Jak

Jak najít meloun v The Sims 4

Zahradnictví v The Sims 4

Zahradnictví je užitečná dovednost v životě Simíků, která se může stát jak základem povolání, tak pomůckou v každodenním životě postav. Vypěstujte si čerstvé ovoce a zeleninu pro chutná jídla nebo prodávejte, vytvořte si krásnou květinovou zahradu nebo množte vzácné mimozemské rostliny.

Vlu6Y9u.png

 • sběr plodů z divokých rostlin rostoucích poblíž;
 • čtení knih o dovednosti „Zahradnictví“:
  — Práce na zahradě. Svazek 1. Voda, světlo a špína;
  — Práce na zahradě. Svazek 2. Zahradník a zahradnictví;
  — Práce na zahradě. Volume 3. Strange and Forbidden Plant Genetics;
 • sázení rostlin — k tomu je potřeba zakoupit balíčky semen přes volbu Koupit semena na záhon nebo v květináči, přes volbu Koupit dárky v telefonu nebo na počítači přes volbu Objednat. a také nákup ve stavebním režimu v sekci Aktivní rekreace — Zahradnictví. Poté, co se semínka objeví v Simíkově zavazadle, musíte na ně kliknout a vybrat možnost Otevřít balíček semínek, výsledná semínka přetáhnout do květináče, záhonu nebo na zem a zasadit;
 • Ořez bonsají (zakoupeno ve stavebním režimu).
 1. obyčejný
 2. хорошее
 3. výborný
 4. ohromující
 5. perfektní

915Nd8N.png

 • Levnější než 5 dolarů – hnojivo je prakticky k ničemu
 • 5-12 $ – nízká účinnost
 • 12-20 $ – průměrná účinnost
 • 20-50 $ – vysoká účinnost
 • nad 50 USD – maximální účinnost
 • do 30 $ – nízká účinnost
 • 30-100 $ – průměrná účinnost
 • od 100 $ – vysoká účinnost

Základ sbírky — minimum potřebné k získání odznaku za nasbíranou sbírku — tvoří rostliny ze základní hry. Frukton a zakázané ovoce také nejsou vyžadovány pro dokončení sbírky (výzvy s Jasmine Holiday). Zbytek rostlin přišel do hry s doplňky nebo herními sadami. Po dokončení sbírky získá postava odměnu „Jdi, zahradníku!“.

Zajímavé:  Jak se dostat na Měsíc v The Sims 4.

snABRqV.jpg

Existují také 2 druhy rostlin, které nejsou v kolekci vystaveny:
Past na komáry Siksim (IN „Upíři“) a 4 druhy kočičích nip (přídavek „Kočky a psi“).
Sady osiv dostupné k zakoupení ve stavebním režimu:

BAKyJML.png

Místa sbírání rostlin a jejich sezónnost

BkzbNZj.png

Tabulka nezmiňuje kouzelné fazole potřebné k vypěstování zakázaného ovocného stromu – stále je lze získat a proměnit vašeho Simíka v PlantSima. K tomu si můžete koupit balíčky semen Rare Plants – dříve nebo později sesbíráte všechny emocionální fazole a budete je moci zasadit do speciálního pařezu a vypěstovat strom.
Čísla oblastí Willow Creek a Oasis Springs uvedená v tabulce výše jsou uvedena na snímcích níže. Stačí navštívit jakékoli místo v určené oblasti, aby se rostliny vytvořily a začaly růst v celé oblasti. Vezměte prosím na vědomí, že růst a dozrávání rostlin v oblasti probíhá pouze v době, kdy je v oblasti přítomen váš aktivní Simík.

NBkrRku.jpg

hOkD4py.jpg

Roubování a křížení

Od úrovně 5 dovednosti Zahradnictví bude mít postava přístup k akci „Útěk“. Výhonky lze pořídit z jakéhokoli místa a téměř ze všech rostlin (kromě hub, pupenů bonsají a přežvýkavců). Pokud rostlině vezmete 2 výhonky v řadě, zemře. Samozřejmě může být vzkříšen, ale bude vzkříšen jako malý klíček, ze kterého nelze brát výhonky. Rostlina může také zemřít, pokud se o ni příliš dlouho nestará. Odříznutím výhonků z rostliny, na kterou jsou naroubovány další rostliny, získáte původní (první) rostlinu. Všechny rostliny můžete samozřejmě naroubovat na jeden keř, ale může se stát, že nakonec nezískáte žádné plody nebo jich získáte jen minimum. Na jednu je lepší naroubovat ne více než 2-3 rostliny najednou. Roubováním vzácných rostlin, řezaných v jiných lokalitách, na své vlastní vysoce kvalitní, nakonec získáte vysoce kvalitní plody. Nemusíte ztrácet čas jejich samostatným pěstováním do lepší kvality.

