Jak

Jak vychovat dítě Sims 4 baby batole dítě teenager

Co určuje růst dítěte? Co mohu udělat, aby mé dítě bylo vyšší?

Každý rodič se trápí, když to vidí jejich dítě zaostává v růstu od svých vrstevníků. Tento problém je zvláště akutní v dospívání, kdy se vzhled stává nejdůležitějším.

Na 10 let pečující rodiče pravidelně měřit své děti speciálními pravítky nebo centimetrovou páskou, ale ne každý ví, zda je růst dítěte normální? Děti rostou nejrychleji v prvním roce života. V tomto období se jejich výška může zvýšit o 25 cm.Poté se tempo růstu snižuje a ve druhém roce dítě roste o 8-12 cm, ve třetím o 4-6 cm a dále až do 11 let u dívek a do max. 13 let u chlapců se toto tempo růstu obvykle zachránilo. Ve věku 11 let u dívek a ve 13 letech u chlapců jsou růstové zóny uzavřeny a kosti se již poměrně zvětšují.

Jestli holka nebo kluk až do 15 let znatelně zaostávají za svými vrstevníky, důvodem může být tzv. ústavní zakrnění. Jde o děti s pozdní pubertou, do 18 let doženou, nebo dokonce předběhnou své vrstevníky. Na rok mohou mladí muži s konstituční růstovou retardací vyrůst o 10-25 cm, takže než zazvoníte na poplach kvůli malému vzrůstu dítěte, nezapomeňte, zda jste sami nebyli poslední, kdo stál ve škole v hodinách tělesné výchovy při stavbě a pouze v 9. nebo 10. třídě zamávali a ocitli se na prvních místech řady.

Zajímavé:  Jak zadávat kódy v The Sims 4 na vašem telefonu.

Výška mužů po 25 letech se již nezvyšujeu žen starších 19 let. Není ale nutné čekat, až dítě dožene své vrstevníky, pokud ve 3. roce života vyrostlo o méně než 4 cm. Je nutná konzultace s endokrinologem. Faktem je, že v některých případech může být zpomalení růstu spojeno s nedostatkem růstového hormonu v těle, který je produkován hypofýzou. Nedostatek tohoto hormonu může naznačovat poruchy v endokrinním systému nebo patologie genetické povahy.

Dříve takové děti byli odsouzeni k trpasličímu růstu: dívka nevyrostla nad 130 cm, chlapec — 140 cm, dnes jim lze pomoci, pokud je léčba zahájena včas. Stimulovat růst dítěte je možné pouze do dospívání, a když se růstové zóny již uzavřely, je již obtížné situaci napravit.

Co určuje růst dítěte

Léčba zakrnění vydrží několik let každodenní injekcí umělých růstových hormonů pomocí speciální stříkačky. Nedostatek růstového hormonu v těle je zpravidla kombinován s poruchami štítné žlázy, gonád nebo nadledvin, proto by měl léčbu předepisovat pouze endokrinolog, růstové hormony nemůžete užívat sami.

Nejčastěji je výška dítětezáleží na dědičnosti. Pokud jsou máma a táta malí, pak byste samozřejmě neměli očekávat, že jejich syn a dcera budou vysocí. I když v životě se často najdou výjimky. Rodiče, které velmi znepokojuje otázka: „Jak vysoké bude moje dítě v dospělosti, mohou použít následující vzorec:

Pro dívku = ((výška mámy v cm + výška táty v cm): 2) — 6,5 cm.

Pro chlapce = ((výška matky v cm + výška otce v cm): 2) + 6,5 cm.

Pokud je například výška matky 162 cm, výška otce je 172 cm, pak výška jejich dcery s největší pravděpodobností nebude vyšší než 160,5 cm = (162+172) = 334: 2=167 — 6,5 a výška jejich syna je 173,5 cm = (162 + 172) = 334: 2 = 167 + 6,5.

Zajímavé:  Jak dát oblečení na police v The Sims 4.

