Jak

Jak prodloužit šaty ve studiu The Sims 4

The Sims 4 Vytváření oblečení změnou síťoviny v CAS Mesh Tools

V tomto tutoriálu se podíváme na to, jak vytvořit oblečení změnou standardní síťoviny v Milkshape pomocí programu CM Tools a také nahrazením textur v S4PE.

Přečtěte si lekci

  • TS4 CAS Mesh Tools (CM Tools)
  • S4PE
  • Mléčný tvar
  • plugin Q-Mesh S3 GEOM Importer od Wesley Home
  • Photoshop

1. Klonujte síť

Otevřeme si program CM Tools, první záložka je Mech cloner. Stiskneme první tlačítko Balíček základní hry, otevře se seznam balíčků základních her pro klonování. Chci si vyrobit dlouhé svatební šaty, takže potřebuji odpovídající klon (Pokud neznáte jména klonů, můžete si je prohlédnout s obrázky modelů v Sims4Studio). Seřaďme balíčky, vybereme pouze Dospělý, Žena a Tělo. Dále v seznamu vyberu klon s názvem yfBody_DressMaxi_Additions a vložím počet překreslení pro klonování s kroužkem. V tomto případě jsem vzal jeden jako příklad — bílý, ale můžete označit několik najednou (pak se nebudete moci vrátit).

1.jpg

Nezapomeňte věnovat pozornost tlačítkům a zaškrtávacím políčkům níže. Vložili jsme tlačítko New mesh content a také nasadili čepici na Remove Specular (pokud potřebujete odstranit lesk z vašeho klonu)*

Nedotýkáme se zaškrtávacího políčka Romove bump, potřebujeme normální mapu. Pokud ale chcete normální úplně odstranit a nepracovat s ním, tak sem dejte také čepici.

Zapíšeme si své jméno pro budoucí objekt, klikneme na Klonovat a balíček uložíme do vaší pracovní složky.

2.jpg

* Specular karta zatím není k dispozici pro výměnu, takže pokud má váš klon silný lesk, je lepší ji zcela odstranit, nebudete ji moci později upravovat.

Zajímavé:  Jak otevřít oblečení v The Sims 4.

2. Export sítí a referencí

Přejděte na druhou záložku Package Mesh Import/Export. Vložte svůj klon do pole výběru. Otevře se seznam v něm obsažených sítí. Jak vidíme v našich šatech 4LOD:

LOD0 — síť nejvyšších detailů (ultra kůže)
LOD1 — síť s vysokými detaily (skrýt)
LOD2 — síť se středními detaily (střední)
LOD3 – síť s nízkými detaily (nízká)
Každý LOD má také 4 skupiny. Nyní nás zajímá LOD0.

3.jpg

V této fázi exportujeme soubory geom do formátu Sims3, abychom s nimi mohli pracovat v Milkshape. Postupně stiskneme tlačítko ExportS0 pro všechny skupiny LOD3 a uložíme je s jasnými názvy do naší složky.

Klikneme také postupně na všechna tlačítka Export S4 pro tento LOD a uložíme s názvy refer0 atd.

4.jpg

3. Výměna sítě

Pokračujeme do Milkshape. Všechny geomy S3 načítáme postupně přes Import/Q-MeshS3 GEOM Importer – od Wesley Home.

5.jpg

Objeví se chyba, že nebyly nalezeny žádné kosti, to je normální, Sims 3 a Sims 4 mají různý počet kostí, klikněte na OK tolikrát, kolikrát je potřeba (v mé verzi to bylo 9).

Ve výsledku jsme sestavili kompletní šaty ze 4 kusů (skupin). Nekombinujeme skupiny, nepřerovnáváme místa, nepájíme tečky!

6.jpg

Upravte si síť, jak potřebujete. Změnil jsem tvar sukně.