 1. Citron + hruška = banán
 2. Jablko + třešeň = granátové jablko
 3. Jahoda + heřmánek = bonsai pupeny
 4. Jahoda + Snapdragon = Dračí ovoce
 5. Jahoda + zvonek = hrozny
 6. Tulipán + Chryzantéma = Strelitzia
 7. Dračí ovoce + Snapdragon = přežvýkavce
 8. Granátové jablko + Orchidej = Květ smrti
 9. Šalvěj + bazalka = petržel
 10. Lily + Snapdragon = Orchidej
Zajímavé:  Jak začít pracovat jako technik v The Sims 4.

Poupata bonsají a rostlina přežvýkavců

Měli byste věnovat pozornost možnostem řešení následujících dvou rostlin:
1. Pupeny Bonsai. Dokud je rostlina ve stádiu vynikající kvality, lze z ní udělat okrasnou rostlinu. Můžete si také koupit okrasnou bonsai v režimu nakupování/stavby. S ním můžete zvýšit dovednost zahradnictví a květinářství pozorováním bonsají, Sim obdrží pozorný nebo šťastný moodlet nebo moodlet odpovídající emocím stromu. Dekorativní bonsaje mohou mít následující tvary (na obrázku zleva doprava): Vodopád, Vítr, Vícestupňový, Symetrický, Tradiční.

OktkvzA.png

Postavy mohou Bonsai také dávat emocionální tvary, když jsou ve vhodné náladě: inspirované, hravé, koketní, naštvané

MqD9cbM.png

2. přežvýkavá rostlina. Způsoby získávání bobulí přežvýkavců jsou popsány výše. Dospělá rostlina přežvýkavců může být krmena buď speciální potravou, která se na postavě automaticky objeví, nebo se můžete pokusit získat různé emocionální elixíry (v závislosti na náladě Simíka, kterého snědla) – k tomu se postava musí pokusit ochutnat dort, který kráva nabízí a nechat se jím sežrat. Pokud si ceníte života svého Simíka, neposílejte ho, aby snědl tento koláč podruhé do dvou dnů po prvním pokusu. V opačném případě bude Simík sežrán a kráva dá elixír života, který umožňuje vynulovat aktuální věkovou úroveň Simíka, který jej pije. Pokud není kráva nakrmena do 12 hodin od objevení dortu, zemře a promění se v kostru.

The Sims Wiki

Vítejte v The Sims Wiki! Nelíbí se vám reklamy? Pak vytvořit si účet ! Uživatelé s účty uvidí reklamy pouze na hlavní stránce a mají více možností než anonymní uživatelé.

Ještě nemáte svůj účet?
Inzerát

The Sims Wiki

17,849
stránky
angličtina

Ambrózie

Simík ducha, který jí ambrózii

Ambrózie

Duch žeroucí Ambrosii.

Ambrózie je unikátní a výkonné jednoporcové jídlo, které lze připravit v The Sims 3 a The Sims 4. Ambrosia dokáže zvrátit stárnutí živých Simíků a je schopna přivést duchy Simíků zpět k životu a nahradit tak Resurrect-O-Nomitrona. Ambrosia patří mezi nejobtížnější jídla na přípravu kvůli vzácnosti jejích ingrediencí, vysokým dovednostem potřebným k získání ingrediencí a vaření jídla a nákladům na nákup knihy receptů, i když tato cena je přiměřená při vysoce placené práci.

Zajímavé:  Jak správně hrát Dynasty Sims 4.

Obsah

 • The Sims 1
  • 1.1 Účinky na normální Simíky
  • 1.2 Účinky na duchy
  • 1.3 Požadavky na vaření
  • 1.4 Ukládání
  • 2.1 Požadavky na vaření

  The Sims 3 [ ]

  Účinky na normální Simíky [ ]

  2a6t64

  Když ji sníte, kolem Simíka dojde k velké, působivě vypadající explozi energie, která spustí tři efekty:

  • Obnovuje potřebu hladu naplnit;
  • Uděluje Simíkovi moodlet Božské jídlo, čímž mu zlepší náladu o 75 na celý týden;
  • Resetuje Simův věk na začátek dané životní fáze – pokud je Simík například 25 dní ve fázi mladého dospělého, bude resetován na 0.

