Jak

Jak chovat koťata v The Sims 4

Jak chovat kočky a psy v Sims 4

Nedávno jsem hrál Simíka, ze kterého chci udělat chovatele domácích mazlíčků. Ale nenašel jsem dobrý, stručný návod na dané téma. Tak jsem se rozhodl, že si jeden vytvořím sám! V tomto příspěvku vám ukážu, jak chovat kočky a psy Sims 4.

 • Kolik můžete mít štěňat nebo koťat?
 • Adopce mazlíčků do chovu
 • Nejjednodušší způsob, jak chovat domácí mazlíčky
 • Jak chovat kočky a psy v Sims 4
 • Samice mazlíčků v teple
 • Těhotenství domácích mazlíčků
 • Práce a dodání
 • Náhodné těhotenství
 • Chov se zbloudilcem
 • Otázky související s chovem

Kolik můžete mít štěňat nebo koťat?

Psi i kočky mohou mít vrhy 1 – 3 štěňat nebo koťat, v závislosti na prostoru v domácnosti. v The Sims 4, domácnost se může skládat pouze z osmi členů – včetně Simíků a mazlíčků. Pokud máte plnou domácnost, nebudete moci chovat svá zvířata.

Maximální počet domácích mazlíčků, které můžete mít v domácnosti, je sedm – protože k ošetřování zvířat potřebujete alespoň jednoho Simíka.

Sims 4 Maximální počet mazlíčků

Existuje také náhodná složka počtu potomků, které mohou mít vaši mazlíčci. Pokud máte místo pro další tři členy domácnosti (celkem pět nebo méně), je pravděpodobné, že váš mazlíček bude mít 1, 2 nebo 3 děti. Je to vždy zábavné překvapení vidět, jak se vám daří!

Zajímavé:  Jak získat 4 koly v The Sims.

Adopce mazlíčků do chovu

Chcete-li mít nejlepší šanci na úspěch v chovu, nechte svého Simíka adoptovat zbloudilce nebo dva mazlíčky stejného druhu (a opačného pohlaví) z adopčního centra. Chcete-li adoptovat domácího mazlíčka, použijte telefon svého Simíka k „Najmout si službu“ a zvolte buď „Adoptovat kočku“ nebo „Adoptovat psa“.

Můžete také adoptovat domácí mazlíčky na počítači v The Sims 4. Přejděte na Domácnost > Adoptovat a poté vyberte, zda chcete kočku nebo psa. Ujistěte se, že zvíře, které adoptujete, není kastrované/kastrované, jinak je nebudete moci chovat!

The Sims 4 Pet Dog Adoption Pool

V některých případech mohou být všechna zvířata v adopčním bazénu kastrována nebo kastrována. Nebo nemusí mít správný věk (nebo obojí). Zde máte několik možností:

 1. Adoptujte vykastrované nebo kastrované zvíře a vezměte ho na veterinární kliniku, kde bude operace zvrácena. Klikněte na odbavovací kiosek u veterináře, když tam cestujete s vykastrovaným nebo vykastrovaným mazlíčkem, a zvolte „Přihlásit se pro Unspay/Unneuter“.
 2. Adoptujte si nekastrované nebo nekastrované štěně a počkejte, až zestárne (nebo podveďte, aby zestárlo).
 3. Adoptujte si vykastrovaného nebo kastrovaného mazlíčka a poté znovu zkontrolujte adopční fond, abyste zjistili, zda se na jejich místě nenaskytla lepší možnost. (Pak můžete z domácího mazlíčka, kterého jste si adoptovali jako prvního, udělat zatoulaného tím, že ho vykopnete, pokud chcete.)
 4. Spřátelte se a adoptujte si toulavé zvíře stejného druhu a opačného pohlaví jako je váš mazlíček. Touláci nejsou kastrovaní ani kastrovaní, takže je můžete hned chovat (pokud jsou splněny všechny ostatní podmínky).

Ujistěte se, že adoptujete dospělá zvířata pro účely chovu – nebo alespoň dospělé samice. Otěhotnět mohou pouze dospělé samice psů a koček a pouze dospělí a starší samci mohou oplodnit samice.

Zajímavé:  Jak vyrobit upíra v The Sims 4.

Nejjednodušší způsob, jak chovat domácí mazlíčky

Absolutně nejjednodušší způsob, jak chovat mazlíčky v The Sims 4, je vytvořit novou domácnost s alespoň jedním Simíkem a dvěma mazlíčky stejného druhu a opačného pohlaví. Všichni mazlíčci a Simíci tímto způsobem začínají jako přátelé, což znamená, že je můžete hned chovat.

Vím, že to nefunguje, pokud chcete chovat kočky nebo psy v domácnosti, se kterou si už hrajete. Ale pokud chcete začít novou hru zaměřenou na chov domácích mazlíčků, je rychlejší a snazší vytvořit si vlastní malou začátečnickou rodinu, než se přátelit s domácími mazlíčky ve hře.

