0 ставови

Како да го заобиколам FRP на Samsung a8?

Како да го заобиколам FRP на Samsung a8?

Корисниците на уреди базирани на Android може да наидат на проблеми при активирањето на нивната сметка на Google. Ако корисникот не може да помине овластување, веројатно наишол на таканаречената функција за заштита од фабрички ресетирање. За да го активирате уредот и да продолжите да го користите, мора да го ресетирате FRP. Како да го постигнете ова без да го оштетите вашиот паметен телефон?

FRP може да се отстрани со Один, но тоа не е секогаш лесен процес. Постојат неколку фактори кои мора да се земат предвид кога се обидувате да го отстраните FRP, како што се типот на FRP и уредот на кој е прикачен. Ако не сте сигурни дали FRP може да се отстрани или не, најдобро е да се консултирате со професионалец.

Да, можете да ја избришете вашата сметка на Google откако ќе го ресетирате уредот со Android. За да го направите тоа:
Отворете ја апликацијата Поставки на вашиот уред со Android.
Под „Сметки и синхронизација“, допрете „Гугл“.
Под „Сметки на Google“, допрете ја сметката што сакате да ја избришете.
Допрете „Избриши сметка“.
Потврдете дека сакате да ја избришете сметката и потоа допрете ОК.

Како да се заобиколи FRP Samsung Galaxy A8

 • Вклучете го вашиот Samsung Galaxy A8 прво.
 • Поврзете го вашиот Samsung A8 со добра Wi-Fi мрежа.

 • Одете на екранот за потврда на сметката на Google.
 • Кликнете на иконата за менувачот (Settings).
 • Допрете Распоред на тастатура и повратни информации.

 • Изберете повратни информации со допир со копче.

 • Допрете Звук и вибрации => Тонови на ѕвонење => Sim 1=> допрете знак „+“ => Пребарување.

 • Допрете на иконата MIC неколку пати и вметнете SIM-картичка со PIN.
 • Отстранете ја SIM картичката.
 • Повлечете го екранот и кликнете на иконата за заклучување во исто време.

 • Сега повлечете го известувањето „Не е најавено“ и потоа кликнете на иконата Поставки.
 • Изберете Медиуми од лентата за известувања.

 • Откако ќе кликнете на опцијата Медиуми, уредот ќе го забави неколку минути.
 • Кликнете на иконата SmartThings.

 • Потоа ажурирајте ја Galaxy Store.
 • Откако ќе се ажурира, повторно ќе ве пренасочи на страницата на екранот за потврда на сметката на Google.
 • Повторно следете го горенаведениот процес за да ја добиете лентата за известувања.

 • Повторно допрете на Media => Допрете ја иконата Galaxy Store.
 • Сега можете да пристапите до SmartThings.

 • Пребарувајте и инсталирајте Samsung Smart Switch и отворете го на вашиот телефон.

 • Сега ви треба друг паметен телефон за да ја смените вашата сметка на Google.
 • На вториот телефон, мора да добиете => Settings =>> Accounts & Backup =>> Smart Switch. (ако е телефон Samsung)
 • Преземете го Smart Switch. (Ако користите кој било друг телефон со Android)
 • Отворете го Smart Switch на двата телефони.
 • Допрете Дозволи.
 • На вториот телефон, кликнете Испрати.

 • Поврзете ги двата уреди со USB кабел (користете OTG за да ги поврзете двата телефони).

 • На телефонот за заклучување FRP, кликнете Дозволи=>> Изберете Што да се донесе =>> Изберете Поставки и Почетен екран =>> Кликнете Префрли.

 • Сега на другиот телефон кликнете Копирај=>> Ќе ја пренесе вашата сметка на телефонот за заклучување FRP.

 • На телефонот за заклучување FRP, ќе се отвори скокачки прозорец, напишете ја лозинката GMAIL =>> Најавете се.

 • Почекајте целосно копирање на вашите работи.
 • Откако ќе завршите, кликнете ОДИ НА почетниот екран.
 • Рестартирајте го и поставете го телефонот Samsung.
 • Тоа е тоа.

Ако сè уште сте заглавени помеѓу некои чекори или не можете да разберете ништо поврзано со оваа тема, можете да ме известите во делот за коментари подолу. Ви благодариме за посетата.

Овде, во овој пост, можете да ја заобиколите верификацијата на Google без компјутер само на вашиот Samsung. Исто така, можете да го заобиколите Google lock В со Samsung FRP bypass APKВ – DroidKit, кој може да ја заобиколи сметката на Google на кој било телефон и таблет Samsung. Се надеваме дека овој напис на крајот ќе ви помогне. Ако имате какви било предлози, можете да ги имате за нас во делот за коментари подолу.