  Účinky na duchy [ ]

  Ambrosiová deska

  Ambrosia má také známější účinek, který se vztahuje pouze na duchy. Když to snědí, vzkřísí je to a promění je zpět v normálního Simíka ve věku, v jakém byli v době smrti. Simík získá náladový letáček Divine Meal, vznáší se ve vzduchu a dostane poznámku, že Simík byl „vzkříšen“, protože se vrátil do své původní barvy. [n 1]

  Duchovo potomstvo může být také přeměněno na normální Simíky a zachová si animaci plováku místo chůze, ale ztratí schopnost procházet zdmi. Navzdory tomu na ně ostatní Simíci již nebudou reagovat jako na duchy (např. zhnusením, strachem, vzrušením). Simíci, kteří se nenarodili jako duchové, si po vzkříšení neudrží plovoucí animaci.

  Požadavky na vaření [ ]

  Všechny ingredience pro ambrózii nelze získat v obchodech (bez úprav), takže k výrobě tohoto jídla jsou vyžadovány tyto dovednosti. Jeden Sim však nemusí mít všechny tyto dovednosti a Plumboti mohou mít všechny požadované dovednosti s jediným čipem. K získání ingrediencí lze použít více Simíků.

  Kupující Al Fresco Market se stánkem Humble Harvest z obchodu The Sims 3 však mohou příležitostně koupit Life Fruit ze stánků, takže dovednost Zahradnictví může, ale nemusí být vyžadována.

  1. Kniha receptů Ambrosia (§12,000 XNUMX)
  2. Deathfish
  3. Životní ovoce
  1. Vaření (úroveň 10)
  2. Rybaření (úroveň 5 s návnadou na skaláry/úroveň 10 bez)
  3. Zahradnictví (úroveň 7/není vyžadováno při nákupu na trhu Al Fresco, nakupujte odtud)

  Za prvé, skutečně vaření pokrmu vyžaduje kuchařskou dovednost úrovně 10 a kniha receptů potřebná k naučení je drahá (§12,000 XNUMX).

  Za druhé, první složka, deathfish, potřebuje k ulovení rybolovnou dovednost 10. úrovně. Tyto ryby lze chytat pouze z hřbitova mezi půlnocí a 5:3 nebo po celý den v rybníce s návnadou na skaláry. [n 10] Pokud je Sim rybář, nepotřebuje návnadu ani nemá čas na chytání ryb. Hráči mohou také chytit XNUMX deathfish a „zatopit“ si s nimi doma rybník pro celodenní přístup.

  Pokud Simík četl knihu, která odhaluje návnadu od smrtelné ryby, pak je Sim schopen chytit rybu na úrovni 5 rybářské dovednosti a vyšší (ačkoli kniha je čitelná na úrovni 7 a vyšší).

  A konečně, recept na Ambrosia vyžaduje živé ovoce, které lze pěstovat pouze ze semen Life Seeds, které lze pěstovat pouze na úrovni 7 zahradnictví. Semena lze nalézt náhodně roztroušená po městě označeném jako „Neznámá speciální semena“, zejména kolem nebo na hřbitově, po dosažení 7. fáze vědecké kariéry (plod života se po chvíli objeví v inventáři Simíka) nebo jako odměna z příležitosti od supermarketu EverFresh Delights. Ty lze také sbírat v hrobce oblohy v Al Simhara se Světovými dobrodružstvími nebo Tuathově zahradě, skryté hrobce v Champs Les Sims pod opuštěným ostrovem, která je přístupná pouze ničením pro obří kameny sekerou Pangu na severozápadě Francie. . Zahradnictví úrovně 7 však není povinný protože Ovocný stánek také prodává živé plody a králičí nory, jako jsou stroje času, mohou Simíkům poskytnout náhodný předmět, který zahrnuje Ovoce života. Hráči si také mohou koupit rostlinu života, pokud používají cheaty „testingcheatenabled“ a „buydebug“.

  Simíci mohou jídlo připravit kdykoli během dne a Simíci ho budou jíst samostatně.

  Ukládání [ ]

  Ambrosia se od ostatních jídel liší v mnoha ohledech. Po uvaření, pokud ho váš Sim nechá sedět na pozemku, nezkazí se, ale zůstane v perfektní kvalitě. To může být jednoduše závada.

  Ambrosia nemůže být normálně duplikována v potravinovém replikátoru; závada ve hře umožňuje hráči uložit ambrózii do replikátoru jídla, pokud vaření začalo a poté se zruší, když se jeho model změní na misku. Potravinový replikátor pak vydá hotové pokrmy Ambrosia, které však budou mít vždy „normální“ kvalitu, protože jídlo nebude nikdy hotové. Abyste tomu zabránili, pořiďte si Simíka s přirozenou kuchařskou vlastností „Kick It Up a Notch“, díky které bude replikovaná Ambrosia opět „dokonalá“. Uchovávání v lednici bude «rozdělit» pokrm na několik porcí, dokud se nezkazí.