Chov domácích mazlíčků Sims 4

Jak chovat kočky a psy v Sims 4

Za prvé, váš Simík musí být přítelem alespoň jednoho zvířete, které chcete chovat. Simíci s rysem Milovník zvířat se spřátelí se zvířaty rychleji než ostatní Simíci, takže pokud to s chovem mazlíčků myslíte vážně, možná budete chtít o této vlastnosti uvažovat.

Kromě toho musí být tato dvě zvířata přátelská, jinak se odmítnou pářit. To ztěžuje chov vašeho mazlíčka s toulavým zvířetem (i když to lze provést).

Tip: Nevidíme vztahy našeho zvířete, takže musíte jen hádat, zda jsou dostatečně přátelští k jinému zvířeti k chovu. Pokud odmítnou, dejte více času na vybudování jejich vztahu a zkuste to znovu.

Jakmile se váš Simík spřátelí se zvířetem, klikněte na ně a zvolte „Povzbudit k páření. “ Nyní v zobrazeném poli vyberte jiné zvíře, se kterým budete svého mazlíčka chovat.

Můžete si vybrat domácího mazlíčka nebo jiné zvíře, které nevlastníte – třeba toulavého nebo sousedova mazlíčka. Ale stále platí stejné požadavky – váš mazlíček se musí s druhým zvířetem chovat přátelsky (a druhé zvíře musí být na VÁŠM pozemku).

Zajímavé:  Jak získat třešně v Sims 4.

Po povzbuzení k páření se zvířata postaví naproti sobě a srdce kolem nich bude kroužit. Pokud má váš Simík vlastnost milovníka zvířat, dostane pozitivní náladu s názvem „Pet Connection“, když povzbuzení zafunguje.

Moodlet Sims 4 Pet Connection

Aby váš mazlíček zabřezl, musí být fenka v říji (více informací viz níže).

Samice mazlíčků v teple

In The Sims 4, samičky jsou v „říji“, ale mohou se pářit kdykoli – nejen když jsou v říji. Když jsem to testoval, přišlo mi to trochu matoucí. Jaký má smysl jít do říje, když se mohou kdykoliv pářit?

V mých testech se ukázalo, že šance na březí feny nebo kočky byly výrazně zvýšené (téměř jisté), když byla fena říje. Když moje mazlíčky nebyly v říji, nikdy nezabřezly (po mnoha pokusech).

Možností je i náhodné těhotenství. Pokud vaše kočka nebo pes není kastrovaný, může utéct, když jde do říje, aby se pářila. Pokud se to stane, je šance, že se vrátí domů těhotná. Nechte ji vykastrovat, pokud nechcete překvapivé děti!

Jak poznat, že je váš mazlíček v teple

Když se vaše fenka dostane do říje, bude vypadat, že vyje nebo bude zpívat červená srdce. (To mi připomíná, jak se Sims in The Sims 2 „prdí srdce“ na sebe.) Hraje také efekt jiskřivého zvuku. Je těžké to přehlédnout!

Sims 4 Kočka v žáru

Ve svých myšlenkových bublinách bude mít červené planoucí srdce – stejné, které se používá jako symbol woohoo v The Sims 4 (to se také objevuje v myšlenkových bublinách Simíků, když flirtují). Tato myšlenková bublina se obvykle objeví těsně předtím, než začne ječet.

Pokud doufáte v úspěšné otěhotnění domácího mazlíčka, nyní je nejlepší čas použít interakci „Povzbuďte se k páření s…“.

Zajímavé:  Jak omladit kočku v The Sims 4.

Těhotenství domácích mazlíčků

Po úspěšném odchovu dvou zvířat se zobrazí upozornění, že je vaše kočka nebo pes březí. Když moje kočka otěhotněla, dostal jsem oznámení asi hodinu poté, co se pářila.

Sims 4 Cat očekává oznámení koťat

Vaše domácí zvíře se také bude zdát viditelně těhotné, ale může být obtížné si toho všimnout, pokud máte hrubého mazlíčka. (Ano, řekl jsem chlupatý.)

Tip: Těhotná domácí zvířata mají mít stejné sankce za potřebu jako těhotné Simíky, ale chyba v kódování tomu brání ve skutečnosti. Pokud vám to vadí, tento mod by měl problém vyřešit. Je starý, ale zdá se, že stále funguje.

In The Sims 4Březost domácích mazlíčků je kratší než březost u lidí, její dokončení trvá jen asi den. Vaše nová štěňátka nebo koťátka tu budou velmi brzy, tak se připravte!

Práce a dodání

Přibližně po 24 hodinách se zobrazí upozornění, že váš mazlíček začal porodit. K porodu svého mazlíčka nemusíte brát k veterináři. Nakonec si lehnou na zem a porodí samy.

Během porodního procesu bude váš mazlíček nepohodlný. Stejně jako Simíci, kteří mají porodní potíže, ukáží své nepohodlí prostřednictvím animací. Rodící mazlíčci obvykle dýchají a přecházejí po místnosti a vypadají utrápeně.