DroidKitВ – Samsung FRP Bypass APK

DroidKit е моќна алатка за бајпас В за заклучување на G ogle. Може да го заобиколи Google lock (FRP lock) со највисока стапка на успех на пазарот, без разлика кој модел е вашиот телефон или таблет Samsung.

Дел 4. ЧПП: Како да се оневозможи заштитата од фабрички ресетирање на Андроид

Следете ги упатствата подолу за да го оневозможите FRP на сите ваши уреди со Android, а не само на телефоните со Android на Samsung:

Чекор 1. Кликнете на „Апликации“ на почетниот екран на телефонот. Потоа одете во „Поставки“.

Чекор 2. Изберете „Сметки“. Од таму, допрете на „Google“ и изберете „името на вашата сметка на Google“.

Чекор 3. Во горниот десен агол на екранот, изберете „Повеќе“.

Чекор 4. Изберете „Отстрани сметка“, а потоа потврдете ја вашата одлука. Треба да го оневозможи FRP на вашиот Android, иако за некои уреди, тој автоматски се оневозможува откако ќе го ресетирате телефонот.

Кога се активира FRP?

Заштита од фабрички ресетирање (FRP) автоматски ќе се активира на вашиот паметен телефон Samsung A8. Ако е најавено на вашата сметка на Google и го ресетирате уредот. Еднаш Samsung FRP се активира, го спречува користењето на уред по фабричко ресетирање или тврдо ресетирање. Ако ја знаете лозинката за вашиот претходно најавен ID, можете лесно да ја заобиколите сметката на FRP Google на мобилните телефони Samsung со поврзување на Wi-Fi мрежа.Но, кога ќе ја заборавите лозинката, треба далечински да се најавите на вашата најавена сметка на Google и ќе мора да се најавите нов Google ID. Денес ќе ви покажам како можете лесно да го заобиколите Google FPP Lock. И можете да го вратите телефонот како порано.

Значи, да видиме како да го отстраните Google FRP Lock на Samsung A8 без компјутер и без компјутер.
 • Препорачано од уредникот:
  • Samsung A2 Core FRP Bypass со комбиниран ROM
  • Samsung J1 Ace (SM-J111F) FRP заклучување Отстранување
  • Отклучување на Samsung S10 FRP преку комбиниран ROM

Најдете метод за заобиколување на FRP Samsung:

3 методи за заобиколување на FRP Samsung C5 Pro, C5 Android 8, 6

Три врвни и најдобри начини да влезете во почетниот екран на уредот и да го заобиколите FRP Samsung C5 Pro, C5 Android 8, Android 6 без компјутер, во првите 2 методи, тие се специјално за уреди со верзија (Android 8), потребна ви е 1 активна SIM картичка , а сите чекори се многу лесни и лесно може да се следат на […]

2 методи за заобиколување на FRP Galaxy C9 Pro Android 8,7,6 без компјутер

Имаме 2 методи овде за уреди со различна верзија да го заобиколат frp Galaxy C9 Pro Android 7, Android 8, можете да следите кој било метод што е релевантен за верзијата на Android на вашиот уред и да го заобиколите frp во моментов без користење компјутер или софтвер и да се регистрирате со новата сметка на Google, сите чекори може да се […]

Како да се заобиколи frp Galaxy C7 без компјутер со 2 начини [Ажурирано]

Ќе споделиме со вас 2 методи овде за да се заобиколи frp Galaxy C7, двата методи се без компјутер, само поврзете WiFi и започнете со процесот, само треба да оневозможите неколку апликации од списокот со апликации на уредот, а потоа ќе можеме да добиеме внатре во почетниот екран на уредот, во првиот метод, ќе треба да […]

Заобиколете го FRP Galaxy Xcover 4 Android 7 без компјутер

Овој метод може да ви помогне да го заобиколите FRP Galaxy Xcover 4 со најлесните чекори, но ќе мора да го поврзете вашиот уред со компјутер, бидејќи ние ќе користиме мала тежина компјутерска алатка за отворање (интернет прелистувач) директно во уред Xcover 4 заклучен frp, бидејќи целата работа може да се изврши од (интернет прелистувач Samsung), вие […]

Заобиколете го FRP Samsung S4 без компјутер и кутија (бесплатен метод)