Co určuje růst dítěte

Tento vzorec však může vypočítat pouze přibližný růst, protože to, jak bude dítě růst a vyvíjet se, závisí nejen na dědičnosti, ale také na následujících faktorech:

1. Jídlo. Denní strava dítěte musí obsahovat mnoho mléčných výrobků, protože vápník, který obsahují, je hlavním stavebním materiálem pro rostoucí tělo. Ze zeleniny a ovoce má na růst největší vliv mrkev. Je bohatý na beta-karoten, mikroelement nezbytný pro růst. Betakaroten se nejlépe vstřebává v kombinaci s tukem, takže pokud chcete, aby vaše dítě vyrostlo, naučte ho jíst mrkvový salát každý den. Syrovou mrkev nastrouháme a dochutíme zakysanou smetanou nebo máslem.

Vědci prokázali, že růst dítěte může být zvýšen o 10% pouze díky dobré výživě. K tomu musí být každý den v jídelníčku dítěte přítomny potraviny, které stimulují produkci růstových hormonů. Tvorba růstového hormonu zvyšuje bílkovinnou potravu a potlačuje glukózu. Pokud tedy krmíte své dítě každý den domácími libovými pokrmy z masa a ryb a dáváte sladkosti pouze o svátcích, pak je pravděpodobnost, že vyroste nad normu, poměrně vysoká.

2. Denní rutina. Bylo zjištěno, že aktivní děti, které chodí na čerstvý vzduch a sportují, rostou rychleji. To znamená, že pokud chcete, aby bylo vaše dítě vyšší, veďte ho od malička do sportovního oddílu, preferujte tenis, volejbal, basketbal a plavání.

V období růstu není vhodné věnovat se silovým sportům a zvedat činky. Vzpírání, zápas a nošení těžkých tašek brzdí růst. Spánek také hraje důležitou roli v růstu dítěte. Jak víte, hlavní část somatotropinu — růstového hormonu se vyrábí v noci. Při nedostatku spánku je narušena jeho tvorba, dítě roste pomaleji.

3. Psychická atmosféra v rodině. Podle některých psychologů, aby se dítě vyvíjelo a rostlo normálně, měli by ho rodiče objímat a líbat alespoň 8x denně. Bohužel vzácný rodič se může pochlubit tím, že tak často projevuje svou lásku k dítěti. V mnoha moderních rodinách nemají děti dostatečnou pozornost rodičů.

Zajímavé:  Jaká složka je hudba v The Sims 4.

Táta a máma jsou tam celý den a vydělávají peníze a jsou si jisti, že poskytnout dítěti bohatý a prosperující život je důležitější než být s ním. Mezitím, když dítěti chybí rodičovská láska a společnost, jejich růst se zpomaluje. Existuje dokonce něco jako psycho-emocionální malý vzrůst. Vyskytuje se u dětí, kde se rodiče často hádají, nadávají, trestají dítě a nevěnují dostatek času výchově dětí.

— Zpět na obsah sekce «Prevence nemoci»

5 tipů, které vám pomohou zvýšit výšku vašeho dítěte

Donošené děti se rodí s délkou těla 48 až 54 centimetrů a v prvním roce dosahují v průměru 75 centimetrů výšky. Toto je nejrychlejší období fyzického vývoje: od jednoho do dvou let se růst zvyšuje do 10 cm.Ve věku 4-7 let nastává třetí růstový spurt. Celou tu dobu stále není jasné, jak dítě poroste. Hodně záleží na dědičnosti a na tom, jakou péči děti dostávají.

Růst na začátku puberty vyžaduje zvláštní pozornost — může začít od 10 do 13 let a bude poznamenán dalším růstovým spurtem. Obecně platí, že lidé dospívají do 20 let, ale není tak snadné růst předpovědět. Pokud však dítě rostlo stejným tempem a jeho fyzický vývoj začal zaostávat, musíte zjistit, jaký je důvod: u nemocí nebo individuálních charakteristik. A pak jednat. Zde je to, co můžete vy jako rodiče udělat, abyste pomohli svému dítěti růst.