Sims 4 Vrh koťat Born

Poté, co váš mazlíček porodí, budete mít možnost pojmenovat štěňata nebo koťata – stejně jako když se narodí Simíci. Pokud máte trojčata (jako já), získáte úspěch „Triple Play“, stejně jako by se narodili trojčata Sims.

Náhodné těhotenství

Pokud vaše kočka nebo pes není kastrovaný, může utéct, když jde do říje, aby se pářila. Pokud se to stane, je šance, že se vrátí domů těhotná.

Zajímavé:  Jak vyhrát los v The Sims 4.

Jedině tak budete mít „náhodné“ otěhotnění domácího mazlíčka ve hře bez modů. Pokud nechcete, aby se to stalo, ujistěte se, že jste svého mazlíčka nechali vykastrovat nebo mu adoptujte partnera.

Chov se zbloudilcem

I když je mnohem snazší chovat svého mazlíčka s jiným zvířetem žijícím ve vaší domácnosti, můžete chovat i s toulavou, pokud se budete snažit. Budete se muset ujistit, že váš mazlíček bude mít s toulavou spoustu času, aby se stal dostatečně přátelským, aby se mohl pářit.

Může to být dlouhý a náročný proces, který vyžaduje nalezení zbloudilého a nasměrování vašeho mazlíčka k interakci s nimi, dokud jejich vztah nebude dostatečně vysoký. Doporučuji jen adoptovat toulavého, se kterým chcete chovat, abyste si to usnadnili.

Vždy je můžete po úspěšném odchovu vyhodit z domácnosti a znovu z nich udělat toulky (ty bezcitný bastarde).

Sims 4 Buďte přátelští k Strayovi

Pokud trváte na chovu svého mazlíčka s toulavým, klikněte na svého mazlíčka a v kategorii „Friendly“ vyberte „Be Nice To. “ nebo „Be Friendly To. “. Poté vyberte zbloudilého v poli, které se objeví. Váš mazlíček se přiblíží k zatoulanému a pokus komunikovat s nimi.

To může nebo nemusí být úspěšné, v závislosti na vlastnostech a temperamentu zvířat.

Jakmile si vypěstují kladný vztah, můžete se s toulavou chovat – ale pouze v případě, že je zvíře aktuálně na VAŠEM pozemku. Zkuste k nalákání tuláků na svůj pozemek použít rys kočičí nebo psí.

Sims 4 Povaha psího Hangoutu

Mějte na paměti, že fenka musí být součástí vaší domácnosti, jinak si štěňata/koťata neponecháte. Pokud se chcete vydat touto cestou, doporučuji vlastnit fenku nebo kočku a její plemeno mít s toulavým samcem.

Otázky související s chovem

Zde jsou odpovědi na některé často kladené otázky (podle Googlu) o chovu koček a psů v The Sims 4.

 • Budou se kočky nebo psi množit sami? Ne. Kočky a psi se rozmnoží pouze tehdy, když jim přikážete pomocí interakce „Povzbudit k páření s. “. Pokud zůstanou sami, nikdy se nepokusí pářit sami. Jedinou výjimkou je náhodné otěhotnění, kdy zvíře uteče v říji.
 • Mohou kočky otěhotnět se psy? Ne. Mezidruhové rozmnožování neprobíhá The Sims 4. Kočky se mohou množit pouze s kočkami a psi se mohou množit pouze se psy.
 • Proč se moji mazlíčci nemnoží? Pokud děláte všechno ostatní správně, pravděpodobně mezi sebou nemají dostatečně vysoký vztah. Nechte je nadále interagovat, abyste zvýšili skóre jejich vztahu, a pak to zkuste znovu.
 • Proč můj mazlíček neotěhotní? Pokud je chováte v době, kdy samice není v říji, je jen velmi malá šance na březost (nikdy se mi to nestalo). Pro vyšší šance počkejte, až se samice dostane do říje. Také se ujistěte, že máte sedm nebo méně členů domácnosti.
 • Dokážete ovládat své mazlíčky v The Sims 4? Ne. Ale to by usnadnilo jejich chov. Můžete si však stáhnout hratelný mod pro domácí mazlíčky, který vám umožní ovládat vaše mazlíčky. Pak je můžete nasměrovat k interakci, aby se jejich vztah prohloubil rychleji. (Poznámka: Tento mod nebyl aktualizován mnoho let.)
Zajímavé:  Jak dojit v Sims 4.

Související příspěvky:

Kategorie Průvodci Štítky Sims 4, Sims 4 Kočky a psi, Průvodci Sims 4

O Nás

Příjemní Simíci

Vítejte v Pleasant Sims!

Jmenuji se Cindy. Hrál jsem The Sims série od roku 2008 – a blogování o ní od roku 2018.

Na tomto blogu najdete průvodce hraním her, seznamy modů, návody, pravidla a další pro všechny hry Sims.

Podívejte se kolem sebe nebo klikněte sem a přečtěte si více o mně a webu.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»