Jak

Jak se zbavit uchopení mřížky v Sims 4

V květnu letošního roku zavedla ruská vláda nová pravidla pro dovoz elektroniky do naší země, legalizující paralelní dovoz. Navzdory otevřeným příležitostem a neustálým výhodám pro prodejce to představuje další rizika pro nás, běžné uživatele. Nedostatek záruky, nemožnost aktivace a další „lahůdky“ paralelního dovozu již zažili někteří noví kupci takových šedých „zařízení“. V tomto článku vám řekneme, jak se před takovým osudem chránit.

Až donedávna jsme se při nákupu nového smartphonu nijak zvlášť nezabývali tím, v jaké zemi byl vyroben. Až na vzácné výjimky jsme si vždy byli jisti, že zakoupený gadget byl certifikován v Rusku, což znamená, že splňuje všechny deklarované vlastnosti, bez ohledu na zemi jeho výroby.

S legalizací paralelních dovozů se situace změnila. Dnes, když si kupujeme chytrý telefon i od oblíbených prodejců, pravděpodobně narazíme na gadget, který byl určen pro použití v jiné zemi, což znamená, že se teoreticky může proměnit v „cihlu“.

Podobný osud nedávno potkal i majitele zbrusu nových smartphonů Samsung dovezených do země v rámci pravidel paralelního dovozu. Gadgety jednoduše odmítly pracovat s ruskými SIM kartami a vyžadovaly, aby byly aktivovány tam, odkud byly přivezeny.

V tomto konkrétním případě bylo důvodem pravděpodobně to, že jeden z prodejců přivezl do Ruska chytré telefony napojené na zahraničního mobilního operátora. Tento typ zámku se nazývá SIM Lock a nejčastěji jej lze odstranit pouze na hardwarové úrovni ve specializovaném centru.

Zajímavé:  Jak založit kanál na YouTube Sims 4.

Zdroj: iCloud Unlock YouTube kanál

Takové smartphony zpravidla stojí mnohem méně, protože část nákladů nese samotný operátor, který těží z toho, že budoucí kupující využívá pouze jeho komunikační služby. Jediným problémem je, že pokud si nevědomky koupíte takový smartphone a ušetříte několik tisíc rublů při nákupu, později je utratíte za jeho přeflashování.

To však nejsou všechny problémy, se kterými se může kupující „šedého“ smartphonu setkat.

Možné problémy s šedými zařízeními

Při nákupu gadgetu, který byl původně určen pro jinou zemi, se musíte připravit na to, že kromě problémů s aktivací může postrádat i nám známé funkce. Například ve smartphonu dovezeném z USA nebo Kanady s největší pravděpodobností nenajdete funkci nahrávání telefonních hovorů, kterou má dnes většina smartphonů určených pro Rusko. Ve většině států je nahrávání konverzací bez souhlasu partnera na legislativní úrovni zakázáno.

iPhone pro Spojené arabské emiráty nemusí mít předinstalovanou funkci videohovorů pro FaceTime a japonské telefony Apple neumí vypnout zvuk spouště fotoaparátu a platit za nákupy přes Apple Pay.

Pokud mluvíme o čínských smartphonech, pak je to s nimi ještě horší, protože ne všechny jsou určeny pro použití mimo Říši středu.

Čínské smartphony nemají předinstalované služby Google a ne všechny lze nainstalovat tak snadno. Výrobci tak splňují požadavky čínské vlády, která zakázala používání služeb Google v reakci na odmítnutí amerického giganta dodržovat čínský cenzurní zákon.

Čínská zařízení navíc nemusí mít vestavěný modul NFC. Na rozdíl od většiny ostatních zemí jsou v Číně hojně praktikovány bezkontaktní platby pomocí QR kódů, takže NFC platba je tam dost slabá.

Dalším důležitým problémem může být nedostatek pásem 4G sítě podporovaných v Rusku v zahraničních smartphonech. V roce 2016 se s tímto problémem již setkali ruští kupující šedých iPhonů SE dovezených z USA a Číny. Poté se na internetu objevila informace, že americká a čínská zařízení stahují data špatně i při dobrém LTE signálu, jelikož nepodporují všechna pásma 4G sítí používaných v Rusku.

Zajímavé:  Jak vyčistit The Sims 4.

No, možná nejviditelnějším problémem, který může čekat na kupce šedých smartphonů, je problém se zárukou. Při nákupu smartphonu ze zahraničí musíte být připraveni na skutečnost, že oficiální servisní střediska v Rusku mohou odmítnout opravu zařízení, pokud se porouchá. Na jedné straně je uživatel chráněn zákonem na ochranu spotřebitele, podle kterého nemůže zůstat s problémem sám – v tomto případě přebírá odpovědnost za opravu zařízení prodejce.

Na druhou stranu není jisté, že obchod neuzavře dohodu s nějakým pochybným servisním střediskem, které vám bude iPhone opravovat měsíce a „krmit vás snídaní“, v podstatě jen formálně dodržující záruční povinnosti. Kromě toho může obchod, který vám prodal šedý gadget, v době poruchy jednoduše přestat existovat, pak jej budete pravděpodobně muset opravit na vlastní náklady.

