News

Jak používat schopnost kleptomana v The Sims 4

Tato dovednost je zodpovědná jak za nevinné žerty, tak za nevinnou sabotáž, kterou může postava provádět s jinými Simíky a jejich majetkem.

Myšlenka žertů není nová. Již v The Sims 2 se postavy mohly navzájem šokovat při podání ruky. V The Sims 3 All Ages může problémový teenager proměnit dům v minové pole, vyřadit z provozu vodovodní armatury a počítače nebo umístit polštáře s obscénními zvuky pod sedací nábytek. Mohl také házet vejce na dveře souseda nebo umístit hořící pytel pod dveře s nepříjemným překvapením uvnitř, nebo předvést žert po telefonu nebo ve škole. Víly z The Sims 3 Supernatural přidaly do svého arzenálu žertů explodující odpadkové koše, včely v poštovní schránce, mizející oblečení a další kouzelné hříčky. Na tomto pozadí nevypadají špinavé triky ze Sims 4 tak špatně.

Všechny ošklivé interakce s ostatními Simíky jsou umístěny na samostatné kartě komunikace. Zpočátku může postava svým partnerům lhát nebo použít klasický stisk ruky pomocí šokeru. Dokáže také zaplavit fóra přes počítač (toto postavy často dělají samy), „upravovat“ hotové obrazy, poškodit vánoční stromeček a rozbít vyřezávané dýně.

S přibývajícími dovednostmi bude darebák schopen ovládat náladu ostatních postav. Například vzbuzovat v nich falešný pocit důvěry, velmi je znervózňovat, nazývat je zlým géniem nebo je povzbuzovat, aby pobíhali nazí. Moodlety související s hříčkami během komunikace si můžete prohlédnout zde.

Od úrovně dovednosti 3 si postava může na internetu koupit panenku Voodoo (která byla také přítomna v té či oné podobě ve všech liniích hry), pokud ji předtím nezískala jiným způsobem (například rybolovem) . Musíte ji přivázat k oběti (jedna panenka pro každou oběť) a provádět s ní různé akce: lechtat, smáčet, házet do ohně atd. To způsobí, že se u oběti vyvinou negativní nebo nepříliš náladové nálady (lze je vidět tady). Samotný žolík může trpět a získat magický „prokop“. Mimochodem, pokud má postava v zavazadle panenku, která byla aktivována na někom v domácnosti, bude s ní vtipálek bez dovolení neustále provádět nějaké akce.

Zajímavé:  Jak vařit ambrózii v The Sims 4.

V budoucnu bude špinavý podvodník moci přeskakovat práci, kopat do popelnic, ucpávat odtok vany a umyvadla ve všech oblastech kromě domova, špehovat sousedy dalekohledem, kazit rakety (kvůli tomu při přistání explodují, astronaut zůstane naživu, ale raketa bude muset být postavena od nuly), rozdávat hravé facky, strašit účastníky klaksonem a posílat řetězové dopisy.

V přídavcích, herních sadách a katalozích se pravidelně objevují předměty, které lze také poškodit při určité úrovni špinavých triků (viz tabulka schopností dovedností).

Je samozřejmé, že oběti žertů se nerady nechávají mučit. Neplechy mohou značně poškodit vztahy mezi postavami, i když v hravé náladě je oběti vnímají klidněji. Děti, věčné děti a gauneři mají rádi žerty a rádi sami ze sebe žertují, ale choleriky rozzuřují. Zlé a namyšlené postavy budou pravděpodobně chtít dosáhnout vrcholu této dovednosti a budou neustále samy zaplavovat fóra. Tormentoři vědí, jak rozbít jakékoli vybavení a hrát triky na postavy tak, aby byly omráčené. Zlí géniové mají také některé obzvláště ošklivé interakce.

