Kde

Kde jsou děti po narození The Sims 4

Nová životní etapa v The Sims 4 dorazila s bezplatnou aktualizací v březnu 2023. Nyní novorozenci rostou do kojenců. Toto je nová etapa v životě vašeho Simíka: jedinečné charakterové vlastnosti, životní milníky a výchova, která ovlivní budoucí život dítěte. V tomto materiálu jsme shromáždili kompletní průvodce výchovou dětí v The SIMs 4: jak si s nimi hrát, rozvíjet je a jaké povahové vlastnosti zdědí zralé miminko.

Nová věková etapa

Všechny věkové fáze od poslední aktualizace The Sims 4:

 • Novorozený. První instar po narození. Novorozenec by měl být v interakci pouze pro základní potřeby a společnost. Miminko leží v plence a pláče, jen když něco potřebuje. Nejkratší etapa;
 • Baby. Od této fáze můžete upravovat a spravovat svou postavu v CAS;
 • Baby, nebo Batole. V této fázi se dítě učí plně chodit a mluvit;
 • Dítě. Simík nyní může rozvíjet dovednosti, které si ponesou do dospělosti a konečně začnou chodit do školy;
 • dospívající. Postava vstoupí do puberty, jde na střední školu a objeví se jí akné a vlasy. Hormony spěchají, nálada kolísá a objevuje se první objekt touhy. Těžké, ale velmi zajímavé období v životě Simíka;
 • Mladý dospělý. První kroky do dospělosti: student, práce, večírky, randění a pokusy o vybudování vlastní rodiny;
 • Dospělý. Předposlední fáze – Simík vyroste v plnohodnotnou vyzrálou postavu. Hlavní je vydržet krizi středního věku a upevnit úspěch v životě;
 • Starší. Život vašich Simíků se chýlí ke konci, i když mají ještě spoustu času, který mohou trávit se svými vnoučaty, odpočívat a možná najít způsob, jak si prodloužit dny. Nebo dokonce získat nesmrtelnost.
Zajímavé:  Kde můžete hrát na klavír v The Sims 4.

Zajímavá skutečnost. Před bezplatnou aktualizací v roce 2017 měly děti pouze tři věková stádia: novorozenec, dítě a dospívající. To znamená, že dítě, které leží v postýlce a je zabalené v plence, se doslova za pár dní promění v plnohodnotné dítě, které musí chodit do školy. Ačkoli v předchozích dílech série byla Batolata přidána okamžitě se základní hrou.

Miminko se nemůže samostatně pohybovat a naučit se chodit. Pokud není v postýlce nebo v náručí rodičů, bude ležet na zemi na speciálním koberečku nebo v ohrádce. Můžete s ním chodit na procházku v kočárku, nosit ho s sebou ve speciálním batohu, držet ho v postýlce nebo na hrací podložka. Stejně jako u Batolat, která se ve hře objevila o něco dříve, je potřeba miminko krmit, koupat, přebalovat, hrát si a komunikovat.

Své miminko můžete krmit z prsu, z láhve nebo ve vysoké židličce. V druhém případě bude potřebovat pomoc rodiče. Mimochodem, dítě si vyvine první chuť k jídlu a zdaleka není pravda, že bude souhlasit s tím, že bude jíst nabízenou chutnou pochoutku.

Fáze vývoje dítěte

Průběh jeho dalších věkových fází závisí na tom, jak k výchově miminka přistupují rodiče. Snažte se svému dítěti věnovat veškerou svou pozornost a péči, aby vyrůstalo šťastné.

komunikace

Komunikace a interakce s rodinou — jedna z nejdůležitějších fází vývoje. Trávit čas se svým miminkem, komunikovat s ním a hrát si. Je obzvláště zajímavé sledovat, jak děti a batolata interagují s miminkem – nové možnosti interakce vypadají dojemně.

Pokud budete s miminkem komunikovat a tyto dovednosti v něm rozvíjet, velmi brzy uvidíte první úsměv, blábolení, smícha dokonce ho učit hrát na schovávanou s dlaněmi.

