Jak

Jak pózovat ve hře Sims 4

Krok 1. První pózu načteme do programu nebo vytvoříme od začátku podle lekce. Soubor->Otevřít pro pletivo a Soubor->Import->Source Engine (.smd, .vta, .dmx, .qt) pro soubor .smd. Manekýn zaujme první pózu. Uložíme jej ve formátu .obj. Chcete-li to provést, přejděte do nabídky Soubor->Export->Wavefront (.obj), napište libovolné jméno a uložte jej do složky s pózou.

Krok 2. Tvoříme v Mixér nový projekt Soubor->Nový. Načtěte soubor mesh a .smd pro druhou pozici a poté soubor .obj pro první pozici Soubor->Import->Wavefront (.obj). Tento načtený objekt lze libovolně otáčet a přesouvat, ale druhá pozice musí zůstat na místě.

Krok 3. Vytvoříme druhou pózu se zaměřením na pozici první. Klikněte pravým tlačítkem na první pózu ve formátu .obj a odstraňte ji. Druhou pózu uložíme obvyklým způsobem jako v lekci.

Možnost pro Milkshape

Krok 1. První pózu načteme do programu nebo vytvoříme od začátku podle lekce. Soubor->Otevřít pro pletivo a Soubor->Import->Hilf Life SMD. za pózu. zmáčknout tlačítko Anim v pravém dolním rohu zaujme figurína požadovanou pozici. Pojďme Soubor->Exportovat Wavefront OBJ. a uložte jej pod libovolným jménem do složky s pózou. Mluvíme k varování ANO.

Krok 2. Vytvořte nový projekt Soubor->Nový. Klepnutím na Anim deaktivujete režim animace. Načtěte soubor mesh a .smd pro druhou pozici, poté soubor .obj pro první pozici File->Import->Wavefront OBJ. Znovu klikněte na Anim.

Zajímavé:  Jaké jsou značky ve složce Sims 4.

Krok 3. V záložce Skupiny můžete vybrat všechny skupiny související s pozicí v .obj (na konci názvu takových skupin bude 1) kliknutím na skupinu v seznamu a na tlačítko vybrat. Pomocí nástrojů Pohyb и Střídat v záložce Model přesuňte a otočte první pózu podle potřeby. Uděláme druhou pózu a soustředíme se na první.

Krok 4. Když je druhá póza připravena, opatrně odstraňte všechny skupiny související s první pózou. Druhou pózu uložíme obvyklým způsobem.

Gardolir

misborn

Senior Administrator
Zprávy 5.962 Úspěchy 2.105 Ocenění 5.079
Jak přizpůsobit pozici předmětu (židle, stůl atd.)

Nejprve musíte odstranit předmět nábytku ze hry. To se provádí pomocí Dílna. Pojďme spustit tento program.
Soubor->Novývybrat Objekt.

Vyberte požadovanou kategorii ze seznamu vlevo. Potřebujeme například židli. Pojďme Pohodlí->Jídelní židle a klikněte na model židle, který se vám líbí.

Klikněte na Další, Další a OK, protože parametry pro nás nejsou důležité. V okně, které se otevře, přejděte na kartu Pletivovybrat Nízká úroveň detailů a klikněte na tlačítko exportu ve formě červené šipky.

Uložte síť do složky póza.

Možnost pro Milkshape

Musíte importovat židli pro pozici načtenou do programu. Pojďme Soubor->Import->Objekt TSRW. Pózu přizpůsobíme židli a před uložením objektu jej odstraníme z programu.

Možnost pro Blender

Mixér nerozumí formátu Dílna, takže budete muset nábytek přestavět Mléčný tvar.

В Mléčný tvar vytvořit nový projekt Soubor->Nový a importujte židli Soubor->Import->Objekt TSRW. Poté jej exportujeme do formátu .obj, tzn Soubor->Export->Wavefront OBJ.