  The Sims 4 [ ]

  Ambrosia TS4

  Účinky Ambrosia jsou stejné v The Sims 4 jako v The Sims 3; je však mnohem obtížnější jej získat, vyžaduje to Květinu smrti (která vyžaduje roubování různých rostlin), Skaláru a Potion of Youth a také úroveň 10 v dovednostech Vaření i Gourmet Cooking. Tudíž nemusí být vhodné jej používat k tomu, aby byl živý Simík mladší, protože toho lze dosáhnout pomocí lektvaru mládí. Jeho nejlepší využití je pro vzkříšení zesnulých Simíků.

  Požadavky na vaření [ ]

  1. Květ smrti (naroubujte granátové jablko a orchidej, abyste získali květinu smrti)
  2. Skalár (nalezen v řece Willow Creek poblíž lodi)
  3. Lektvar mládí (nákup v Rewards Store)
  1. Úroveň 10 v dovednostech vaření a gurmánského vaření.

  Jakmile Simík získá všechny ingredience, může si vyrobit Ambrosii z lednice výběrem Gourmet Cooking. Když duch sní Ambrosii, vznese se do vzduchu a vrátí se do své normální barvy jako v The Sims 3.

  Ingredience pro ambrózii lze také zakoupit v sekci ladění pomocí cheatu bb.showhiddenobjects.

  S herním balíčkem Realm of Magic je možné zakoupit skaláry i květiny smrti z alchymistického stánku v The Magic Realm. Také kouzelníci, kteří znají kouzlo „Copypasto“, jsou schopni klonovat hotové pokrmy Ambrosia.

  Tato sekce vyžaduje další informace. Rozšířením této sekce můžete pomoci The Sims Wiki.

  drobnosti [ ]

  • Ambrosia je v řecké mytologii pokrmem bohů. Říkalo se, že uděluje nesmrtelnost každému, kdo ji konzumuje.
  • In The Sims 3Duchové, kteří se stali hratelnými a jsou součástí domácnosti, jsou jedinými Simíky, kteří mohou Ambrosii jíst. Nemůže být sežrán autonomně městským duchem, který v žádném případě straší nebo hodně navštěvuje. Interakce jako „Call To Meal“ selžou s výjimkou živých Simíků. v The Sims 4 počínaje patchem z 25. listopadu 2014 již žádný Sim, který není součástí domácnosti, nebude Ambrosii jíst autonomně.
  • Ambrosia a pečený andělský dort jsou jediné potraviny The Sims 3 které vyžadují, aby Simíci měli ingredience na jeho přípravu, protože ingredience nelze koupit z lednice. To je dále rozšířeno o Žabí stehýnka z The Sims 3 Světová dobrodružství.
  • S přidáním lektvarů v Generace, pokud někdo touží pouze prodloužit Simíkovu životnost, mohl by místo toho zvážit vytvoření lektvaru Young Again, který vyžaduje pouze zvládnutí logické dovednosti a zaplacení §5000, což je pravděpodobně mnohem snazší dosáhnout než mnohonásobné dovednosti a přísady potřebné pro Ambrosia.

  Poznámky [ ]

  1. ↑ V The Sims 3Ach můj duch! je zapotřebí příležitost proměnit duchy v hratelné Simíky, aby jim bylo možné přikázat, aby ji konzumovali. v The Sims 4, duch musí být požádán, aby se připojil k hratelné domácnosti prostřednictvím vysokého přátelství. Duchové NPC nikdy nebudou Ambrosii jíst autonomně ve všech typech šarží. To zajišťuje, že Simík nebude po vzkříšení bez domova.
  2. ↑ Uvedené úrovně dovedností jsou ty, které jsou nutné ke skutečnému vaření ambrózie. Pěstování životního ovoce však vyžaduje zahradnictví úrovně 7.
  3. ↑ Skaláry lze chytit v jezírku s vodopádem pomocí běžné návnady nebo sumce z uliček jako návnady. To lze zjistit ve hře pomocí skaláry, dokud neulovíte smrtku, nebo přečtením rybářské knihy úrovně 7 „Fishing for the Dead: Deathfish and Vampire fish on the Line“, kterou lze zakoupit za 12,000 XNUMX § v Divisadero Bookshop.

  Zajímavé:  Jak zakázat původ ve hře Sims 4.
Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»