Emoce, které může dítě zažít:

 • hněv (Hněv);
 • neutrální (Jemný);
 • smutek (Smutný);
 • štěstí (Happy);
 • hravý (Hravý);
 • Nabitý energií;
 • Vyděšený;
 • spící (Spící).
Zajímavé:  Kde je zahradnický klub v The Sims 4.

Jemné motorické dovednosti

Rozvíjející se jemné motorické dovednosti (Fine Motor), dítě zvládne první základní dovednosti: uchopování rukama, držení předmětů, houpání, tleskání. Kupte svému dítěti hračky, pomozte mu s nimi komunikovat a miminko si teď začne strkat prsty do pusy a sahat po všem, co mu padne do oka. Nejlepší varianta je speciální hrací podložka se závěsnými chrastítky v režimu Build v dětské části.

Hrubé motorické dovednosti

Gross Motor zodpovědný za základní pohyby dítěte: zvedání hlavy, převalování, plazení, sezení a první pokusy postavit se na nohy. Dítě se zde rozhodně neobejde bez pomoci a dohledu rodičů. Pomozte svému dítěti pohybovat se, převalovat se a časem bude schopno tyto úkony provádět samostatně.

Jedinečné akce

Každá událost se v našem životě stane poprvé. S miminky je to stejné. První, které zůstanou v paměti postavy, jsou:

 • koupání;
 • pěnová koupel;
 • vynikající jídlo;
 • zdravý dlouhý spánek;
 • Hosté;
 • snaží se jíst rukama;
 • vyfouknutí plenky atd.

Všechny životní milníky lze objevit prostřednictvím interakce a pozorování dítěte. Některé body mohou chybět, takže buďte opatrní.

Doplňte životní cestu

S vydáním doplňku «Cesta života» (Růst spolu) byla přidána miminka 18 nových jedinečných charakterových rysů. Dítě může například jíst úhledně nebo nedbale, nesnáší vstávání nebo sezení na rukou, miluje brzké vstávání nebo naopak déle spát. Pokud nechcete hádat, co musíte udělat, abyste získali konkrétní vlastnost, pak stačí použít cheat kódy pro doplněk Life Path.

Jak udělat radost miminku

Když miminko dosáhne další životní etapy – batolete, dostane jeden z bonusové charakterové vlastnostiv závislosti na tom, jak bylo o něj pečováno:

 • Nešťastné dítě. Pravděpodobně jste se nesnažili věnovat dostatečnou pozornost svému rostoucímu dítěti. V budoucnu bude tvrdohlavější a neposlušnější;
 • Šťastné nemluvně. Už lepší. Dítě se bude snažit budovat přátelské vztahy s ostatními a obecně životní fáze probíhala dobře;
 • Ideální miminko (Top Notch Infant). Udělal jsi maximum. Dítě bylo neustále obklopeno láskou a péčí, a proto dostalo všechny potřebné životní dovednosti. Skvělý důvod být hrdý!
Zajímavé:  Kde získat alchymistické komponenty pro The Sims 4.

Pokud jste tvrdě pracovali a věnovali svému dítěti hodně pozornosti, budete si moci samostatně vybrat jeho charakterové vlastnosti a v budoucnu urychlit rozvoj dovedností.

Narození, adopce a péče o děti

Existují dva způsoby, jak mít děti v rodině: počít dítě s partnerem nebo adoptovat z dětského domova.

Chcete-li se pokusit mít dítě se svým partnerem, klikněte na dvoulůžko a vyberte „počít dítě“. Tato metoda není 100% účinná, takže akci můžete pro jistotu několikrát opakovat.

Chcete-li přijmout dítě do své rodiny, klikněte na počítačový a vyberte „Rodina“ a poté „Adoptovat dítě“. Budou vám ukázány děti, které mohou být adoptovány z útulku. Děti jsou buď ve věku kojence nebo dítěte (školáka). Postup adopce vás bude stát 1.000 XNUMX Simoleonů.

Po dokončení výběru půjde váš Simík do sirotčince a vyzvedne si vytoužené dítě. Po návratu domů můžete svému dítěti přiřadit nové jméno nebo si ponechat stávající. Adoptované děti se okamžitě stanou členy vaší rodiny.