В Mixér Přidejte židli do načtené pozice ve formátu .obj. Soubor->Import->Wavefront(.obj). Pózu přizpůsobíme židli a objekt před uložením odstraníme z programu.

Poznámka: některé základní objekty jsou již ve formátu .obj v tomto a tomto příspěvku.

Zajímavé:  Jak jít na procházku v The Sims 4.

Gardolir

misborn

Senior Administrator
Zprávy 5.962 Úspěchy 2.105 Ocenění 5.079
Jak zavřít oči Simíkovi

Za oční víčka jsou zodpovědné dvě kosti: b_LeftUpLid и b_RightUpLid.

Možnost pro Milkshape

В Mléčný tvar vyberte jednu z těchto kostí, vezměte si nástroj Střídat v záložce Model, zkontrolujte, zda je kruh nastaven do polohy Místní a v jednom ze tří typů projekcí sklopíme víčko tak, aby se oko ukázalo jako zavřené.

Možnost pro Blender

В Mixér kosti jsou umístěny podél této cesty:

b_ROOT_
-b_ROOT_bind_
—b_Spine0_
—b_Spine1_
—b_Spine2_
——b_Neck_
——b_Head_
——- b_HeadNew_
——— b_EyeArea_
——— b_RightEyeArea_
———- b_RightEye_Mod_
————b_RightUpLid_

Po výběru kosti musíte dvakrát stisknout klávesu R na klávesnici a sklopte oční víčko.

Gardolir

misborn

Senior Administrator
Zprávy 5.962 Úspěchy 2.105 Ocenění 5.079
Jak změnit polohu figuríny z podlahy

Možnost pro Blender

Výběr hlavní kosti b_ROOT_ a tlačit G na klávesnici. Klikněte Ztak, aby se figurína pohybovala pouze svisle, a posuňte pózu nahoru nebo dolů. Červená čára ukazuje úroveň podlahy.

Možnost pro Milkshape

V záložce Klouby vyberte kost b_ROOT_. Přejděte na kartu Model, vyberte nástroj Pohyb a v okně Přední nebo Levý posuňte figurínu svisle na požadovanou úroveň.

Gemma

pravidelný
Zprávy 1.913 Úspěchy 695 Ocenění 2.060
Jak přidat texturu těla, obličeje a očí figuríně v mléčném tvaru
Autor: Gemma
Prosím nekopírujte bez mého svolení.

Když jsem začal vytvářet pózy, téměř okamžitě jsem narazil na problém, jak těžké je přesně upravit směr pohledu Simíka. A je velmi obtížné pracovat s mimikou, když před vámi není obličej, ale něco homogenního a šedého.
Doufám, že tento malý tutoriál vám také pomůže vytvořit pózy. Vytáhl jsem potřebné textury ze skintonů a čoček a uložil je ve formátu JPG. Stáhnout si je můžete ZDE
Takže, začněme. Otevřete MilkShape, importujte síťovinu těla a soubor Half-Life SMD. To znamená, že provádíme stejné operace jako obvykle.
Dále přejdeme na kartu Materiály, klikněte na tlačítko Nový. Nový materiál se objeví v okně pod záložkou.

Zajímavé:  Jak přiblížit The Sims 4.

Dále klikněte na žádný, Milk vás vyzve, abyste na svém počítači našli texturu, kterou chcete.

Nejprve najdeme texturu těla. V tomto případě mužský manekýn, volím texturu mužského těla. Jak bude koule pokryta touto texturou, můžete vidět poté, co ji najdete v počítači.

Potom musíme určit, pro které skupiny sítí by měla být tato struktura těla použita. Pojďme na kartu Skupiny, dvojitým kliknutím vyberte tři skupiny sítí — nahoře, dole, boty.

V tomto případě v promítacích oknech uvidíte, jak jsou potřebné skupiny vybarveny červeně. Poté v tab Materiály klikněte na tlačítko přiřadit.

