Jak

Jak začít nahrávat v Sims 4

Co potřebujete k natočení herního videa.

Ahoj! Téměř každý den dostávám otázky, jak přesně natáčím video: jaké programy jsou potřeba pro zachycení a úpravu, jaký mikrofon používám a další podobné. Rozhodl jsem se napsat krátký článek a říct vám o všem, co vím.

Budu upřímný — nejsem mistr ve střihu videa a nejsem ani amatér, navíc mi se stříháním videí pomáhá můj otec; Shrnu-li tedy svou malou zkušenost a vysvětlení mého otce, pokusím se vám vše sdělit co nejjasněji a nejpodrobněji.

Užijte si video na obrazovce

Natáčení let’s play nebo stavebního procesu začíná zachycením videa z monitoru a jeho uložením na pevný disk počítače. To vyžaduje speciální software pro OS Windows znám dva nejznámější programy — Bandicam a Fraps. Oba jsou dobré pro natáčení her Sims 3, ale Bandicam používám ze dvou důvodů. První je, že oba jsou placeni a můj otec už měl Bandicam, takže jsem nemusel platit žádné peníze; za druhé, Fraps, na rozdíl od bandicamu, může fungovat pouze v aplikacích, to znamená, že můžete střílet hry, ale pracovní plocha ne.

Bandicam si můžete stáhnout ze stránky bandicam.com, snadno ho najdete, program stojí asi 40 $, nemusíte hned platit peníze, neregistrovaná verze funguje, ale s limitem nahrávání videa do 10 minut a na obrazovce se zobrazí logo bandicam.com.

Software pro zachycení videa z obrazovky.

Nastavení programu je velmi jednoduché, myslím, že je zvládne každý, řeknu to nejzákladnější – před spuštěním The Sims 3 musíte program zapnout a vybrat režim nahrávání pro videohry. Pokud nahráváte svůj hlas přes mikrofon, nezapomeňte v nastavení specifikovat zařízení pro záznam zvuku. A ještě jedna věc – videosoubory jsou velmi velké (Bandicam neumí komprimovat videa), takže musíte na disku počítače vybrat složku s dostatkem místa. Ve výchozím nastavení je nastavení nastaveno na jednotku C, což mi nevyhovuje, takže jsem vytvořil novou složku na jednotce D, kterou jsem určil jako úložiště souborů pro bandicam.

Zajímavé:  Jak přejít na The Sims 4 Pinnacles.

Úprava zachyceného videa

No, video je natočeno! Co dělat dál? Ve skutečnosti to můžete okamžitě zveřejnit na YouTube, jako jsem to udělal dříve, ale nedoporučuji vám to. Podívejte se pozorně na záběry – líbí se vám na nich všechno? — Mluvím o kvalitě obrazu, zvuku a dalších aspektech, které nebyly úspěšné, to bych nechtěl publiku ukazovat, že? Pokud tedy chcete, aby lidé sledovali vaše videa, musíte je převést do „lidské podoby“, tedy upravit je.

K tomu nám pomohou programy jako Corel Videostudio, Sony Vegas pro, Pinnacle Video Studio a další video editory. Znovu používám Corel Videostudio, protože ho má můj otec (téměř všechny užitečné video editory jsou placené), ale můžete si vybrat jakýkoli podle svého vkusu. Videa můžete upravovat i na samotném YouTube, ale možnosti vestavěného editoru jsou velmi omezené. V Corel Videostudio mohu změnit osvětlení, kontrast, sytost videa, přidat spořič obrazovky, přidat hudbu, vystřihnout nepotřebné věci a tak dále. Obecně platí, že bez úprav to nejde.

Stručně o záznamu zvuku

A nakonec pár slov o kvalitě zvuku: velmi záleží na mikrofonu. Pro nahrávání potřebujete ideálně profesionální studiový mikrofon. Pokud vám to finanční možnosti dovolí, určitě si ho kupte. Momentálně používám jednoduchý levný mikrofon. Zvuk, který vydává, je hrozný, s hlukem. Pro nápravu situace vylepšuji pomocí bezplatného programu Audacity — odstraním šum a trochu změním frekvence.

Přesto jsem si koupil dobrý USB mikrofon: Samson Meteor Mic, je to kondenzátorový mikrofon s vestavěnou zvukovou kartou. Proč jsi to neudělal dříve? Teď už chápu, že ať zpracujete zvuk z levného mikrofonu jakkoli, stejně to bude hnus.

Zajímavé:  Jak deaktivovat streamer mod Sims 4.

Toť vše — řekl jsem vám, co vím, to vše je výsledek mé vlastní zkušenosti, bohužel, nemám se od koho učit, všechny informace hledám na internetu, postupem času se dozvídám něco nového a snažím se zlepšovat kvalitu mých videí. Jsem rád, že vám článek nějak pomohl, pokud máte dotazy, zeptejte se jich v komentářích. A ještě jedna věc, děkuji vám za pozornost, kterou kanálu věnujete, doufám, že vás na webu uvidíme častěji!

PS Kromě výše uvedeného si můžete přečíst o bezplatném režimu fotoaparátu v Sims 3.

Příspěvek uveřejnil autor Masha v sekci Akta X. Uložte si permalink do záložek.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»