Odpovědi

Jaký je rozdíl mezi The Sims 3 a The Sims 4

Není těžké uhodnout, že The Sims 4 je „lepší“, protože je novější. Najdou se ale i fanoušci The Sims 2, i když už dávno existuje mnoho jiných verzí, pokročilejších, s více funkcemi a mnohem více.

autor otázky zvolil tuto odpověď jako nejlepší
komentovat
přidat do oblíbených odkaz děkuji
Lena BV [58.8 tis.]
3 года назад

Zpočátku se zdálo, že The Sims 3 je lepší než The Sims 4. Ale jak šel čas, když vyšlo mnoho dodatků k The Sims 4, už jsem se k The Sims 3 nechtěl vracet. Je to jako sledovat první filmy ze ságy Star Wars. Kdysi ano, líbilo se mi to, ale teď mi to připadá primitivní.

Pro mě jsou vizuálně Sims 4 krásnější než Sims 3. A dalším velkým plusem je multitasking Simíků. V The Sims 4 může Simík současně jíst, sledovat televizi a mluvit s jiným Simíkem, o tom si člověk mohl nechat jen zdát. Můžete jít do práce se svým Simíkem. Domy jsou opět krásnější a při výstavbě je více možností.

komentovat
přidat do oblíbených odkaz děkuji
SkyNick [131K]
Před 8 lety

Lepší než Sims 3. Protože v části 4 bylo odstraněno mnoho důležitých funkcí. Například v nové části nemůžete prozkoumat otevřený svět. To je hlavní věc, která mě na The Sims 3 zaujala.

Také si všimli v části 4: absence praček, miminek, některých povahových rysů, lynčovacích strojů atd.

Zajímavé:  Koho vytvořit v The Sims 4.

Ano, Sims 4 má lepší grafiku. Ale víte, The Sims 3 má sama o sobě docela dobrou grafiku. Část 3 implementuje skvělé funkce, které nejsou obsaženy v části 4. Proto nebudu měnit část 3 na část 4.

Obecně platí, že Sims 4 je druh 2. dílu s moderní grafikou.

Závěr. The Sims 3 je zatím nejlepší ze série.

komentovat
přidat do oblíbených odkaz děkuji
Reverzní blesk [6.5K]
Před 6 lety

To je vlastně docela kontroverzní problém, abych byl upřímný. Obě verze mají své výhody i nevýhody, se kterými ať se vám to líbí nebo ne, musíte počítat.

+/- Spousta přírůstků s vlastními věcmi, městy, postavami, příběhy a příležitostmi. To je jednak dobré, protože to hře zpestří, jednak ne příliš dobré – doplňky váží hodně.

+/- Město je pevné a abyste mohli přejít z jedné jeho části do druhé, nemusíte čekat na načítací obrazovku. To je jak dobré – nic neodvádí pozornost od prozkoumávání města, tak špatné – hra často zamrzne a zpomalí se.

+/- Realističtější grafika. IMHO je pro mě atraktivnější než grafika v Sims 4. Kvůli ní ale hra také zamrzí.

+/ Vzhledem k tomu, že The Sims 3 existuje déle, vzniklo pro něj obrovské množství různých modů a přídavků vytvořených fanoušky, z nichž některé jsou mnohem chladnější než ty oficiální.

-/ Vzhledem k vysokému zatížení detailů v této verzi hry často dochází k prodlevám různého stupně závažnosti (a ano — nezkoušejte se dívat na mývala přes editor tvorby postavy!).

+/ Pro každou rodinu můžete vytvořit jakési samostatné univerzum, které se nemusí dělit s ostatními vašimi postavami. Pokud vás rodina rychle omrzí, můžete ji zachránit a začít nový život s novou rodinou.

Zajímavé:  The Sims 4 zobrazuje rld oridgin.

+/- Město je rozděleno na zóny, což výrazně zvyšuje rychlost. Nevýhodou je, že malý kousek je nyní k dispozici k prozkoumání, ale k prozkoumání jiné části města si musíte počkat na načítací obrazovku. IMHO se mi to moc nehodí — okamžitě se mi vybaví Sims 2, se kterými jsme si právě kvůli tomu moc nerozuměli.

+/- Grafika je více kreslená — to snižuje zátěž a zvyšuje výkon hry. Nevýhoda je IMHO čistá: více se mi líbila realističtější grafika.

-/ Dočasné mínus – v Sims 4 je zatím málo doplňků, takže má méně funkcí.

+/ Emoce jsou příjemnou vlastností hry, která nebyla přítomna v předchozí verzi, ale která tuto verzi nepochybně vylepšila.

