Jak

Jak získat nové účesy v The Sims 4

Dobré odpoledne. Toto je textová verze této videolekce. Autor překladu. Budeme potřebovat: > Blender — program pro tvorbu trojrozměrné grafiky. > The Sims 4 Studio — program pro vytváření sítí v The Sims 4 Důležité: Po stažení nainstalujte Blender do adresáře, který program nabízí! Takže, začněme! Krok 1. Export sítě Spusťte program The Sims 4 Studio. Počkáme, až se vše načte, a klikneme na tlačítko Create 3D Mesh, přičemž část Standalone CAS ponecháme v poli níže. Zde v sekci Typ to opravíme na Vlasy. Jakmile se objeví účesy, můžete si vybrat účes, ze kterého vytvoříte novou síť. Chcete-li to provést, klikněte na účes a poté na tlačítko Další v pravém dolním rohu. Po provedení této operace se objeví pole, ve kterém můžete soubor pojmenovat a uložit. Uložil jsem soubor na plochu. Poté, jakmile soubor uložíte, otevře se okno. Zde okamžitě přejdeme do sekce Mesh a klikneme na Export 3D Mesh. Pojmenujte soubor a uložte jej na plochu. Nyní můžete minimalizovat program. Krok 2. Úprava sítě Otevřete Blender z plochy. V levém horním rohu klikněte na Soubor – Otevřít a vyberte soubor ve formátu Blender, který jsme uložili na Plochu. Objeví se 3D model postavy s vámi zvoleným účesem. Nyní ve spodní části změníme Object Mode na Sculpt Mode. A máme nové malé okno. Klikněte na něj a poté vyberte F Grab. Poté je pod upraveným oknem hodnota 35 px. Změňte to na 70 px. Nyní se k postavě přiblížíme pomocí kolečka myši a hladce, držíme RMB, přetáhneme požadovanou oblast účesu, aby se deformovala. Například k nadýmání, nebo naopak. Znovu klikněte na stejné změněné okno (viz foto 6) a nyní vyberte F Thumb (palec). Volbou tohoto nástroje stáhneme účes stejným způsobem. Tento nástroj je vhodný pro „prodlužování vlasů“ tahem dolů. Důležité: Nedoporučuji experimentovat s jinými nástroji, protože. dokážou vlasy při prvním stisknutí výrazně zničit. Po změně účesu klikněte v levém horním rohu na Soubor — Uložit. To je vše, soubor je uložen. Blender můžete zavřít. Krok 3. Import a uložení sítě Nyní znovu otevřete The Sims 4 Studio a okamžitě klikněte na Importovat 3D síť. Vyberte soubor, který jsme uložili na plochu a upravili v Blenderu. Objeví se 3D model vašeho nového účesu. V levém dolním rohu klikněte na Uložit. Připraveno! Náš soubor je uložen na Ploše. Nyní jej můžete umístit do složky Mods (Dokumenty – Electronic Arts – The Sims 4 – Mods). Pusťme se do hry a obdivujme účes

Zajímavé:  Jak najít informace v Sims 4.

Nastya Vakhrusheva 9. května 2020 v 15:57

Výukový program S4PE o převodu účesů na „The Sims 4“

Expert

Nejprve chci poděkovat lumialover8, plasticbox a všem, kteří se zapojili do diskuze Pro zobrazení tohoto odkazu se musíte přihlásit, stejně jako všem těm tvůrcům,
který pracuje na programech a modech pro TS4. Bez vás bych nebyl schopen napsat celou lekci)).