Nyní potřebujeme proměnit tvář našeho manekýna. Chcete-li to provést, na kartě Materiály znovu stiskněte tlačítko Nový a vidíme, jak byla přidána nová položka.

Dále klikněte na tlačítko žádný, najdeme v počítači soubor textury obličeje. Pojďme Skupiny, vyberte požadovanou skupinu sítě, konkrétně skupinu obličejů. Těsně před tím nezapomeňte odznačit první tři skupiny těla, jinak se jim „nasadí“ i textura obličeje. Pro zrušení výběru klikněte na nabídku ZměnitVyberte možnost Žádnýnebo znovu dvakrát klikněte na názvy skupin. Výběr by měl být vymazán.

Nyní můžete vybrat obličej – skupinu činit. Poté stiskněte tlačítko přiřadit v záložce Materiály.

Stejným způsobem „oživíme“ oči našeho manekýna: přidejte do záložky Materiály nový materiál kliknutím na Nový, najděte požadovanou texturu v počítači, vyberte ji na kartě Skupiny skupiny oční bulvy a klikněte na přiřadit.

Nezapomeňte vybrat požadovanou skupinu sítě dvojitým kliknutím a zrušit výběr těch skupin, které již byly pokryty texturou.
Operace s tělem a obličejem můžete vynechat a jít rovnou do očí, ale zdá se mi, že když má figurína „naživo“ nejen oči, je práce s ní mnohem zajímavější.

Zajímavé:  Jak si udělat náladu v The Sims 4.

To je vše, dokončili jsme všechny potřebné kroky a nyní můžeme začít vytvářet samotnou pózu. Hodně štěstí!

Pokud máte nějaké dotazy k této lekci, zeptejte se je v tomto vláknu.

Gardolir

misborn

Senior Administrator
Zprávy 5.962 Úspěchy 2.105 Ocenění 5.079
Proč je po nahrání smd do Milkshape místo kostry nepochopitelný „web“?

Nejprve v něm otevřete soubor SMD — File-Import-HalfLife SMD, poté klikněte a zadejte cestu k jedinému souboru ve složce. Klikněte na „Ok“ a poté na „Ne“ V pravém dolním rohu klikněte na Anim. Poté otevřete soubor am_body_4_anim.ms3d v Milkshape. Přejděte na kartu Klouby a zaškrtněte políčko Zobrazit kostru.

Místo figuríny máte v okně něco takového:

c602a7d64855.jpg

Otevřené vlastnosti Soubor->Předvolby a na záložce Mics se podívejte na hodnotu Velikost kloubu. Ten váš bude s největší pravděpodobností vypadat takto:

6ef99800981a.png

Opravte tuto hodnotu na 0.008000 a klikněte na OK.

Luminaria

Ověřeno
Zprávy 1.172 Úspěchy 150 Ocenění 1.329
vstup

Slíbil jsem a slíbil, že udělám tutoriál o výrazech obličeje v Blenderu, tak jsem to udělal. Dalo se to udělat jinak, ale nejjednodušší je učit příkladem. Zde jsou 4 základní emoce, pomocí kterých se podíváme na všechny kosti, které lze hýbat a použít k vytváření emocí. Všechny výrazy obličeje jsem si uložil jako pózy v případě potřeby budou screenshoty ze hry. Tak, tady to je, návod.

Lekce práce s mimikou v Blenderu

Nyní se vás pokusím naučit pracovat s mimikou v Blenderu. Toto je podle mého názoru jedna z nejtěžších fází, která však Simíka „oživuje“. Ve skutečnosti existuje možnost, že emoce nemusí být zobrazeny vůbec, protože to závisí na počáteční struktuře Simíkovy tváře. Pokud by měl například koutky úst snížené než normálně, pak když se pokusíme o úsměv, dostaneme základní ústa bez náznaku úsměvu. Proto je nejlepší aplikovat tyto obličejové pózy na ty Simíky, kteří mají základní křivku v ústech a obočí. To vše je však možné, pokud se budete hodně snažit. Na obličeji je jen pár kostí, se kterými můžete bezpečně pracovat, aniž byste Simíka pokřivili. Jsou to kosti obočí, některé oční kosti, kosti rtů, zuby, jazyk a kosti čelisti. Není potřeba ani smysl spolupracovat s ostatními. Začněme s několika základními emocemi:

1) Obdiv

Zajímavé:  Jak porodit dvojčata ve videu The Sims 4.