-/ Všechny rodiny se usadí společně, takže ve městě je omezený počet rodin, které mají být vytvořeny (vysvětluji jako Bůh, ale podstata je, myslím, jasná). Pro mě je to VELKÉ mínus, které nemůže nic napravit. Stejně jako uložení, která zobrazují nejnovější uložení, což je důvod, proč je mnoho postav nedostupných.

+/- O něco více interakcí přes internet. Pro někoho je to plus, pro někoho naopak mínus. Pro mě osobně je tato funkce neutrální.

Celkově mi Sims 3 připadají atraktivnější a zajímavější než Sims 4 a preferuji první verzi. Ale každý má svůj vkus, takže zkuste hrát obě verze.

komentovat
přidat do oblíbených odkaz děkuji
-Sníh do- [21]
Před 8 lety

Sims 3 se mi líbí víc než 4.

Klady Sims 3: otevřený svět, osobní doprava, děti. Jen ta grafika se mi moc nelíbí.

Klady Sims 4: grafika, CAS, emoce.

Nevýhody Sims 4: uzavřený svět, žádná osobní doprava, děti odstraněny(!), VELMI MÁLO oblečení, nábytku atd., pouze 2 MĚSTA (např. ve 3. Simících je jich 11), doplňky nelze staženo na internetu, stačí si ho koupit (brácha sotva našel základní 4. díl).

Zajímavé:  V The Sims 4 nikdo nepřijde na stránku.

Zdá se mi, že závěr je zřejmý: The Sims 3 jsou lepší než The Sims 4. Také se mi líbí víc ta třetí. Ale nejsou soudruzi podle chuti a barvy. Pokud se vývojáři pokusí, hra bude chladnější. Ale Sims 3 není tak dávno, takže není s čím porovnávat.

PS Výborně vývojáři, zkuste si hru vytvořit sami! Hrajte zatím Sims 3.

komentovat
přidat do oblíbených odkaz děkuji
yulec hek [5.1 tis.]
Před 6 lety

The Sims 3 se zdá zajímavější, protože v této hře má postava více příležitostí: jít, kam chce, prozkoumat svět, navštívit souseda, jít na veřejný pozemek. Simík může projít celé město a podívat se do kteréhokoli koutu města.

V Sims 4 tato funkce není přítomna a mám pocit, jako bych se vrátil do Sims 2, přesun mezi lokacemi je opět v pohotovostním režimu načítání, i když je třeba poznamenat, že načítání je velmi rychlé.

Svět v Sims 4 je velmi malý, je zde málo veřejných ploch.

Klady — úpravy postav se staly velmi jednoduchými a zajímavými, Simíci se stali emocionálními a také se představil multitasking — můžete například běhat na běžícím pásu a chatovat s kamarádem.

Kvalita grafiky je v obou hrách dobrá, i když grafika je úplně jiná, v The Sims 4 jsou pozitivnější nebo tak něco))) No, stále je tam málo doplňků, na rozdíl od The Sims 3, která je prostě nacpaná všemi druhy přídavků.

Při hraní si také uvědomujete, že některé momenty se obzvlášť povedly v The Sims 3 a některé jsou naopak lepší v The Sims 4. Malý příklad: pro pořízení fotografie v The Sims 3 je třeba kliknout na funkce „fotit“ pokaždé, v The Sims 4 je to mnohem pohodlnější, rychlejší a můžete pořídit až 5 fotek najednou a udělat si nádherné selfie s usměvavým Simíkem)))

Zajímavé:  Tajemství Hiking Sims 4.

Podle mého názoru by bylo ideální spojit výhody dvou her sims3 + sims4 snad bude mít další verze hry The Sims 5 vše nejlepší a nejzajímavější z předchozích verzí.

komentovat
přidat do oblíbených odkaz děkuji
Lania na111 1 [19.5 kB]
Před 8 lety

Ještě jsem nehrál The Sims 4. The Sims 3 jsem ještě nedohrál dost, moc se mi líbí. Ale četl jsem o The Sims 4, je tam mnoho nových možností, nepochybuji, že se mi bude líbit. Chci počkat, až vyjdou další doplňky, je to zajímavější. Když tu byli The Sims 2, líbilo se mi to, ale když se objevila 3, zapomněl jsem na 2. Ale u The Sims 3 si myslím, že se to nestane. Budu hrát oba. I když na hraní nemám dost času, hraji jen zřídka.