7.jpg

Po dokončení změny exportujte své geomy zpět prostřednictvím stejného pluginu Wesley Home (možná s novým názvem). Každá skupina se exportuje samostatně. Tito. smažte skupiny 1,2,3 a exportujte skupinu 0, poté conrl+Z (návrat), odstraňte další skupiny 0,2,3 a uložte skupinu 1 a tak dále, dokud neuložíte všechny 4.

8.jpg

4. Konverze GEOM a import sítí

Otevřete program CM Tools na třetí záložce GEOM Convert/update. Nás nyní zajímá střední pole – převod z formátu Sims3 do formátu Sims4. Ve spodním řádku vybereme referenci Sims4 (uloženou na samém začátku), v horním řádku vybereme síť LOD, kterou jsme vytvořili v Sims3 a která patří do této skupiny. Tito. referr LOD0 skupina 0 a mesh LOD0 skupina 0. Klikněte na Převést na S4 a uložte s novým názvem.

Zajímavé:  Jak upravit Simíka v The Sims 4.

9.jpg

10.jpg

Děláme to pro všechny 4 skupiny.

Vraťme se na druhou záložku, kde jsme exportovali LOD a postupně klikli na Importovat do každé skupiny.

11.jpg

* Změnili jsme pouze jednu LOD0, ale pokud jste provedli výrazné změny sítě, udělejte totéž s alespoň LOD1-LOD2, jinak když se vzdálíte od sim, uvidíte starou síť. V ideálním případě by se měly změnit všechny LOD.

4. Výměna textur.

Otevřete program S4PE. Soubor/Otevřít/váš soubor.

12.jpg

a) Najděte řádek zodpovědný za hlavní texturu (diffuse) — UNKN, klikněte na něj pravým tlačítkem myši (RMB), vyberte Export to DDS, uložte jej do své složky.

13.jpg

Otevřete jej ve Photoshopu a nakreslete si vlastní texturu. Jak nakreslit texturu je podrobně popsáno v jakékoli lekci přebarvování, stejně jako v lekcích Sims3 (princip je stejný).

Nahraďte texturu v s4pe tlačítkem (RMB-Import z DDS)

14.jpg

b) další textura je obvykle umístěna bezprostředně pod difuzní texturou — stínová mapa. Jedná se o stín, který jde podél okraje předmětu na těle Simíka (límec, konce rukávů, podél lemu). Také exportováno. Také jej nahrazujeme tlačítkem Import z DDS.

15.jpg

Jak vytvořit stínovou mapu v The Sims 4 jsem podrobně popsal zde. Princip je vidět na mapě EA, kterou jste exportovali. Pokud potřebujete vytvořit objekt zcela bez stínu, vytvořte soubor 1024*2048, vyplňte hlavní vrstvu bílou a alfa kanál černou barvou.

c) a další důležitá textura — normální mapa. Jsou v termínu _IMG. Princip konstrukce normální mapy v The Sims 4 je popsán zde. Tuto texturu uděláme a nahradíme, ale tlačítkem Nahradit.

16.jpg

d) v některých souborech je i ikona CAS (řádek _IMG), jedná se o ikonu 32*32 ve formátu dds s parametrem DTX1, nahrazenou tlačítkem Nahradit.

Uložte soubor Soubor/Uložit. Zkontrolujte to ve hře)

Zajímavé:  Jak získat hravou náladu v The Sims 4.

Geomy vyrobené na jednom klonu nelze importovat do jiného, ​​i když se jedná o klon stejného oblečení. Musíte si vzít klon jednou a poté s ním pracovat přes kartu „Otevřít balíčky“.

V této metodě nedochází k vizuálnímu zobrazení textury na modelu, takže když ji nakreslíte, můžete použít libovolné metody, texturu si můžete prohlédnout otevřením podobného klonu v s3studio, mapu můžete překrýt přímo v Milkshape na svém síť (Material/Assign), můžete uložit upravenou síť do obj a načíst do Photoshopu a kreslit přímo na model (CS5 FS podporuje načítání obj).

Lekce se zabývá změnou standardní sítě, ale můžete experimentovat a zkusit přidat vlastní díly nebo síť úplně vyměnit.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»