Jak

Jak změnit krajinu v The Sims 4

Recenze vysílání o nástroji na úpravu terénu v The Sims 4

Podíl na Tumblr

Tweet o tom na Twitteru

Podíl na VK

Včera proběhlo online vysílání s vývojáři věnované recenzi nástroje pro úpravu krajiny, který bude součástí bezplatné aktualizace před vydáním doplňku The Sims 4 Path to Glory. Pokud jste přenos nestihli, můžete se podívat na reprízu níže. A pokusíme se krátce pohovořit o hlavních bodech, které jsou v něm uvedeny.

Základní schopnosti nástroje zůstávají stejné – můžete zvedat a spouštět zeminu, vyhlazovat nerovnosti a vyrovnávat povrch. V panelu nástrojů je kombinována úprava terénu s nástrojem malování země. Z tohoto důvodu byla aktualizována ikona nástroje.

Při práci můžete měnit velikost a tuhost „kartáče“ a také měnit výšku země při různých rychlostech. Níže vidíte příklad použití „kartáče“ s maximálním poloměrem a tvrdostí.

Důležitou vlastností nástroje bylo přidání nivelační mřížky při používání. Snímek obrazovky níže ukazuje, že na rovném povrchu je obvyklá mřížka konstrukčního režimu, ale na svahu to má úplně jiný vzhled. Pomocí této mřížky bude mnohem snazší vypočítat nadmořskou výšku krajiny nebo výšku budov. Přesunutím nástroje pro úpravu terénu na jednu z čar mřížky můžete navíc změnit terén z této úrovně. V normálním režimu nákupu/stavby bude mít celá mřížka vzhled, který známe.

Bohužel v tuto chvíli stále chybí vodní nástroj, čili ať půdu zapustíte jakkoli hluboko, výsledkem bude jen obrovský kaňon, ale ne jezero. SimGuruRomeo však hráče ujistil, že práce v tomto směru pokračují a udělají vše pro to, aby nám v budoucnu poskytli nástroj pro vytváření jezírek.

Další příjemnou příležitostí je vytváření budov na místě s různými úrovněmi založení. Ale! V tuto chvíli se může jednat pouze o samostatně stojící budovy. To znamená, že tímto způsobem nebude možné vytvořit dům s víceúrovňovými místnostmi. I tento problém však může najít řešení v budoucích aktualizacích hry. Změna výšky základů jednotlivých místností se stala velmi pohodlnou pomocí nového posuvníku.

Zajímavé:  Jak otevřít Simíka v The Sims 4.

Pokud máte na svém webu několik budov s různými úrovněmi základů, pak když změníte výšku základů jedné z nich, hra vám řekne, zda je na stejné úrovni jako základ jiné budovy — jejich základy budou zvýrazněno bílým obrysem jako na obrázku níže. Pro stavebníky je to velmi výhodná příležitost. Navíc, když změníte výšku stěn, stane se to současně pouze pro ty místnosti, které jsou na stejné úrovni.

Další dobrá zpráva. Nyní nemusíte upravovat krajinu pokaždé během vývoje webu. Řekněme, že budovu rozšíříte tak, že budova „sežere“ část krajiny, například kopec. Tento kopec ale nezmizí úplně. A pokud se budova znovu zúží nebo přesune na jiné místo, bude kopec opět vidět.

Nástroje pro bazén, suterén a fontány také dobře spolupracují s novými funkcemi. Mohou být umístěny v libovolné výšce a hloubce a okolní prostor se jim automaticky přizpůsobí. Jedna důležitá poznámka ke sklepům. Pokud stavíte suterén uvnitř kopce, pak když se ho pokusíte vzít mimo něj, plocha kopce se automaticky rozšíří o stejnou hodnotu.

Schody lze také snadno začlenit do krajiny – můžete je umístit do různých úrovní a velmi libovolně měnit krajinu kolem sebe. Když umístíte žebřík na horní a spodní část žebříku, oblast se automaticky vyrovná do jednoho čtverce, aby ho Simíci mohli používat. Mimochodem! Podržením klávesy ctrl můžete umístit schodiště z horního patra dolů!

Ohledně plotů — pokud postavíte plot umístěním výchozího bodu na krajinu, tak plot bude zabudován do krajiny. Pokud stavíte plot přímo z domu, bude umístěn na základu odpovídající úrovně.

Předměty lze umístit pouze na rovné plochy, ale rostliny lze umístit i na nerovné plochy, takže možnosti krajinného designu jsou téměř nekonečné. Simíci budou moci chodit po nerovných površích pouze v případě, že na povrchu v režimu sestavení nebude žádná výšková mřížka. Pomocí nástroje pro úpravu terénu můžete dokonce simulovat kroky na svazích kopců, jako to udělal SimGuruRomeo v příkladu níže.

Zajímavé:  Jak zvedat předměty v The Sims 4.

Základní nátěr nebude fungovat na svazích. Takže boční plochy kopců na místě budou mít barvu charakteristickou pro oblast. Například skalnatý ve Windenburgu nebo opuštěný v Oasis Springs.

A nakonec se podívejte na některé příklady použití nástroje pro úpravu krajiny při stavbě domů ze SimGuruRomeo.

Abych to shrnul, nástroj na úpravu terénu The Sims 4 bude implementován velmi dobře. Vývojáři se snažili o co nejjednodušší a nejsnadnější ovládání, a když se to pokusíte popsat jedním slovem, hned první asociace, která vás napadne, je interaktivita. Zda je to pravda nebo ne, si to vy i já snadno budeme moci ověřit již v listopadu tohoto roku.

Překlad vysílání — Felix Felicis

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»