komentovat
přidat do oblíbených odkaz děkuji
BongH ee [7]
4 года назад

Pro začátek bych rád uvedl, že jsem svou cestu v herní sérii „The Sims“ začal hned od třetího dílu. A tuhle hru jsem hrál docela dlouho, skoro od chvíle, kdy vyšla. Pro mě navždy zůstane kultovním, tento třetí díl. Možná se občas zhroutí nebo zpomalí, ale ne tak často, jak o tom píší ostatní uživatelé. Jako člověk, který se seznámil s The Sims 4 a kdysi do něj vkládal velké naděje, mohu říci, že čtvrtý díl není o nic méně pomalý než třetí. A v samotné hře je zádrhelů mnohonásobně více. Moje postavy se například neustále zasekávají pod schody, procházejí zdmi, mrznou na dobrou půlminutu, vždy si potřebují dát sklenici vody a napít se, a s doplňkem „Na univerzitu“ na koleji začali odněkud ze zrcadla vyndavat talíře s jídlem. Nejvíc mě ale rozčiluje, že když zruším nějakou akci, například když jde na záchod, který je ve druhém patře, a můj Simík stojí na ulici, neuklidní se, dokud nedorazí do stejné koupelny a teprve PAK akce bude zrušena. To znamená, že pokud máte velkou plochu, vaši Peršané stráví spoustu času běháním po místnostech. Jelikož se bavíme o přídavcích, ve čtvrtém díle je jich neuvěřitelně poskrovnu. Jako by to nebyl doplněk, ale běžný katalog s několika novými akcemi a charakterovými rysy. A není tomu tak vždy. Trojka je v tomto ohledu mnohem rozmanitější. To znamená, že se ve hře nebudete nudit, což se o čtyřce říci nedá. Po pár hodinách mě hra přestala bavit. Málokdy opouštím dům, protože potřeby postav rychle ubývají a bez speciálních kódů prostě nemám čas nic dělat. Ano, a s uzavřeným světem je to problematické, protože. Nebudu moci ovládat ostatní postavy nebo se budu muset často přesouvat mezi lokacemi a čekat, až se oblast načte. Ano, The Sims 4 má své výhody, jednou z nich je vylepšený a pohodlnější případ. Tohle je opravdu to, co trojce chybělo. Další výhody ale nevidím. Osobně se mi nelíbila kreslená grafika, ve městě není žádná zástavba a celkově to vypadá, jako by byl svět příliš „idealizovaný“. Dokonce i staří dobří zloději byli odstraněni. Simíky už policie nezadržuje, k požárům dochází mnohem méně často, ale to je pravděpodobně spíše plus než mínus.

Zajímavé:  Origin neběží v Sims 4.

Zkrátka, pokud znáte třetí díl dostatečně dobře a dlouho, pak se vám čtvrtý pravděpodobně nebude líbit. Ano, postavy tam jsou mnohem hezčí, ale co naplat, když je ve hře hlavní simulátor života, a ne zatracená módní přehlídka. Říkám to jako člověk, který si prošel všemi fázemi posedlosti módou. Strčil jsem jich do hry tuny a pak jsem si najednou uvědomil, že ztrácím potěšení ze samotného herního procesu a rozhodl jsem se vystačit s minimem.

Co je lepší – The Sims 3 nebo The Sims 4: srovnání

Série her The Sims se stala předchůdcem mnoha následných projektů, jednoduše nazývaných „simulátor života“. Hráč se skutečně ponoří do nového života, buduje život své postavy, obklopuje ji správnými lidmi, hraje roli jakéhosi vládce, zodpovědného za své neopatrné dítě. Ale i série, která se vlastně stala monopolem, měla své mouchy. Otázka, co je lepší, The Sims 3 nebo The Sims 4, stále zůstává aktuální, protože tyto dvě kapitoly zůstávají v sérii nejrozpoznatelnější.

Navzdory tomu, že projekt získal několik desítek doplňků a úprav, je originál populární i po několika letech. „The Sims 4“ je obviňován z přílišné jednoduchosti a 3. dílu je vyčítána absence jasného ovládání a obtížnost adaptace pro začátečníky. Která část je lepší?

Klíčové rozdíly a vlastnosti

což je lepší sims 3 nebo sims 4

Než dáte vavřínový věnec jedné z kapitol, stojí za to pochopit, jak se „The Sims 3“ liší od „The Sims 4“. Autoři k úpravám přistoupili globálně, kompletně zkontrolovali celou mechaniku hry od editoru postav až po geolokaci a plnost herního světa. Za prvé, The Sims 4 zavedly do hry multitasking. Simík nyní může provádět několik úkolů v řadě za sebou, což procesu řízení života herní postavy přidalo na realističnosti a jednoduchosti. Grafická složka se stala více „kreslenou“, díky čemuž je vytváření postavy zábavnější a editor postav jako celek doznal více pozitivních změn než negativních.