Jak rozlišit „šedý“ smartphone?

Nikdo dnes samozřejmě nemůže tvrdit, že při nákupu smartphonu dovezeného podle pravidel paralelního importu určitě narazíte na jeden či více výše uvedených problémů, stejně jako si nemůžete být 100% jisti opakem.

Dnes je jasná jen jedna věc. Uvolnění dovozu, které bylo zavedeno v reakci na odchod zahraničních společností z Ruska, může situaci s dovozem problematických smartphonů zhoršit, proto je lepší být plně připraven a strávit minuty navíc hledáním telefonu certifikovaného v Rusku s oficiální záruka. O zařízení určená pro ruský trh dnes naštěstí akutní nouze není, takže je z čeho vybírat.

Kontrola obalů

První věc, které byste měli věnovat pozornost při nákupu, je označení EAC (do 2013 PCT) na obalu. Řekne vám, že zařízení prošlo certifikačním postupem a je přizpůsobeno pro ruský trh.

Vedle něj může být také symbol CE (European Conformity). Smartphony, které prošly evropskou certifikací CE, jsou vhodné i pro ruský trh, avšak bez přidání značky EAC již nebude možné takové zařízení vrátit v záruce do autorizovaného servisního střediska v Rusku.

Zajímavé:  Jak nainstalovat Sims pomocí souborů balíčků v The Sims 4.

Smartphony určené pro čínský trh ponesou označení China nebo CN. Kromě možných jazykových problémů a chybějících potřebných komunikačních standardů bude pro smartphony s označením CN s největší pravděpodobností nutné zakoupit adaptér k nabíječce.

Druhým povinným bodem je přítomnost pokynů v ruštině. Pokud jste po otevření krabice nenašli originální symboly, jedná se o „šedý“ produkt.

Ruční kontrola

Samozřejmě byste neměli slepě věřit pouze informacím na krabici, proto je kromě kontroly nutné dodatečně zkontrolovat ruskou certifikaci „ručně“.

Nejprve požádejte prodejce, aby zařízení zapnul a ujistěte se, že se telefon okamžitě spustí v ruštině. Dalším krokem je přejít na „Nastavení-Informace o telefonu-Verze softwaru od poskytovatele služeb“. Zde se musíte ujistit, že alfanumerický kód firmwaru končí na SER, SNT, AZC, BLN, EMT, ERS, GEO nebo MTV.

Všechny tyto kódy firmwaru se používají pro ruský region. Volitelně, v závislosti na modelu, lze tyto informace zkontrolovat také zadáním *#1234# na klávesnici zařízení.

Zkontrolujte podle IMEI

Před nákupem „šedých“ smartphonů a jejich omezenou funkčností se můžete chránit zadáním kombinace *#06# na klávesnici. Tento kód uchovává informace o jedinečném identifikátoru IMEI smartphonu a jeho sériovém čísle. S jejich pomocí můžete také zjistit zemi výroby a region, pro který byl smartphone vyroben, a také stav vazby na operátora. Přepište kódy a poté přejděte na oficiální stránku kontroly IMEI od výrobce smartphonu (pro Samsung, pro Xiaomi, univerzální služba sndeep.info) a odešlete příslušnou žádost.

Jak zjistit stav zámku SIM

Nakonec se musíte ujistit, že na krabici nejsou žádná loga zahraničních mobilních operátorů.

Jejich přítomnost může naznačovat, že na zařízení byl aktivován zámek SIM s odkazem na konkrétního poskytovatele mobilních služeb. Takové zařízení nebude fungovat bez dodatečných nákladů na jailbreak.

Zajímavé:  Jak přimět psa, aby vyrostl v The Sims 4.

Stav uzamčení SIM karty pro iPhone můžete zjistit pomocí speciální služby kontroly IMEI. Stačí zadat IMEI do speciálního pole na webu a počkat na výsledek.

Pokud je výsledek označen jako „Neznámý“ (to se také stává), budete muset zkontrolovat stav blokování ručně. Počínaje iOS 14 byla tato příležitost dostupná všem uživatelům iPhone. Chcete-li to provést, přejděte na „Nastavení – Obecné – O tomto zařízení – Blokování operátora“.

Stav „SIM bez omezení“ bude znamenat, že nebyly nainstalovány žádné zámky.

A konečně, abyste se konečně ujistili, že na vašem smartphonu není zámek SIM, můžete nainstalovat kartu SIM a uskutečnit hovor. Uživatelé Androidu budou pravděpodobně muset použít stejnou metodu. Na starších verzích jste mohli zkontrolovat zámek zadáním jednoduché kombinace *#7465625# na klávesnici, ale na moderních modelech Android tato metoda již nefunguje.

To je také zajímavé

  • Jak se zbavit komárů kávou
  • Vybitý telefon nelze nabíjet. A právě proto
  • Proč si nemůžete nabíjet telefon, když ležíte v koupelně

Pracovní kódy pro Sims 3

Chcete-li vyvolat konzoli (okno), kde potřebujete zadat kód, měli byste současně stisknout klávesy Ctrl + Shift + C na klávesnici.
Mělo by se objevit v horní části obrazovky takto, jak je znázorněno na snímku obrazovky.