Mýty o onemocnění jater: v televizi vám o tom neřeknou

Co určuje růst dítěte?

Dobrý růst a fyzický vývoj jsou důležitou součástí osobnosti. Jakýkoli růst v normálním rozmezí je dobrý — a norma je velmi různorodá a její spektrum je omezeno na půl metru. Ale v dnešní době lidem často „nestačí centimetry“. Vyšší člověk je vnímán častěji jako úspěšný a autoritativní, což může ovlivnit jeho studium a později i jeho pozice.

Zajímavé:  Jak obléknout Simíka v The Sims 4.

Z tohoto důvodu se většina rodičů velmi zajímá o růst a fyzický vývoj svých dětí. Jako rodiče děláme pro své děti maximum, abychom zajistili jejich fyzické i duševní zdraví. Ale co můžete dělat, pokud jde o růst dítěte?

Existuje mnoho faktorů, jako je vývoj plodu, prostředí, strava a cvičení, které ovlivňují fyzický vývoj dětí. Ale pokud jde o výšku, nejdůležitějším faktorem jsou geny: na nich závisí 60–80 % výsledku.

Nemoci, které ovlivňují růst

Nemoci, které ovlivňují růst

Kosti dětí rostou na úkor chrupavkových destiček umístěných na jejich koncích. Jak dítě roste, buňky chrupavky se dělí a tvoří se nové. Buňky chrupavky jsou zdrojem „stavebního materiálu“ pro kosti a z nich se tvoří kostní tkáň.

Nejvíce ze všeho tento proces ve zdravém těle ovlivňují hormony – proto v dospívání nastává důležitý skok. Existují však i nemoci, kvůli kterým se člověk časem může zmenšit, než příroda zamýšlela. Patologie plic, srdeční vady, játra, ledviny, vrozené patologie skeletu, anémie – nedostatek železa, nedostatek vápníku – to vše může potlačit tvorbu kostní tkáně.

Nanismus neboli nanismus je vzácná patologie s extrémně malým vzrůstem, která vyžaduje analýzu somatotropní funkce hypofýzy.

Pokud v těle chybí hormony ovlivňující růst kostí, endokrinolog předepíše dítěti hormonální terapii. Je však důležité vědět, že správná výživa od raného věku také pomáhá zvýšit výšku dítěte o několik centimetrů. A nejen výživa: sdílíme 5 tipů, které mohou být užitečné pro fyzický vývoj vašeho dítěte.

Potraviny užitečné pro růst dětí

Potraviny užitečné pro růst dětí

Ať už dospělí nebo děti, vyvážená a výživná strava je základním požadavkem pro všechny věkové kategorie. Zdravá jídla třikrát denně a 2 svačiny napomáhají rozvoji dětského mozku a těla. I když je vaše dítě u stolu zlobivé, snažte se do jeho jídelníčku zařadit různé potraviny, abyste měli jistotu, že bude mít správnou stravu.

Zajímavé:  Jak otevřít pracovní oděv v The Sims 4.

Vědci z Oxfordu dokázali, že když je nedostatek omega-3 mastných kyselin ve stravě dětí, hůř spí!

Nabídněte více čerstvého ovoce, celozrnných výrobků, mléčných výrobků a zdrojů bílkovin. Vyhýbejte se sladkým a průmyslově zpracovaným potravinám. A zde jsou některé potraviny, které pomohou dítěti růst:

  • Ořechy. Mohou být podávány jako svačina nebo přidávat do jiných jídel: cereálie, kastrol, saláty. Podle nových údajů Sdružení alergologů pomáhá seznamování dětí do jednoho roku s ořechy a arašídy (není to ořech, ale mletá fazole), aby se zabránilo alergii na tuto skupinu produktů.
  • Slepičí vejce vařené jakýmkoli způsobem. Doporučují se jíst 2 kusy — ráno a večer.
  • Libové maso: hovězí, kuřecí, králičí, telecí, bohaté na bílkoviny, železo a zinek, „stavební materiál“ pro tělo, pomáhají tělu správně se rozvíjet.
  • Kaše je zdrojem vlákniny a pomalých sacharidů. Zvláště užitečné jsou ovesné vločky, pohanka, čočka, proso, ječmen.