Ако барате работен и бесплатен начин да го заобиколите FRP Samsung S4 без користење на компјутер или компјутерска алатка, овој метод е совршен за вас, ние ќе се најавиме со нова сметка на Samsung на овој уред користејќи адаптер за SD-картичка USB Type-C. бидејќи, ќе користиме надворешен читач на картички за копирање […]

2 методи за заобиколување на FRP Galaxy M22 Android 11, 12 [Ажурирано]

Заобиколете го FRP Galaxy M22 Android 11, Android 12 без да користите платен софтвер за бајпас frp или да плаќате некого, можете да го направите тоа сами, само од вас ви е потребен друг работен уред со Android, бидејќи ќе префрлиме апликација за отстранување frp од друг уред на овој телефон Galaxy M22. Сè е споменато подолу […]

Отстранете го FRP Galaxy M21 Android 12 со најмногу ажуриран метод

Ако никогаш не сте ја пробале алатката SamFw, тогаш мора да го следите овој метод за да го отстраните frp Galaxy M21 Android 12 без да користите друга алатка frp, а ова е многу краток метод, со едноставна алатка со мала тежина (Samfw), можете да го поправите frp проблем со заклучување на вашиот уред со еден клик, проверете дали вашиот […]

3 методи за заобиколување на FRP Galaxy M12 Android 11, 10 [Ажурирано]

Ја ажуриравме оваа објава со најновиот метод за заобиколување на frp Galaxy M12 со код, можете едноставно да го следите методот-1 и само да користите едноставна алатка за компјутер со мала тежина, а потоа да бирате код од вашиот уред, ова ќе ви помогне да го отстраните frp од уредот целосно, ако дури и тогаш чувствувате проблеми да […]

2 начини да се заобиколи FRP Galaxy A22 со и без компјутер

Овде се достапни два начини за лесно заобиколување на frp Galaxy A22, со помош на првиот начин, кој е (Метод-1), потребен ви е само компјутер и 1 бесплатен софтвер што се вика (SamFw), врската е дадена подолу во ова објавите, така што преку методот-1, не треба да правите ништо дополнително, само поврзете го уредот […]

2 методи за отстранување на Google FRP Galaxy Z Fold2 Android 11, 10

Еј, дали сè уште барате работен и лесен метод за отстранување на Google FRP Galaxy Z Fold2, Z Fold2 (5G) Android 11, Android 10, затоа следете ги 2-те најдобри методи од тука и допрете до менито на вашиот уред без да се најавите со заборавени Сметка на Gmail, ние исто така го ажуриравме методот 1 овде во оваа […]

Како да се оневозможи заштитата од фабрички ресетирање

Ако сакате да ја оневозможите функцијата за заклучување FRP од вашиот Samsung A8, тогаш треба да ја избришете сметката на Gmail од поставките на уредот. следете го процесот подолу целосно за да ја оневозможите заштитата од фабрички ресетирање успешно: одете во менито за поставки=>> Сметки=>> изберете го Gmail id =>> отстранете ја сметката =>> тоа е тоа.

Заобиколете ги датотеките FRP кои не се одговорни за каква било штета на вашиот уред, ве молиме обидете се со ова на ваш сопствен ризик.

Отстранете го заклучувањето FRP на сметката на Google во Samsung

Заклучувањето на сметката на Google FRP е безбедносна карактеристика на Google што спречува паметните телефони со Android да ги искорнат и да ги трепкаат сопствените ROM-ови во нив.

Оваа безбедносна функција од Google беше додадена од Lollipop (Андроид 5) и над верзиите на Android.

Ако се сеќавате на најавувањето и лозинката на сметката на Google, тогаш е многу лесно да ја отклучите вашата сметка на Google FRP во вашиот паметен телефон. Но, проблемот се појавува ако не можете да се најавите со ID и лозинка на вашата сметка на Google.

Во овој случај, мора да го заобиколите заклучувањето на сметката на Google FRP за повторно да го користите паметниот телефон, во спротивно ќе стане бескорисен.

FRP бајпас во Samsung

Можете да ги следите деталните чекори за да ја заобиколите сметката на Google во телефоните Samsung Galaxy. Преглед на чекорите се дадени подолу.

Проверете дали вашиот телефон Samsung е поврзан на интернет преку SIM картичка или WiFi.