Obdivující člověk má doširoka otevřené oči, mírně otevřená ústa a koutky rtů vybíhají nahoru. Jak vidíte, existují pouze 3 fáze:
A) Otevřete oči více, použijte kost b_LeftUpLid_ pro levé oko a b_RightUpLid_ pro pravé. Dvojitým stisknutím klávesy r víčko mírně vytáhneme nahoru, ale jen tak, aby řasy, které jsou na figuríně také zobrazeny, nešly do obočí.
B) Pomocí kosti b_Jaw_ mírně otevřete ústa. Dvakrát stiskněte r a trochu jej stáhněte dolů.
C) Zvedněte rohy pomocí kostí b_LeftMouth_ a b_RightMouth_ pro levý a pravý roh stisknutím r.

U smutného člověka vybíhají vnitřní koutky obočí nahoru, koutky rtů jsou sklopené.
A) S obočím je velmi obtížné pracovat. Ve skutečnosti jsou na figuríně pouze kosti, nikoli samotné obočí. Nejjednodušší je vytvořit Simíka se zvednutým obočím a nechat kosti na pokoji, ale pokud opravdu potřebujete pracovat v Blenderu, pak to jde. Chcete-li to provést, vyberte kost s názvem b_RightMidBrow nebo LeftMidBrow. Jemně, jen trochu, vytáhněte nahoru jediným stisknutím r.

B) S koutky rtů pracujeme stejně jako v bodě 1.c. jen to stáhněte. Trochu.


3) Podráždění a hněv

Rozzlobený muž má svraštělé obočí. Někdy to stačí, ale pokusíme se znázornit téměř nejvyšší stupeň podráždění, kdy člověk jakoby „skřípal zuby“ hněvem. Tak…
A) Zamračíme obočí figuríny jako v kroku 2a, ale spustíme je dolů.
B) Nyní pracujme s ústy. Vyberte kost b_LeftUpLip_ Jedním stisknutím r ji mírně nadzvedněte. Tak získáme znechucení nebo opovržení.

Pokračuj. Vyberte kost b_LeftLoLip_ , jedním kliknutím r a přetáhněte ji mírně dolů. Tyto kroky opakujeme pro pravou stranu. Zde je to, co máme:

4) Ukaž svůj jazyk.

A) Mírně otevřete ústa dvojitým stisknutím r a vyberte kost b_Jaw_. Silně stáhneme, aby bylo pohodlné pracovat s jazykem.
B) Vyberte kost kořene jazyka b_ Tongue1_ a dvojitým kliknutím ji zvedněte jako na obrázku:

Zajímavé:  Jak uspat dítě v The Sims 4.

Teď musíme vypláznout jazyk. Žádná taková kost neexistuje, proto používáme „silovou“ metodu. Otočte figurínu do profilu a pomocí tlačítka G vytáhněte stejnou kost. Mělo by to být něco takového:

C) Dále zvedněte čelist pomocí kosti b_JawComp_ tak, aby se jazyk nedostal do rtu. Mírně spusťte kost b_LeftUpLip_ a zvedněte b_LeftLoLip_, abyste mírně roztáhli rty do trubice. Pomocí metody „force“ zvedneme koutky rtů nahoru. Ve výsledku dostaneme něco takového:

Prozkoumali jste tedy princip práce s mimikou na příkladu základních emocí. Samozřejmě, jakmile pochopíte princip, můžete experimentovat a vytvářet emoce, které potřebujete. Pokud máte nějaké problémy nebo dotazy, kontaktujte mě prosím ve speciálním tématu nebo mi PM.