Zajímavé:  V The Sims 4 nefunguje levé tlačítko myši na touchpadu.

Navíc se ve hře objevil nový faktor ovlivňující Simovo štěstí – emoce. Stav mysli hrdiny se může změnit kvůli čemukoli, ať už je to sprcha nebo běh, oblíbená práce nebo jiná významná věc. V mnoha ohledech se hra stala pro hráče méně náročná, protože proces správy, nákupu a výstavby se stal dostupnější. Hlavní funkce jsou na povrchu a pro hráče není těžké koupit první nábytek nebo vést dialog.

Výhody čtvrtého dílu

která sims je lepší 3 nebo 4

Aby bylo možné odpovědět na otázku, který „Sims“ je lepší, 3 nebo 4, je nutné pochopit výhody a nevýhody obou částí. Nový se zjednodušil a právě v tom je jeho výhoda i nevýhoda zároveň. Hráči považovali projekt za dostupnější, ale staromilci si stěžují na nedomyšlenou povahu jednotlivých mechanik a obecná omezení „kreativní složky“.

Který díl The Sims je lepší – 3 nebo 4? Za čtvrté, pokud mluvíme o začátečníkovi, který se teprve chystá podrobněji seznámit se sérií her. Navíc bude 4. díl vhodný i pro děti, které zaujme kreslenější grafikou a poněkud méně komplikovanou hratelností.

Pár slov o nedostatcích

Pokud člověk, který je již obeznámen se sérií, hledá odpověď na otázku, co je lepší, „The Sims 3“ nebo „The Sims 4“, pak pro něj bude třetí kapitola vynikající volbou. Proč? Odpověď je jednoduchá – šíře možností. V The Sims 4 byl svět opět osekán, města jsou malá a dokonce nudná. Paleta zábavy byla zredukována na knihovnu a bar, přičemž ve 3. části bylo možné ji rozšířit mnohem více.

Projekt navíc výrazně zchudl po obsahové i vizuální stránce. Po sérii přídavků působí The Sims 3 doslova jako jiná hra, zatímco 4. díl působí jako demo něčeho víc. Modernější hře je navíc vytýkána ztráta realističnosti ve prospěch jednoduchosti a přehlednosti hraní, což také některé fanoušky série odstrašilo.

Zajímavé:  V The Sims 4 zmizela grafika objektů –

A opět o výhodách a nevýhodách již ve 3. díle

která část sims je lepší 3 nebo 4

3. díl se oproti svému nástupci vyznačuje mnohem rozsáhlejším světem, promyšleným a hlubokým editorem, ve kterém se dá sedět celé hodiny, a jistou dávkou realističnosti. Vývojáři tomuto projektu věnovali několik zásadních doplňků, po kterých hra začala zářit zcela novými barvami. Je zde více „dospělé“ grafiky, bohatý výběr vnitřního obsahu a promyšlenější vztahy mezi Simíky. To vše jsou samozřejmě světlé výhody 3. dílu. Existuje tedy jasná odpověď na otázku, co je lepší, The Sims 3 nebo The Sims 4?

Ne, protože „vanilka“ se všemi doplňky bude stát začátečníka báječnou částku a vývojáři již v minulosti opustili podporu projektu. Nákup proto může hráče zklamat neefektivní optimalizací nebo dřepy ve FPS. Navíc, pokud mluvíme o novém hráči, který předtím sotva viděl letmý pohled na hratelnost, bude pro něj extrémně obtížné rychle se orientovat v tom, co se děje. Veškerá mechanika 3. dílu je zatížena malými možnostmi, doplňkovými funkcemi a schopnostmi, je téměř nemožné je hned pochopit.

Kdo vyhrál soutěž?

Jaký je rozdíl mezi The Sims 3 a The Sims 4

Na otázku, co je lepší, The Sims 3 nebo The Sims 4, neexistuje jednoznačná odpověď, protože obě tyto kapitoly franšízy jsou zaměřeny na různé kategorie hráčů. Třetí umožňuje fanouškům užít si „nejkompletnější“ hru a ve skutečnosti jde o simulátor v pravém slova smyslu. 3. je naopak arkádovější a umožňuje začátečníkovi lépe se seznámit s projektem, než se rozhodne pořídit si například doplněk.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»