Těhotenství a porod

Po početí dítěte se musíte ujistit, že nastávající matka je těhotná. Chcete-li to provést, přihlaste se WC a vyberte akci „Udělat těhotenský test“. Podívejte se do pravého horního rohu obrazovky: jsou tam nějaké informace o těhotenství? Pokud ano, pak vám blahopřejeme: váš simovský pár úspěšně počal dítě. Pokud ne, pokračujte ve svých pokusech o otěhotnění.

Délka těhotenství je 3 dny, z nichž každý představuje tři měsíce. Zpočátku se těhotná Simka cítí nepříjemně kvůli ranním nevolnostem. Později jsou negativní účinky vymazány a skutečnost těhotenství jí přináší pozitivní emoce. Otec může také komunikovat s dítětem, když je v děloze. Zkontrolujte například, zda dítě kope. Je důležité si uvědomit, že The Sims 4 nikoli mateřská dovolená dovolené (mateřská dovolená), takže po úspěšném početí dítěte má smysl, aby těhotná Simka dala výpověď v zaměstnání.

Zajímavé:  Kde získat oheň v The Sims 4.

Když přijde čas narození, můžete kliknout na těhotnou postavu a vybrat «porodit dítě v nemocnici„nebo rodit doma. Pokud jste zvolili první možnost, pak těhotná Simka půjde do nemocnice a po chvíli se vrátí domů s dítětem. Ihned po narození budete muset vybrat jméno a příjmení pro nového člena vaší rodiny.

Péče o dítě v kojeneckém stadiu

Tato etapa života je v The Sims 4 představena velmi symbolicky a extrémně krátce. Činnosti spojené s miminkem se omezují na krmení (nebo kojení), houpání, mazlení, přebalování a pár dalších povinností. Samozřejmě nemůžete ovládat malého Simíka, ani nemůžete rozhodovat jeho jménem. The Sims 4 vám umožní úplně přeskočit fázi miminka: vše, co musíte udělat, je kliknout na své miminko a vybrat „dospět«.

Až vyroste, dítě opustí svou kolébku a promění se v dítě . Poté si pro něj budete muset vybrat životní cíl a charakterový rys.

Seznam životních cílů dítěte je omezen na čtyři obecné možnosti: „Zázrak«»Neposlušný šprýmař«»Socialitní lvíče«A»Tvůrčí talent» Výběr v této fázi je nesmírně důležitý. Vyberete si pouze jednu vlastnost, ale ta zůstane aktivní, dokud Simík nezemře. Proto moudrá volba prvního životního cíle ovlivní celý osud postavy (další informace naleznete v kapitole „Život Simíka: Osobnost a charakterové vlastnosti“).

Výchova a péče o dítě v dětství

Sim-dítě Nyní jej můžete plně ovládat. Takové postavy se mohou naučit několik základních obecných dovedností. Jsou rozděleny do čtyř skupin: творчество, motorické dovednosti , sdělení и inteligence . Komunikační dovednost zvyšuje při hovoru s ostatními Simíky nebo s hračkami.

Nejjednodušší způsob, jak zvýšit inteligence je šachová hra. Můžete také svému dítěti Simovi koupit speciální hračku — sada «Mladý alchymista» . Rozvíjet kreativita dovednost možné zakoupením řemeslný stůl , dětské housle a některé další hračky, např. robot .

Zajímavé:  Kde hledat pěstitele The Sims 4.

Můžete se rozvíjet motorické dovednosti dítě dvěma hlavními způsoby: první, levný, je koupit a nainstalovat na dvoře domu žebřík . Druhým, mnohem dražším, je pořízení plnohodnotného hřiště.

Klíčovým milníkem pro dítě je školní docházka (informace o tom jsou uvedeny v nabídce kariéry Simíka — klávesa [ J ]). Ke studiu ve škole patří každodenní domácí úkoly. Chcete-li na nich pracovat, klikněte na postavu a vyberte „Domácí úkol“. Výuka ve škole probíhá od pondělí do pátku od 8:00 do 15:00.

Zpočátku dostává dítě rovnou B. Chcete-li získat vyšší známky, musíte chodit do školy čerstvý (před odchodem do třídy se rychle osprchovat) a naučit se libovolné dvě dovednosti až do úrovně 4. Navíc, pokud dítě navštěvuje školu několik dní po sobě a má hotové domácí úkoly, jeho známky se také zvednou na jedničky.

