Kde

Kde žijí švábi ve hře Sims 4?

The Sims Wiki je encyklopedie, která vám pomůže dozvědět se více o hrách The Sims a všech jejich funkcích a také sdílet své výtvory! Zde najdete kompletní informace o téměř všech herních funkcích, postavách, hrách a mnoho dalšího! Připojte se k The Sims Wiki ještě dnes a staňte se součástí naší komunity. Jsme rádi, že vidíme každého účastníka!

Nemáte účet?
Inzerát

The Sims Wiki

9315
stránek
русский

Švábů

Švábů jsou škůdci, kteří se objevují v The Sims: Living Large, The Sims 2, The Sims 3 (jako sběratelský předmět) a «The Sims 4: Život ve městě» Objeví se, pokud je dům postavy špinavý, a budou se po oblasti pohybovat náhodně.

 • 1 The Sims: Living Large
 • The Sims 2
 • The Sims 3
 • The Sims 4

The Sims: Living Large [ ]

В «Žiju ve velkém» Velké množství švábů může způsobit velké problémy, protože postavy jimi často rozptylují. Šváby však lze snadno zabít, když postavě přikážete, aby je postříkala sprejem. Pokud má postava dobrou náladu, pak sprej nastříká na všechny šváby v okolí, dokud nedojdou nebo neklesnou jeho potřeby. Maid si s nimi také poradí, stejně jako Servo a Skelehild.

Pokud je doplněk nainstalován «Uvolněno», kočky je budou moci lovit, ale budou tak činit pouze podle libosti. Budou však moci zvýšit své lovecké dovednosti. Po smrti švábi zmizí a nezanechají žádnou stopu své existence. Švábi v The Sims může procházet zdmi, a proto může jít do míst, kam postavy nemohou.

Zajímavé:  Kde získat ingredience pro vědeckou kariéru v The Sims 4.

The Sims 2 [ ]

В The Sims 2 Kolem hromady odpadků ponechaných příliš dlouho se objeví švábi, i když je oblast čistá. Častým zdrojem švábů jsou bytové odpadkové koše.

Od švábů až po The Sims 2 těžší se zbavit než The Sims. Postavy je mohou postříkat, ale bude to méně účinné než zavolání deratizátora. Když Simíci uvidí šváby, často zruší své akce a začnou být roztržití. Chřipku můžete nakazit také interakcí se šváby. Zabití švábi zůstanou v hromadě odpadků, dokud nebudou odstraněni. Pokud je doplněk nainstalován «Stěhování do bytu», jedno z kouzel čarodějnic může způsobit hejno švábů.

Postava šlape šváby nohama.

Postava šlape šváby nohama.

The Sims 3 [ ]

Švábi vypadají jako hmyz, který lze sbírat a darovat vědeckým institucím a již nejsou považováni za škůdce. Švábi jsou nyní sběratelské předměty.

Navíc «rajské ostrovy» Hosté ubytovaní v letoviscích si mohou stěžovat na napadení švábem.

Tento článek je přípravou. Můžete pomoci The Sims Wiki tím, že do ní přispějete.

The Sims 4 [ ]

Švábi jsou zpět v expanzi «Život ve městě» a nacházejí se pouze v bytech se zvláštním rysem pozemku. Náhodně se objeví v bytě a postavy, které si je všimnou, dostanou napjatou náladu. Postavy se mohou pokusit vypořádat se šváby samy, ale tato akce má malou šanci na úspěch, proto je lepší zavolat pronajímateli bytu.

Průvodce The Sims 4: Bug Farm

Jedním ze vzrušujících nových přírůstků do rozšíření Eco Lifestyle pro Sims 4 jsou nové množírny hmyzu. S jejich pomocí budete mít možnost vytvořit si vlastní hmyzí farmu. Navzdory poměrně zajímavému a neobvyklému nápadu to vše není implementováno příliš dobře a vyžaduje instalaci vlastního modu, aby fungoval adekvátně. Uživatelé Xbox a PlayStation bohužel nemají možnost instalovat mody, takže to všechno rozebereme, abyste se mohli rozhodnout, zda chcete ztrácet čas tímto typem aktivity nebo ne.

Zajímavé:  Kde skladovat ovoce a zeleninu The Sims 4.

Kde začít pracovat s farmou?

První věcí, kterou musíte začít, je nákup farem „Loshki-Kroshki“. To jsou přímo domečky, ve kterých bude bydlet váš hmyz. Mechanicky připomínají včelí úly, až na to, že zde máte možnost vybrat si druh hmyzu, který chcete chovat. Každý druh hmyzu má své vlastní vlastnosti, o kterých budeme hovořit později.

