News

Jak chytit rostlinu žvýkačky ve hře Sims 4

Zahradnictví v The Sims 4

Zahradnictví je užitečná dovednost v životě Simíků, která se může stát jak základem povolání, tak pomůckou v každodenním životě postav. Vypěstujte si čerstvé ovoce a zeleninu pro chutná jídla nebo prodávejte, vytvořte si krásnou květinovou zahradu nebo množte vzácné mimozemské rostliny.

Vlu6Y9u.png

 • sběr plodů z divokých rostlin rostoucích poblíž;
 • čtení knih o dovednosti „Zahradnictví“:
  — Práce na zahradě. Svazek 1. Voda, světlo a špína;
  — Práce na zahradě. Svazek 2. Zahradník a zahradnictví;
  — Práce na zahradě. Volume 3. Strange and Forbidden Plant Genetics;
 • sázení rostlin — k tomu je potřeba zakoupit balíčky semen přes volbu Koupit semena na záhon nebo v květináči, přes volbu Koupit dárky v telefonu nebo na počítači přes volbu Objednat. a také nákup ve stavebním režimu v sekci Aktivní rekreace — Zahradnictví. Poté, co se semínka objeví v Simíkově zavazadle, musíte na ně kliknout a vybrat možnost Otevřít balíček semínek, výsledná semínka přetáhnout do květináče, záhonu nebo na zem a zasadit;
 • Ořez bonsají (zakoupeno ve stavebním režimu).
 1. obyčejný
 2. хорошее
 3. výborný
 4. ohromující
 5. perfektní

915Nd8N.png

 • Levnější než 5 dolarů – hnojivo je prakticky k ničemu
 • 5-12 $ – nízká účinnost
 • 12-20 $ – průměrná účinnost
 • 20-50 $ – vysoká účinnost
 • nad 50 USD – maximální účinnost
 • do 30 $ – nízká účinnost
 • 30-100 $ – průměrná účinnost
 • od 100 $ – vysoká účinnost

Základ sbírky — minimum potřebné k získání odznaku za nasbíranou sbírku — tvoří rostliny ze základní hry. Frukton a zakázané ovoce také nejsou vyžadovány pro dokončení sbírky (výzvy s Jasmine Holiday). Zbytek rostlin přišel do hry s doplňky nebo herními sadami. Po dokončení sbírky získá postava odměnu „Jdi, zahradníku!“.

Zajímavé:  Jak zakázat žádost o radu v The Sims 4.

snABRqV.jpg

Existují také 2 druhy rostlin, které nejsou v kolekci vystaveny:
Past na komáry Siksim (IN „Upíři“) a 4 druhy kočičích nip (přídavek „Kočky a psi“).
Sady osiv dostupné k zakoupení ve stavebním režimu:

BAKyJML.png

Místa sbírání rostlin a jejich sezónnost

BkzbNZj.png

Tabulka nezmiňuje kouzelné fazole potřebné k vypěstování zakázaného ovocného stromu – stále je lze získat a proměnit vašeho Simíka v PlantSima. K tomu si můžete koupit balíčky semen Rare Plants – dříve nebo později sesbíráte všechny emocionální fazole a budete je moci zasadit do speciálního pařezu a vypěstovat strom.
Čísla oblastí Willow Creek a Oasis Springs uvedená v tabulce výše jsou uvedena na snímcích níže. Stačí navštívit jakékoli místo v určené oblasti, aby se rostliny vytvořily a začaly růst v celé oblasti. Vezměte prosím na vědomí, že růst a dozrávání rostlin v oblasti probíhá pouze v době, kdy je v oblasti přítomen váš aktivní Simík.

NBkrRku.jpg

hOkD4py.jpg

Roubování a křížení

Od úrovně 5 dovednosti Zahradnictví bude mít postava přístup k akci „Útěk“. Výhonky lze pořídit z jakéhokoli místa a téměř ze všech rostlin (kromě hub, pupenů bonsají a přežvýkavců). Pokud rostlině vezmete 2 výhonky v řadě, zemře. Samozřejmě může být vzkříšen, ale bude vzkříšen jako malý klíček, ze kterého nelze brát výhonky. Rostlina může také zemřít, pokud se o ni příliš dlouho nestará. Odříznutím výhonků z rostliny, na kterou jsou naroubovány další rostliny, získáte původní (první) rostlinu. Všechny rostliny můžete samozřejmě naroubovat na jeden keř, ale může se stát, že nakonec nezískáte žádné plody nebo jich získáte jen minimum. Na jednu je lepší naroubovat ne více než 2-3 rostliny najednou. Roubováním vzácných rostlin, řezaných v jiných lokalitách, na své vlastní vysoce kvalitní, nakonec získáte vysoce kvalitní plody. Nemusíte ztrácet čas jejich samostatným pěstováním do lepší kvality.

 1. Citron + hruška = banán
 2. Jablko + třešeň = granátové jablko
 3. Jahoda + heřmánek = bonsai pupeny
 4. Jahoda + Snapdragon = Dračí ovoce
 5. Jahoda + zvonek = hrozny
 6. Tulipán + Chryzantéma = Strelitzia
 7. Dračí ovoce + Snapdragon = přežvýkavce
 8. Granátové jablko + Orchidej = Květ smrti
 9. Šalvěj + bazalka = petržel
 10. Lily + Snapdragon = Orchidej
Zajímavé:  Kde je Sim po stažení The Sims 4.

Poupata bonsají a rostlina přežvýkavců

Měli byste věnovat pozornost možnostem řešení následujících dvou rostlin:
1. Pupeny Bonsai. Dokud je rostlina ve stádiu vynikající kvality, lze z ní udělat okrasnou rostlinu. Můžete si také koupit okrasnou bonsai v režimu nakupování/stavby. S ním můžete zvýšit dovednost zahradnictví a květinářství pozorováním bonsají, Sim obdrží pozorný nebo šťastný moodlet nebo moodlet odpovídající emocím stromu. Dekorativní bonsaje mohou mít následující tvary (na obrázku zleva doprava): Vodopád, Vítr, Vícestupňový, Symetrický, Tradiční.

OktkvzA.png

Postavy mohou Bonsai také dávat emocionální tvary, když jsou ve vhodné náladě: inspirované, hravé, koketní, naštvané

MqD9cbM.png

2. přežvýkavá rostlina. Způsoby získávání bobulí přežvýkavců jsou popsány výše. Dospělá rostlina přežvýkavců může být krmena buď speciální potravou, která se na postavě automaticky objeví, nebo se můžete pokusit získat různé emocionální elixíry (v závislosti na náladě Simíka, kterého snědla) – k tomu se postava musí pokusit ochutnat dort, který kráva nabízí a nechat se jím sežrat. Pokud si ceníte života svého Simíka, neposílejte ho, aby snědl tento koláč podruhé do dvou dnů po prvním pokusu. V opačném případě bude Simík sežrán a kráva dá elixír života, který umožňuje vynulovat aktuální věkovou úroveň Simíka, který jej pije. Pokud není kráva nakrmena do 12 hodin od objevení dortu, zemře a promění se v kostru.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»