Aby vaše dítě začalo studovat na 5+, potřebuje udělat dvě věci: 1. naučit se čtyři dovednosti do úrovně 4; 2. dokončete třikrát další domácí úkol. Chcete-li to provést, musíte nejprve dokončit hlavní úkol, poté vstoupit do nabídky „domácí úkol“ a vybrat „dokončit další úkol«.

Je třeba poznamenat, že můžete ovládat akce Simíka, když je ve škole (totéž platí pro pracoviště). Chcete-li to provést, klikněte nad hlavou Simíka: na spodním panelu se zobrazí seznam dostupných aktivit.

Ve výchozím nastavení je aspirace Simíka nastavena na trénink. Ale můžete si vybrat i jiné: «Studovat tvrdě» (zlepšuje Simův akademický výkon, ale zvyšuje potřebu hrát si; může také vést ke stresu), «Posaď se«(snižuje známky, ale snižuje potřebu her — užitečná možnost pro zmírnění stresu dítěte), «Opustit třídu«(Sim opustí školu před koncem vyučování, což snižuje známky), «Spřátelit se«(snižuje studijní výkon, ale uspokojuje potřebu komunikace).

Zajímavé:  Kde najít obchodní dovednosti v The Sims 4.

V určitém okamžiku dítě vyroste a stane se teenager . Tuto událost lze oslavit uspořádáním party. Mnohem důležitější je však vybrat si nový životní cíl (tentokrát z úplného seznamu životních cílů dospělých) a nové charakterové vlastnosti. Jak již bylo zmíněno, děti mají pouze jednu vlastnost, ale po dosažení adolescence je jejich charakter doplněn o dvě další individuální vlastnosti. První z nich si hráč vybere sám z úplného seznamu charakterových vlastností, zatímco druhý se přidává automaticky jako bonusová vlastnost. Dodatečná vlastnost závisí na zvoleném životním cíli (seznam bonusových vlastností v souladu s životními cíli je uveden v samostatné kapitole).

Interakce s dospívajícím dítětem

teenageři téměř dospělí: mohou se naučit jakékoli dovednosti a věnovat se téměř všem činnostem, včetně flirtování. Účast Teen Sim je však povinná střední škola . Ještě to musí udělat domácí úkoly a v případě potřeby další cvičení. Výuka ve škole probíhá od pondělí do pátku od 8:00 do 15:00.

Teen Sim může také navštěvovat práci na částečný úvazek. Chcete-li hledat práci, musíte zadat příslušnou sekci telefon nebo počítač . Bohužel, pracovní místa dostupná v této fázi nejsou příliš užitečná z hlediska budoucí kariéry a profesních vyhlídek. Mnohem výhodnější je zaměřit se na rozvoj dovedností, které se vám později v dospělosti zúročí. Zaměřte se na dovednosti, které odpovídají vaší zvolené profesní dráze. Pokud se rozhodnete jít pracovat na částečný úvazek, můžete si vybrat jednu z následujících pozic: zaměstnanec rychlého občerstvení, hodinový manžel, prodavač, hlídání, barista. Některé z nich umožňují pracovat pouze o víkendech, mnohé však vyžadují návštěvu pracoviště ve všední dny – před nebo po začátku školy.

Při každodenních návštěvách střední školy budete občas dostávat informace o různých akcích. V těchto případech se budete muset rozhodnout, zda se zúčastnit nebo ne. Často se předem neví, jaký postup je nejvýhodnější. Špatný výběr může negativně ovlivnit výkon teenagera ve škole.

Zajímavé:  Kde jsou všechny skryté předměty v The Sims 4.

Poté, co se teenager stane mladí dospělí, budete požádáni o výběr poslední charakterové vlastnosti. Od tohoto okamžiku se dítě stává dospělým Simíkem nezávislým na rodičích – plnohodnotnou postavou, která má přístup ke všem akcím a činnostem, které hra poskytuje. Brzy poté se takovým Simíkem stane dospělých, následně — staršía v určitém okamžiku zemře. Další informace o životních fázích Simíků naleznete v kapitole „Život Simíka: Věk a věkové kategorie“.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»