 1. Активирајте Talkback во телефонот Samsung.
 2. Отворете ја апликацијата YouTube за да се префрлите на прелистувачот Chrome.
 3. Пребарувајте и преземете ја апликацијата Alliance shield од кој било извор на Интернет.
 4. Инсталирајте ја апликацијата Alliance shield.
 5. Отворете и конфигурирајте ја апликацијата Alliance shield.
 6. Избришете ги податоците за овие три услуги.
  1. Волшебник за поставување Samsung
  2. Google Play услуги
  3. Волшебник за поставување Samsung
 7. Отворете SetupWizardActivity во апликацијата Alliance shield.
 8. Вашата сметка на Google FRP автоматски ќе заобиколи.

Сега овде детално ги објаснивме сите горенаведени чекори.

Активирајте Talkback

 • Притиснете и задржете ги двете копчиња за јачина на звук (+ и -) во телефонот Samsung.
 • Допрете на Користете копче.
 • Повторно притиснете и задржете ги двете копчиња за јачина на звук (нагоре и надолу) три секунди за да користите talkback .
 • Повлечете веднаш за да го најдете Следно копче.
 • Користете гласовни команди“Ок Гугл” за да го отворите помошникот на Google.
 • Рече "отворете YouTube” за да ја стартувате апликацијата YouTube.

Отворете го прелистувачот Chrome

Следете ги овие чекори во апликацијата YouTube.

 • Одете на фотографијата на профилот на горниот десен агол на екранот во апликацијата YouTube.
 • Допрете на Поставки.
 • Допрете на За.
 • Допрете на Услови за користење на YouTube.
 • Ова ќе се отвори во Chrome Brower

Инсталирајте ја апликацијата Alliance shield

 • Пребарајте го Штитот на Алијансата апликација на интернет.
 • Преземете го и инсталирајте го на вашиот мобилен телефон.

Конфигурирајте ја апликацијата Alliance shield

 • Отворете ја апликацијата Alliance shield.
 • Направете кориснички ID и најавете се со него.
 • Овозможи администратор на уредот опција.
 • Овозможи исто така Нокс опција.
 • Кликнете на опцијата Заврши.

Забелешка: Ако Нокс е зелен, тогаш можете да продолжите.

Чекори за заобиколување на заклучувањето FRP со помош на А

Можете да ги направите следните 3 чекори за да го заобиколите FRP заклучувањето во телефонот Samsung Galaxy.

Чекор 1

Допрете на Управувач со апликации и побарајте поставување на Android. Сега можете да ги следите долунаведените едноставни чекори во вашата апликација Alliance Shield.

Поставување Android >> Дејства >> Присилно стопирање >> Избришете ги податоците од апликацијата >> Во ред

Чекор 2

Волшебник за поставување Samsung >> Дејства >> Присилно стопирање >> Избришете ги податоците од апликацијата >> Во ред

Чекор 3

Услуги на Google Play >> Дејства >> Присилно запирање >> Избришете ги податоците од апликацијата >> во ред

Чекор 4

Волшебник за поставување Samsung >> Активности >> Отворете ја првата услуга (com.sec.android.app.Sec.SetupWizard.SecSetupWizardActivity)
Допрете на Следно.
Кликнете на Заврши.

Што е услуга Talkback

Talkback е читач на екран наменет за ситуации или луѓе кои имаат потешкотии да го видат екранот. Ви дава говорни повратни информации за да го користите уредот без да гледате во екранот.

Можете да го вклучите или исклучите разговорот со држење на двете копчиња за јачина на звук неколку секунди.Кога разговорот е вклучен, фокусираната ставка на екранот се изговара гласно.

Повлекувањето надесно ќе се премести на следната ставка, а со лизгање налево ќе се премести на претходната ставка.

Сите сте го направиле и го заобиколиле заклучувањето на Google FRP во вашиот телефон Samsung. Се надеваме дека оваа објава ви е корисна и не заборавајте да ја споделите на вашите друштва на социјалните мрежи.

Што е апликација Alliance Shield

Апликацијата за апликација Alliance Shield бара од вас да се регистрирате за сметка на AllianceX.org. Оваа апликација е наменета за бизнис да управува со уредите на компанијата. Не е наменет за индивидуална употреба. Сепак, оваа апликација им овозможува и на индивидуалните корисници да ја користат.

Преземете ја апликацијата Alliance Shield

Апликацијата Alliance shield е многу популарна апликација за менаџер на апликации на Интернет. Оваа апликација е достапна и на продавницата на Google Play, така што е исто така доверлива апликација.

Овде обезбедивме директни врски за преземање од повеќе платформи за оваа апликација.

votes
Article Rating
Линк до главната објава
Adblock
detector