V základní hře je dovednost Mischief důležitá pro kariéru zločince a tajného agenta, stejně jako pro životní cíle „Big Bad“ a „Enemy of the People“. The Sims 4 City Living pravidelně hostí festival Fun & Play, kde můžete předvést své vtipné dovednosti, vyhrát zdarma panenku Voodoo nebo si koupit nějaké panenky v obchodě se suvenýry. The Sims 4 Seasons obsahuje sváteční tradici Mischief in the Mood a sváteční Prank Day. V sekci s vlastností „Sociální atmosféra“ je dovednost zvládnuta mnohem rychleji.

Dovednostní schopnosti

Špinavé interakce s jinými postavami: hrajte si žerty s šokujícím člověkem (podání ruky se šokem), lhejte o své kariéře, vytvářejte směšné fámy, sdělujte fiktivní špatné zprávy (to může způsobit náladovku „Smutná slova“, smutek + 2 na 4 hodiny), pozvat na fiktivní večírek, vyděsit, dát hravou facku (to druhé jen v hravé náladě), házet sníh (pokud nějaký na ulici je).

Zajímavé:  Kde získat jídlo pro upíry v The Sims 4.

Upír může také předstírat, že kousne smrtelníka nebo tvrdit, že je upíří pán. Smrtelník může lhát upírovi o špatné krvi.

Mimozemšťan si také může „vymazat paměť“. To způsobí, že oběť dostane «Huh?» (omráčení + 2 na 2 hodiny).

Postava může domácího mazlíčka vyděsit.

Postava může zaplavit fóra prostřednictvím počítače nebo tabletu (záložka „Komunikace“). Zlé a šikanující postavy to často dělají samy.

Postava se může na festivalu UmniCon dívat pomocí dalekohledu do oken cizích bytů.

Postava může malovat přes cizí obrazy. Kreslicí dovednost není nutná a neroste. Na konci práce dostává moodlet „Vylepšené umělecké dílo“ (hravost + 1 na 2 hodiny). Občas je vtipálek napomenut a dostane se do rozpaků (moodlet „Nepodařilo se projít!“, trapas + 1 na 2 hodiny). Ostatní postavy se rozčilují, když vidí zničený obraz (moodlet „Spoiled Painting“, smutek + 1 na 2 hodiny). Moodlety si můžete prohlédnout zde.

Pokud má postava voodoo panenku (chycenou při rybaření, zakoupenou na Trick or Treat festivalu, nalezenou na bleším trhu nebo obdrženou jako dárek od jiné postavy), může ji přivázat k vybrané oběti. To dá vtipálkovi náladu „Voodoo Magic“ (důvěra + 1 na 4 hodiny).

S aktivovanou panenkou můžete provádět různé akce: laskání (akce je dostupná od úrovně kouzla 2, moodlet „Voodoo: Koketní nálada“, flirtování + 2 na 4 hodiny pro oběť), hrát žerty (moodlet „Voodoo: Joy“, hravost + 2 na 4 hodiny oběti), šťouchání šídlem (moodle „Voodoo: Bolest“, hněv + 2 na 4 hodiny pro oběť). Můžete také „přivolat“ upoutanou postavu, pokud je daleko.

Ve hře Sims 4 se pojďme společně bavit! je tam obrovský oheň, kam můžete panenku vytáhnout ze zavazadel. Zároveň bude mít upoutaná postava náladu „Unpleasant Burning“ (nepohodlí + 2 na 3 hodiny).

Zajímavé:  Jak si nasadit více doplňků v The Sims 4.

Na úrovni 3 kariéry tajného agenta se objeví zvláštní ošklivá interakce „Uspat“, která vám umožní okamžitě uspat vašeho partnera podáním ruky.

Po konzumaci zmrzliny Ice Mocha Ice Cream buď zmodrá a prochladne se až na kost (nepohodlí + 1 na 4 hodiny), nebo dostanete náladu Cold Treat (štěstí + 1) a budete moci zmrazit ostatní Simíky na kost na 4 hodiny (speciálně ošklivé interakce „Chilling Touch“).

Postava může zalévat židle a křesla výtažkem z kopřivy tím, že jej připraví na úrovni 6 bylinářství.

Postava dokáže rozbít vydlabané dýně. Hlavní je, že nehoří, jinak se vznítí i kašpar.