Autor tohoto návodu: Luminaria
Kopírování bez mého svolení a odkazu na tento příspěvek je zakázáno

Naučte se, jak co nejlépe využít dětské pózy!

Návod na pózování kojenců TS4

Návod na pózování kojenců TS4

Pokud jste tvůrci póz nebo zanícený uživatel vlastních pozic, může pózování dětí v The Sims 4 představovat trochu problém. Možná jste si všimli, že nemluvňata úplně mizí uvnitř některých předmětů, takže je nelze kliknout, takže jim nemůžete přiřadit pózu. Nebo teleportujete dítě a ono neudělá pózu, kterou jste mu určili. Možná ani neumíte své nemluvňata vůbec pózovat!

Dobrou zprávou je, že pózování kojenců opravdu není příliš obtížné. Mají jen některé jedinečné zvláštnosti, kterých si musíte být vědomi a vědět, jak je obejít. Ukážeme vám, jak úspěšně používat vlastní pózy s vašimi dětmi v The Sims 4 pro krásné snímky obrazovky a rodinné portréty!

Obsah

Pózování nemluvňat v The Sims 4

pózování nemluvňat v The Sims 4

Za prvé a především, pózování dětí v The Sims 4 funguje úplně stejně jako pózování jakéhokoli jiného Simíka nebo mazlíčka. Teleportujte své dítě tam, kde chcete, aby pózovalo, klikněte na něj a vyberte Pose By Pack, poté procházejte seznam póz a najděte pózu dítěte, kterou mu přiřadíte. Pokud s používáním vlastních pozic začínáte a potřebujete s tím více pomoci, podívejte se na naše průvodce pro začátečníky k používání vlastních pozic.

Zajímavé:  Jak mluvit v The Sims 4.

Hráči však mohou narazit na několik problémů, když se budou snažit pózovat své děti tímto způsobem. Existuje pro to několik různých důvodů. Rozebereme všechny různé problémy, které můžete mít, a ukážeme vám, jak je vyřešit!

Aktualizujte přehrávač Pose Player

Výběr pózy

Pokud vaše děti nemají možnost Pose Player, když na ně kliknete, nebo nejsou k dispozici v seznamu Simíků, když je teleportujete, pravděpodobně máte zastaralý přehrávač pozic. Mod Pose Player byl aktualizován po patchi pro děti. Budete si muset stáhnout nejnovější verzi modu, aby byl kompatibilní s kojenci. Při stahování nové verze nezapomeňte odstranit staré soubory Pose Player.

Pokud s instalací modů začínáte a potřebujete s tím další pomoc, podívejte se na naše průvodce pro začátečníky k modům a CC.

Kojenci nepózují! Akce klesá!

Toto je běžný problém při pózování dětí v The Sims 4, zejména dětí, které ještě nedosáhly milníku Sit Up. Důvodem je, že děti, které se nemohou posadit, udělají roztomilou malou animaci, když jsou někde teleportovány. Pokud dítěti přiřadíte pózu, zatímco je uprostřed této animace, akce klesne a dítě pózu neudělá.

pózování nemluvňat v The Sims 4

Abyste to obešli, vše, co musíte udělat, je počkat, až dítě dokončí tuto animaci poté, co je někam teleportujete. Jakmile se vrhnou dozadu na záda, můžete jim přiřadit pózu a akce nespadne. Dalším řešením je, aby vaše dítě dosáhlo milníku Sit Up, než s ním začnete pózovat. Nemluvňata, která se umí sama posadit, tuto animaci neprovedou, když jsou teleportována.

Nabídka Sim Teleporter

Děti také nebudou k dispozici k výběru v nabídce teleportu Simíka, pokud jsou uprostřed této animace. Pokud jste aktualizovali Pose Player a stále nevidíte své dítě v nabídce teleportu, je to pravděpodobně důvod. Opět jen počkejte, až dokončí tuto animaci. Pak je lze teleportovat.

