Jak

Jak odstranit opálení v Sims 4

Podle SimGuruMorgan se opalování aplikuje podle alfa kanálu difuzní mapy oblečení, které bylo při opalování nošeno. Aby to vypadalo jako součást, buď umístěte vzor oblečení na horní část těla na požadované místo, jako to dělá Maxis (1)nebo zprůhlednit celý povrch těla skrytý pod oblečením (celý (2), nejen ta místa, kde se nacházejí UV ostrovy (3) ).

obraz

Začněte „upečením“ okolní okluze (Ambient occlusion), jako když vytváříte stínovou mapu (Shadow map). K tomu je třeba oddělit tělo a oděv. Vyberte kombinovanou meshgroup, přejděte do režimu úprav, povolte synchronizaci v editoru UV (1), stiskněte B (latinka) nebo podržte Ctrl pro aktivaci režimu výběru, podržte LMB a tažením vyberte všechny UV ostrůvky oblečení (2). Ve 3D okně stiskněte P a vyberte Výběr (3). Nezapomeňte kliknout na Omezit vykreslování (5) naproti všem částem těla v návazci (4), odpovídající vaší tělesné síti.

Vyberte tělo, přejděte na kartu Svět a ujistěte se, že jsou povoleny funkce Ambient Occlusion a Environment Lighting. Zadejte posledních 2,500 XNUMX (6). Nechte vzorky v 15 (7). Přejděte na kartu Render, ale před pečením přejděte do režimu úprav, vyberte vše pomocí A, přidejte novou texturu 1024 x 2048 (8). Změňte režim pečení na Ambient Occlusion (9) a klikněte na Upéct (10). Po dokončení stahování uložte obrázek jako .png pomocí Image – Save as Image (11).

obraz

Otevřete obrázek v libovolném grafickém editoru. Zbavte se nepotřebných částí jejich výběrem a odstraněním a upravte kontrast pomocí nástrojů, jako jsou Úrovně (1)k odstranění zbývajících stínů. Vyberte část těla, která je pod oblečením, a vyplňte ji černou barvou (klikněte pravým tlačítkem – Vyplnit – Černá) (2). Volitelně vyhlaďte okraje pomocí filtrů, jako je Medián (3) nebo Gaussovské rozostření (4).

Zajímavé:  Jak rychle zbohatnout v The Sims 4.

obraz

Invertujte barvy (Ctrl I) a vyplňte pozadí černou (1). Sloučit vrstvy, vybrat vše (Ctrl A) a zkopírovat (Ctrl C). Otevřete svou difúzní mapu, vytvořte novou vrstvu výplně. Podržte Alt a klikněte LMB na masku, abyste ji upravili, vložte (Ctrl V) zkopírovanou texturu.

Pokud je mezi oblečením a tělem výrazná mezera, můžete narazit na tento problém (2). To lze opravit úpravou textury nebo sítě.

Zapněte proporcionální úpravy (3), stiskněte G, rolujte kolečkem myši nahoru, dokud se neobjeví poloměr.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»