Zatímco pracuje jako vědec, postava může podsouvat poskvrněné séra ostatním Simíkům.

Kleptomani mohou krást věci a ptát se svých partnerů na cennosti na kartě špinavá komunikace.

Manažer rizikového kapitálu může poskytnout falešné investiční rady.

V bazénu můžete povzbudit jinou postavu, aby skočila z odrazového můstku.

V The Sims 4 Roční období mohou Simíci zničit vánoční stromeček, házet na někoho sníh (akce na záložce neplechy, když je venku sníh), přidat něco speciálního k velké večeři (k dispozici pro některé vlastnosti) a zničit bednu sváteční výzdobu, aby to bylo elektrickým proudem, nahradit normální dárek vtipným v hromadě dárků, poškodit televizi před odpočítáváním do půlnoci, poslat falešný dopis o rozchodu v den vyznání lásky.

V The Sims 4 University můžete rozbít záchod jako vtip. Další návštěvník toalety bude politý páchnoucí vodou a toaleta bude potřebovat opravu.

Postava může v partnerovi vzbudit falešný pocit důvěry. Získá náladu „Full of Confidence“ (důvěra + 1 na 4 hodiny).

Vtipálek lze nazvat zlým géniem. Účastník bude mít náladu „Kriminální prostředí“ (napětí + 2 na 4 hodiny).

Od 3. úrovně kariéry získá zločinec speciální ošklivou interakci zvanou „Steal“, která mu umožňuje lehce vyčistit kapsy svého partnera. Po úspěšné krádeži se mohou objevit „sebevědomé“ náladovky „Úspěšné kapesní krádeže“ a „Prázdné kapsy!“. Po neúspěšném — náladovka „Awkward Meeting“ (rozpaky + 2). Moodlety si můžete prohlédnout zde.

Zajímavé:  Jak se milovat v The Sims 4.

Postava se může zeptat netěhotných žen, jak daleko jsou.

Postava může kopat do odpadkových košů.

Postava může povzbudit svého partnera, aby pobíhal nahý. Bude mít náladu „Thrill“ (vzrušení + 1 na 3 hodiny).

Lékař může „poskytnout špatné lékařské rady“ (od kariérního stupně 3).

Postava si může objednat voodoo panenku přes počítač za §950.

Postava může lechtat panenku Voodoo (moodle „Voodoo: Nepříjemný pocit“, nepohodlí + 2 na 4 hodiny pro oběť).

Postava může hrát žerty na své přátele po telefonu, což jí dává „skvělý žert!“. nebo «Špatný žert!» (lze zobrazit zde).

Nové ošklivé interakce: sdílení konspirační teorie, stát se kriminálním partnerem jiné postavy. Poslední akce je k dispozici na nejhorší postavy.

Vtipálek může posílat „řetězové dopisy“ přes počítač cizím lidem (záložka „Komunikace“). To velmi zhorší jejich vztah tři taková písmena jedné postavě, aby se stal nepřítelem. Opravdový kašpárek by si ale s takovými maličkostmi lámat hlavu neměl.

Postava může pomocí observatoře špehovat sousedy a zároveň přijímat různé náladovky (můžete si prohlédnout zde).

V The Sims 4 Posh Party mohou vtipálci přidat na zábavě tím, že zničí obsah fontány. Zajímavé je, že fontána je tak dobrá, že i zkažené pití (jídlo) může v hostovi vyvolat záchvat zábavy, i když záchvat nepohodlí je stále pravděpodobnější (mudlety „Neobvyklá chuť“ a „Podivná chuť“ si můžete prohlédnout zde) .

Nová ošklivá interakce: pošlete smradlavý mrak.

Postava může ucpat odtok toalety nebo umyvadla. Samozřejmě ne doma, ale na večírku nebo ve veřejném prostoru. Když někdo použije dřez, rozbije se. Špinavý podvodník dostane moodlet „Prank byl úspěšný“ (důvěra + 1 na 4 hodiny).