V tomto tutoriálu se podíváme na to, jak převést standardní ženský účes na mužský pro The Sims 4.
Doufám, že nám v budoucnu vývojáři poskytnou stejně pohodlný a funkční Workshop jako pro The Sims 3, takže je pravděpodobné, že tato lekce časem přestane být relevantní. Mezitím, pokud chcete experimentovat nyní, zde je návod krok za krokem!
Doufám, že vám to bude užitečné! ))

 • Pro zobrazení tohoto odkazu musíte být přihlášeni. — program pro převod sítí z TS3 na TS4 a zpět
 • Pro zobrazení tohoto odkazu musíte být přihlášeni. — na přelakování
 • Pro zobrazení tohoto odkazu musíte být přihlášeni. — převést díla do formátu balíku
 • Photoshop / Gimp / Paint.NET — libovolný grafický editor pro zpracování textur
 • Pro zobrazení tohoto odkazu musíte být přihlášeni. — software pro FS pro práci se soubory ve formátu .dds (to je nutné pro práci s texturami)

Varování! Tato lekce je určena těm, kteří vědí, jak alespoň trochu pracovat s programy S4PE, Color Magic a představit si, jak upravovat textury v praxi a ne teoreticky. Pokusím se krok za krokem vysvětlit, jak snadno převést účesy, ale mějte na paměti, že já NOT Vysvětlím, jak retexturovat vlasy, hlavně proto, že když už to umíte, nebude pro vás těžké udělat retexturu v TS4. Pokud NEVÍTE, jak upravit texturu vlasů, doporučuji vám kontaktovat Pro zobrazení tohoto odkazu musíte být přihlášeni. (bere si jako příklad oblečení, ne vlasy, ale princip fungování je stejný).

Zajímavé:  Jak nainstalovat základ v The Sims 4.

Krok 1: Klonování sítí

 1. Otevřete nástroj Mesh Tool. První záložka, kterou uvidíte, bude «Mesh Cloner». Zůstaňte na této kartě a vyberte „Použít herní balíček TS4“. Dále uvidíte seznam všech herních sítí: abyste nemuseli ručně hledat soubor, který potřebujeme, klikněte na „Mesh name“ a seřaďte je v abecedním pořadí. To je lepší!
 2. Posouvejte posuvníkem dolů, dokud nenajdete síť, kterou chcete převést. To může být složité, protože neuvidíte žádný náhled hledaného souboru: mnoho jmen má velmi jasný popis, ale některá další (například vlnité vlasy) bude docela obtížné rozpoznat. Zde je několik pokynů, které vám pomohou pochopit, co hledáte, pokud jste nikdy předtím nepracovali s herními soubory The Sims:

cf/cm/cu/ym/yf: každý soubor balíčku začíná jedním z těchto jmen. Pokud znáte soubory TS2/TS3, budete tyto zkratky znát.
CF: dítě žena — dítě ženského pohlaví
CM: dítě muž — dítě mužského pohlaví
CU: dítě unisex — dítě
YM: mladý dospělý muž — mladý dospělý muž (v TS4 to funguje pro teenagery, dospělé a starší lidi)
YF: mladá dospělá žena — mladá dospělá žena (stejně jako YM — pracuje pro teenagery, dospělé a seniory)

Účes, který potřebujete, je tedy označen zkratkou YF. Přejděte dolů k souborům začínajícím na „yfHair“, kde najdete všechny dostupné sítě speciálně pro ženy.

Barvu si můžete vybrat stejně jako u ženského účesu. Nejlepší možností je zvolit pro pánský účes stejnou barvu, jakou jste zvolili pro dámský účes. V naší lekci je černá.

Krok 2: Extrahování ženských souborů

  Je čas pracovat v S4PE! Otevřete samičí síť, kterou jste dříve exportovali: v souboru balíčku uvidíte seznam mnoha různých souborů. Měly by tam být asi 4 soubory «UNKN» a asi 12 souborů «GEOM». Soubory UNKN jsou textury + vzorky látek, ale soubory GEOM jsou součástí vaší sítě.

Zajímavé:  Jak si přát v The Sims 4.