Buďte opatrní! Jedna z interakcí s farmou se jmenuje „Clean the Farm“. To ale neznamená čištění farmy, farmu to úplně resetuje a odstraní z ní hmyzí kolonii spolu s veškerým pokrokem. Dejte si proto pozor, abyste se svého hmyzu omylem nezbavili.

Jaký hmyz můžete pěstovat?

K chovu jsou k dispozici čtyři druhy hmyzu: brouci, cvrčci, červi a brouci bombardier. Chcete-li vyšlechtit druhé, budete muset dosáhnout úrovně pět ve vaření nebo úrovně devět ve špinavých tricích. Mohou také pravidelně zapálit vašeho Simíka, pokud jeho interakce s těmito chybami byla neúspěšná.

K čemu je hmyz?

Každý druh hmyzu má svůj vlastní zdroj, který produkuje, za předpokladu, že je krmen a je zdravý. Tyto zdroje lze sbírat jednou za 24 hodin.

 • Biopalivo – lze získat ze všech druhů hmyzu. Biopalivo lze použít v elektrických generátorech, aby neznečišťovalo životní prostředí. Pokud si chcete udržet udržitelnou ekologickou stopu, toto je palivo, bez kterého se neobejdete.
 • Larvy brouků – získávají se z brouků. Používá se hlavně k výrobě šťávy z brouků (vyžaduje dovednost míchání nápojů úrovně deset). Buďte opatrní! Vypití tří džusů za sebou způsobí, že váš Simík zemře.
 • Cvrččí humus, nejfunkčnější zdroj, se získává z cvrčků. Vyžaduje se pro přípravu tří nebo dokonce čtyř jídel v troubě, z nichž jedno můžete vařit již na prvním stupni vaření.
 • Červový humus – získává se z červů, nezbytný pro vaření Hot Worms na grilu.
 • Larva Bombardier Beetle – získává se z Bombardier Beetles, nutná pro vaření pečeně. Na první pohled se vám to nemusí zdát příliš chutné, ale vašemu Simíkovi to doplňuje energii a umožňuje mu dýchat oheň při jídle. Vaření vyžaduje vaření úrovně 5.
Zajímavé:  Kde bydlí Lauona Paulie v The Sims 4.

Abychom to shrnuli, existují dva hlavní účely chovu hmyzu:

 1. Zdroj potravy vašich Simíků, pokud je vaším herním stylem soběstačný, to znamená, že se snažíte žít čistě z toho, co vyprodukujete pomocí svých zdrojů elektřiny, vody a jídla. V tomto případě, i přes poměrně skrovnou rozmanitost stravy, můžete svým Simíkům poskytnout jídlo z hmyzu.
 2. Ekologické palivo pro ekologickou stopu. Snižujeme emise škodlivých látek do atmosféry a staráme se o životní prostředí. No a k tomu exotické jídlo jako bonus.

Péče o hmyz a proč byste možná nechtěli založit farmu

Váš hmyz má dvě vlastnosti – hlad a kondici. Je třeba je udržovat co nejvýše, jinak vaše farmy vymřou a zem bude pokryta mrtvým hmyzem. Hlad je jednoduchá věc, vše, co potřebujete, je utratit pár Simoleonů denně za jídlo pro ně, což nevyžaduje vůbec žádné potíže. Nebo, pokud je vám z nějakého důvodu líto pěti Simoleonů za jídlo, pak můžete prolézt nejbližšími popelnicemi a nasbírat nějaký kompost, který vám nahradí jídlo. S udržením stavu je ale vše mnohem horší.

Aby byl váš hmyz v dobrém stavu, bude muset váš Simík použít kontextovou akci „sklon“. Zatím to vypadá jednoduše, že? Dobře, pojďme dál. Jedna taková akce zabere zhruba čtyřicet minut herního času a aby stav kolonie stoupal a ne klesal, je potřeba provést alespoň zhruba pět takových akcí. To znamená, že péče o jednu kolonii vám zabere téměř tři a půl hodiny. A to je jen jeden dům. Pokud tedy máte farmu o 5 domech, zabere péče o ni téměř osmnáct hodin, což je pro jednoho Simíka celkově téměř nereálné.

Pokud hrajete na PC, můžete využít modifikaci LittleMsSam, která tento problém řeší zkrácením animace „walk away“ a zvětšením vyplnění stavového řádku.

Zajímavé:  Kde žije miko oho sims 4.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»