Nové akce s voodoo panenkou: moodle (moodle „Voodoo: Omámený stav“, omráčení + 2 na 4 hodiny pro oběť), hra se smrtí (akce bude dostupná, pokud se oběť rozhodne uprchnout před žolíkem do dalšího světa , s pomocí panenky ho můžete zachránit ).

Zajímavé:  Jak zvýšit svůj životní cíl Sims 4.

Ve hře Sims 4 Spa Day může Simík sabotovat saunu sírou. Pára v sauně místo bílé zežloutne. Návštěvníci dostali moodlet „Shnilá vejce“ (nepohodlí + 1 na 1 hodinu) a nejraději by odtud rychle odešli.

Postava může přeskočit práci výběrem příslušné možnosti na telefonu.

Nové ošklivé interakce: popište Apokalypsu, předstírejte, že dostanete facku.

Na úrovni kariéry 8 může orákulum hacknout hlavní server (záložka Programování/Hack). Akce je málokdy úspěšná, ale pokud vše funguje, objeví se moodlet „Uklízet“ (pozor + 1 na 8 hodin). Při hackování serveru roste dovednost dělat špinavé triky, ne programovat.

Postava může poškodit raketu. Při přistání dojde k nehodě.

Postava může odesílat spam s žádostí o peníze (záložka „Komunikace“ na počítači).

Na této úrovni dovedností můžete splnit životní cíl „Nepřítel lidí“ a stát se zlým géniem. Mají zvláštní ošklivé interakce: Neuvěřitelné ponížení, Rozsévání semen pochybností a Vyprávění nízkých drbů.

Nová ošklivá interakce: dejte hravou facku.

Na úrovni kariéry 9 může zločinecký boss vyhledávat bankovní nákresy na počítači (záložka Síť) a zároveň zvyšovat své zlomyslné schopnosti. Pokud je hledání úspěšné, obdrží moodlet „Insider Information“ (inspirace + 1 na 2 dny).

Nová ošklivá interakce: Omráčení rohem.

Na této úrovni dovedností můžete splnit životní cíl „Big Bad“ a stát se mučitelem. Vědí, jak rozbít jakékoli vybavení a hrát tvrdé žerty na jiné postavy.

The Sims 4 Patio Stuff obsahuje velmi složitý a velmi tajný trik. Je k dispozici postavě s neplechou úrovně 10, poslední úrovní kariéry zločince nebo tajného agenta, stejně jako charakterovým rysem „zlý“ nebo „nafoukaný“. Ve vířivce s upgradem „Přidat aromaterapeutický filtr“ má přístup k dalšímu tajnému aroma – thioacetonovému oleji, ze kterého se voda ve vířivce promění v zelený, páchnoucí kal a všichni přítomní (včetně žolíka) obdrží negativní náladovka „Neuvěřitelný smrad“ (nepohodlí + 4 na 4 hodiny). Olej také poškozuje jacuzzi.

Zajímavé:  Jak se zúčastnit talentové show Sims 4.

Jak rozvíjet dovednost

 • používat v konverzacích ošklivé interakce;
 • zaplavovat fóra, posílat řetězové dopisy a spam pomocí počítače;
 • mučit ostatní s pomocí voodoo panenek;
 • malovat hotové obrazy;
 • krást věci, zatímco je kleptoman;
 • žertování známých po telefonu;
 • ucpávat umyvadla a odtoky van;
 • zkazit věci: rakety, vánoční stromky, vyřezávané dýně atd.;
 • hacknout hlavní server, pracovat jako orákulum;
 • hledat bankovní plány při práci kriminálního šéfa;
 • špehovat sousedy dalekohledem, využít ho k jiným účelům na festivalu UmniCon;
 • číst učebnice dovedností.

Kariéra, která vyžaduje zvládnutí dovednosti

 • zločinec;
 • tajný agent (specializace: padouch);
 • sociální sítě.

© 2010–2021 Simovodovy poznámky. Všechna práva vyhrazena.
Citování materiálu je povoleno, ale s povinným umístěním aktivního odkazu na sims3notes.ru.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»