Pokud kliknete na první soubor UNKN, zobrazí se vám náhled textury vlasů. Další obrázek ukáže podivnou světle šedou skvrnu: toto je „stín účesu“ (každý účes v Sims4 promítá stín na Simíkovu tvář – k tomu slouží tato textura). Chcete-li exportovat textury, klikněte na ně pravým tlačítkem myši a vyberte «Exportovat jako .dds»: tyto manipulace budete muset provést s prvními dvěma soubory UNKN.

Krok 3: Import souborů do mužské sítě

  Jakmile vyexportujete všechny své ženské textury a soubory GEOM, měli byste je importovat do mužské sítě. Za prvé, textury.

Otevřete mužský mesh soubor, který jste dříve naklonovali, klikněte na první texturu a vyberte „Importovat z .dds“. Vyberte první texturu, kterou jste exportovali (vlasovou) a na dotaz, zda chcete soubor aktualizovat, klepněte na Ano. Udělejte totéž s druhou texturou — „stín vlasů jedna“.

Krok 4: Testování

Přesuňte nový soubor balíčku do složky Mods a spusťte hru. Když si vyberete účes, bude mít pouze jednu barvu vlasů, nebojte se, později to napravíme. Nyní už jen zatočte pletivem a zkontrolujte, zda vše funguje správně. Připraveni? Je čas na.

Krok 5: Vytvořte možnosti barev

  Zavřete hru a otevřete Color Magic. Z rozbalovací nabídky vyberte The Sims 4, zaškrtněte políčko Manuál a klikněte na Vybrat balíček. Nyní vyberte nový soubor účesu, ze kterého bude program exportovat textury.

Vyberte texturu mužských vlasů a klikněte na Další.

Černá: #FF111111
Tmavě hnědá: #FF3A251D
Hnědá: #FF604733
Kaštanová: #FFAC5333
Červená: #FFAC3832
Oranžová: #FFC8762E
Blondýnka: #FFD1B350
Špinavá blondýna: #FFD5A96C
Platinová blond: #FFFFF2C8
Bílá: #FFE3E4E4
Šedá: #FFABAEB6
Fialový pastel: #FFCA9DCA
Růžová: #FFEB5FAE
Tmavě modrá: #FF2742B0
Tyrkysová: #FF32D4B9
Zelená: #FF21BB3B
Sůl a pepř (hnědý): #FF78644B
Sůl a pepř (černý): #FF525252

Zajímavé:  Jak nahrát mod do The Sims 4 World of Magic.

Vyberte požadovanou barvu. Například pro tmavě hnědé vlasy zadejte druhý kód.

Zde můžeme změnit barevné hodnoty textury vlasů. V tomto případě vytvoříme pouze jednu barevnou variantu, takže hra bude rozlišovat tmavě hnědou barvu vlasů.

Klikněte na HairColor: Black a poté vyberte požadovanou barvu z rozevíracího seznamu napravo. Klepněte na tlačítko OK. Editační okno „flags“ se automaticky zavře a vy se vrátíte do Color Magic. Klikněte na Dokončit a uložte téměř hotovou retexturu na vhodné místo.

Krok 6: Kombinace souborů balíčku

  Jakmile budete hotovi, budete mít spoustu souborů balíčků. Pokud znáte podobné soubory z The Sims 3, pak už pravděpodobně víte, co chci navrhnout: zkombinujte je!

Otevřete S4PE, Soubor — Nový.

Klikněte pravým tlačítkem na bílou oblast — Importovat — Jako dbc.

vyberte všechny soubory (síť a retextury) a klepněte na Otevřít.

Budete vyzváni k uložení nového balíčku. Zadejte mu jedinečný název a klikněte na Uložit. Nyní musíte počkat, než S4PE zkombinuje soubory.

Jakmile je vše hotovo, zavřete program a přeneste uložený soubor balíčku do složky Mods, nyní můžete otestovat svůj účes!

Autor: Astraea Nevermore
Překlad: Maachisa, Sunny ​
Naposledy upraveno moderátorem: 19. února 2015

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»