Zajímavé:  Jak oslavit Nový rok v The Sims 4.

Moje nemluvně mizí uvnitř předmětů! Nemohu na ně kliknout!

Některé dětské pozice, které používají velké předměty, mohou pro hráče představovat další výzvu. Když teleportujete dítě uvnitř velkého předmětu, může uvnitř předmětu úplně zmizet. To znemožňuje kliknout na dítě a přiřadit mu pózu. Existuje několik různých způsobů, jak se vypořádat s tímto problémem pózování dětí v The Sims 4, a to jak s mody, tak bez nich.

pózování nemluvňat v The Sims 4

Nejjednodušší způsob, jak se s tímto problémem vypořádat, je vyhnout se používání objektů, pod kterými není místo. Poté můžete kameru naklonit níže a kliknout na dítě v prostoru mezi předmětem a podlahou. To však není vždy možné v závislosti na pozici. Některé pózy fungují dobře pouze s velmi konkrétním předmětem.

Další možností, jak v The Sims 4 pózovat nemluvňata, je posunout kameru velmi blízko k dítěti, aby předmět zmizel a dítě zůstalo viditelné. To může být finnicky dostat kameru tak akorát, aby to bylo možné, ale je to proveditelné.

Pokud máte mnoho problémů s manipulací s fotoaparátem pro výše uvedené metody, doporučujeme nainstalovat Režim živého obrazu a režim karty Režim fotoaparátu Mod od Buckleyho. Eliminuje drift, poskakování kamery a umožní vám naklonit kameru velmi blízko k zemi. Pózování dětí v The Sims 4 je s tímto modem mnohem jednodušší.

TOOL mod pro pózováníTOOL mod pro pózováníPózované dítě se přesouvá do postýlky pomocí TOOL mod

Dalším řešením pro pózování nemluvňat v The Sims 4 je nejprve přesunout předmět z cesty, teleportovat dítě a přiřadit jeho pozici a poté přesunout předmět zpět. Většina zapálených uživatelů póz však ví, že to často poruší pózu. Toto je místo TOOL mod od TwistedMexi přijde vhod. Přesouvání objektů v živém režimu pomocí režimu TOOL nenarušuje pozice. Dokáže dokonce hýbat posedlými Simíky, aniž by porušil jejich pózu! Pomocí TOOL můžete buď přesunout objekt na místo po pózování Simíků, nebo přesunout pózované Simíky k objektu. Tento mod je skutečným zachráncem pro pózování dětí v The Sims 4.

Zajímavé:  V této složce můžete nainstalovat mody v Sims 4.

Mod TOOL má křivku učení, takže nezapomeňte sledovat TwistedMexi’s návod na mod. Odkázali jsme na přesnou část videa, kterou budete muset použít k pohybu posedlých Simíků.

Moje dítě se protahuje, když je pózuji!

pózování nemluvňat v The Sims 4

Pokud vaše dítě vypadá natažené a děsivé, když pózuje v The Sims 4, ujistěte se, že používáte pózu navrženou pro kojence. Kojenci jsou zcela novou životní etapou s vlastním jedinečným zařízením. Nemůžete použít pózy batolete pro kojence a naopak. Batolata jsou větší než kojenci, takže pokud dítěti přiřadíte batolecí pózu, bude vypadat natažené a bizarní.

Zkuste se podívat Curseforge or ts4-poses pro kojenecké pózy! Ujistěte se, že tvůrce výslovně říká, že póza je pro kojence. Jakmile budete mít pózy navržené speciálně pro kojence, nebudete mít problém s pózováním kojenců v The Sims 4!

Nyní, když jste profesionálem v pózování dětí v The Sims 4, proč nebýt extra ambiciózní a naučit se dělat pózy?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»