Vědci z Tashkent Medical Pediatric Institute zdůrazňují, že výživa je nejdůležitějším exogenním (vnějším) faktorem ovlivňujícím růst dětí.

Vyhněte se doplňkům stravy

Aby se zajistilo, že děti dostávají dostatek živin, někteří rodiče jim dokonce dávají doplňky výživy, které ve skutečnosti nejsou potřeba. Jakékoli přípravky, i vitamíny, by měly být dětem podávány pouze při nedostatku nějaké látky nebo problémech s vývojem a po poradě s lékařem. Důraz by měl být kladen na to, aby jim živiny byly dodány pouze z potravy.

Pokud se jedná o teenagera, dbejte na to, aby nekouřil a nepil alkohol: kromě obecných zdravotních problémů a problémů s chováním to ovlivňuje i růst.

Cvičení je velmi užitečné

Cvičení je velmi užitečné

Učit děti každodennímu cvičení od raného věku je jedním z nejlepších způsobů, jak pomoci vašemu dítěti zvýšit jeho výšku. Fyzická aktivita má mnoho zdravotních výhod, včetně zvýšené výšky.

Zajímavé:  Jak otěhotnět s dívkou v The Sims 4.

Nepřetěžujte děti fyzickými cvičeními. Ale všechny sporty, kde je přítomen strečink – od aerobiku a volejbalu až po jógu – jsou užitečné. Tato aktivita zlepšuje držení těla, posiluje zádové svaly a protahuje páteř.

Těžká fyzická aktivita je zakázána v období, kdy dochází k růstu kostry a vnitřních orgánů.

Chcete-li vybrat sport pro dítě podle věku, přečtěte si našeho sportovního průvodce pro rodiče a děti.

Visí na hrazdě

Volné zavěšení bylo vždy považováno za nejlepší způsob, jak zvýšit výšku dětí. Zavěšení na tyči prodlužuje páteř a tím zvyšuje výšku osoby. Neustálé zavěšení na tyči může časem vést ke zvýšení výšky. Kromě toho může také pomoci posílit svaly.

Lidé jsou ráno o něco vyšší než večer: to je účinek uvolnění zádových svalů, díky kterému se páteř dostane příležitost trochu protáhnout. A k večeru nás únava s gravitací „scvrkne“.

Dobrý a plný spánek v noci

Dobrý a plný spánek v noci

Lidé často podceňují význam dobrého spánku v životě, díky čemuž jsou náchylnější ke zdravotním problémům. Každý potřebuje 7-8 hodin spánku. Děti potřebují více spánku než dospělí, protože jsou aktivnější.

Podle vědců z University of London zkracuje hodina hraní s gadgety délku spánku u dětí o 16 minut. A to i v případech, kdy si děti hrají během dne, a ne po zhasnutí světla.

Ve snu je růstový hormon aktivněji produkován — ne nadarmo se věří, že děti rostou, když spí. Zajistěte, aby vaše děti chodily spát včas a dobře spaly. Promluvte si se svým lékařem, pokud má vaše dítě problém se spánkem, který se nezlepší s tipy v našem článku Úžasná jídla, díky nimž děti spí lépe.

Použité fotografické materiály Shutterstock

Číst dál

Nemoci možné ve vlaku: prevence ARVI a infekcí

Aby vaše dlouho očekávaná dovolená s výlety k moři nebo cestováním do zahraničí nebyla zastíněna různými nemocemi, musíte znát jejich příčiny.

Zajímavé:  Jak začít novou hru v The Sims 4.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»