Pracovní kódy pro Sims 3

Pokud máte problémy s voláním konzole a operačním systémem je Windows Vista, pak stiskněte současně Ctrl + Windows + Shift + C, mělo by to fungovat.
Chcete-li konzolu zavřít, stiskněte klávesu Esc.

Sims 3 kódy pro peníze

kachování — kód přidá 1000 Simoleonů do herní rodiny.
matka — kód přidá 50000 Simoleonů do herní rodiny.

Vývojářský kód TestingCheatsEnabled true

Kód otevírá spoustu zajímavých funkcí, díky kterým je hraní The Sims 3 mnohem jednodušší.
TestingCheatsEnabled true — zapnout.
TestingCheatsEnabled false — vypnout.
Abyste předešli problémům s kódem, zadejte jej přesně tak, jak je napsán, beze změny velikosti písmen nebo přidávání mezer navíc.

Zajímavé:  Jak udělat prezentaci v The Sims 4.

Pracovní kódy pro Sims 3

Po zadání kódu stiskněte vstoupit a pokud konzole zmizela, kód by měl fungovat.
Tento kód v The Sims 3 musíte zadat pokaždé, když znovu vstoupíte do hry.

Po zadání podržte klávesu Shift a klikněte na schránku (poštovní schránka se nachází v blízkosti cesty k domu, na samém začátku webu a někdy v blízkosti koše, obecně tam účty stále přicházejí), zobrazí se okno s dostupnými akcemi:

Pracovní kódy pro Sims 3

1. Objekt (umožňuje smazat vybraný objekt);
2. Zavolejte hosta (na návštěvu přijde náhodná postava);
3. Zakázat potřeby (potřeby všech členů herní rodiny jsou zakázány);
4. Vyberte si kariéru (můžete si vybrat jakoukoli kariéru na jakékoli úrovni);
5. Vyvolej postavu (volá NPC postavu);
6. Udělejte radost všem (každý na hrací ploše je šťastný);
7. Najděte přátele (přidá se několik náhodných přátel);
8. Seznamte se se všemi (hra Sim se seznámí se všemi obyvateli města).

Kromě těchto akcí také držení směna a kliknutím na Simíka se zobrazí následující možné akce, ze kterých si můžete vybrat:
1. Změňte postavu (otevře se místnost pro vytváření postav);
2. Oblíbená hudba (umožňuje vybrat oblíbenou hudbu vašeho Simíka);
3. Změňte charakter vybrané postavy (můžete si pro Simíka vybrat nové charakterové vlastnosti);
4. Vyrůst (Sim vyroste dříve, než se očekávalo).

A pokud kliknete na prázdné místo, zobrazí se dostupné akce (funguje všude, i v zahraničí):
1. Teleportujte se zde;
2. Stavět na tomto webu;
3. Nakupujte na této stránce.

Tento kód vám také umožňuje odstranit jakýkoli moodlet, k tomu stiskněte klávesu Ctrl a klikněte na moodlet, který chcete odstranit. Tato funkce je docela užitečná, protože vám umožňuje odstranit negativní nálady a tím rozveselit vašeho Simíka.

Zajímavé:  Jak zhubnout jako teenager v The Sims 4.

Kliknutím na měřítko potřeb nebo vztahu Simíka s jiným Simíkem a následným přetažením měřítka nahoru nebo dolů můžete snadno zvýšit nebo snížit vztah a podobně s měřítkem potřeb.

Sims 3 kódy na oblečení

Zapnutí/vypnutí odemykání oděvů – zobrazí všechny uniformy v CAS.

Další kódy pro Sims 3

resetovat (jméno-příjmení) — kód pomáhá, pokud Simík zamrzne, tzn. jen někde zamrzl a neprovádí žádné příkazy, nebo v případě, že se Simíkovi nějaká věc přilepí a neodlepí se. Po vodním kódu Simík na chvíli zmizí a objeví se zcela obnovený.
Příklad použití kódu: resetovat Bella Goth.
plumbBobZapnutí/vypnutí — Odstraní zelený diamant nad hlavou vybraného Simíka.
hideHeadlineEffects on/off — odstraní okna myšlenek nad hlavami Simíků.
moveObjects on/off — odstraňuje omezení umisťování objektů do mřížky, takže můžete umístit jakýkoli objekt kamkoli, bez ohledu na mřížku.
fps zapnuto / vypnuto — kód umožňuje deaktivovat rámeček střelby v pravém horním rohu.
constrainFloorElevation true/false — kód otevírá možnost používat všechny typy terénu bez ohledu na to, zda jsou na něm Simíci, předměty atd. nebo ne. Podlaha, stěny, předměty se budou pohybovat spolu s krajinou.
fadeObjects on/off – upraví, jak budou objekty zobrazeny, když se kamera přiblíží – jasně nebo rozmazaně. Akce kódu se nevztahuje na Simíky.
pomoc — zobrazí seznam všech dostupných kódů Sims 3.
přestat — opustit hru.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»