Jak nastavit

Jak postavit dům na stromě v The Sims 4

Za 50 příspěvků Za 100 příspěvků Za 500 příspěvkůZa 1000 příspěvků

Ke stavbě domu na stromě přirozeně potřebujeme samotný strom. Jakákoli rostlina bude stačit — od břízy po dub to nijak neovlivní vzhled domu. Na místo jsem umístil dub, protože má krásnou rozložitou korunu. Ke stavbě domu vezmeme obvyklé nástroje ze stavebního katalogu — jako je „sloup“, „schody“, „podlaha“ a „zeď“. Také při konstrukci použijeme kód FadeObjects off.

Vezmeme strom a nainstalujeme ho do libovolné volné buňky. Rozhodl jsem se, že můj dub poroste v samém středu pozemku.

Nyní současně stiskněte klávesy „Shift“, „Ctrl“ a „C“ a v okně, které se objeví, napište FadeObjects off. Poté, co jsme použili tento kód, objekty se již „neroztaví“, když k nim přiblížíme kameru – to se nám bude hodit později.

Předem se rozhodněte, jaký druh bydlení chcete postavit: „drůbežárnu“ nebo dům na stromě. Tyto dva domy jsou si velmi podobné, ale vypadají úplně jinak. „Ptačí dům“ se nachází úplně nahoře na stromě a podle mého názoru nevypadá příliš elegantně; tak si postavím „domeček na stromě“. Pokud chcete vyrobit „drůbežárnu“, použijete všechny stejné techniky, pouze dům bude umístěn o něco výše a budete muset vzít sloup o dvě patra vysoký.

Dům na stromě je spíše dětským útočištěm než plnohodnotným domovem, musíte si to pamatovat a neočekávat, že se ukáže jako prostorný palác.

Změníme tedy úhel kamery tak, abychom se na náš strom dívali shora. Nyní děláme značení pro budoucí dům. Opatrně rozložte na zem čtverec dlaždic kolem stromu libovolné barvy, která kontrastuje s barvou trávy — já zvolila vínovou. Vezměte prosím na vědomí, že jsem „neměřil“ strom po jeho obvodu, ale nakreslil čtverec — je to způsobeno tím, že koruna stromů podle definice není kulatá a dům bude také čtvercový.

Zajímavé:  Jak postavit malý dům v The Sims 4.

Ustoupíme tři buňky dovnitř od vnitřní červené čáry a rozložíme druhý čtverec, menší než první.

Pokud dáte stěny dovnitř tohoto čtverce, budou vidět a nebude to vypadat tak intimně, takže spočítáme další dva čtverce a sloupec umístíme o patro dovnitř druhého čtverce. Mějte na paměti, že nakonec bude velmi málo místa, ale toto je dům na stromě — varoval jsem vás, že nebude velký.

Strom lze odstranit, pokud vás obtěžuje. Položte podlahu podle obrázku

Nyní můžete postavit stěny a vytvořit strop z dlaždic, protože déšť v The Sims 3 ještě nebyl vynalezen.

Žebřík je lepší umístit dozadu a zakamuflovat ho stromy a keři.
Doufám, že jste ještě neodstranili pomocný sloup, protože právě s pomocí budeme schody instalovat. Nejprve nainstalujme dveře a poté k nim přidejte žebřík.

Vnější stěny natíráme tak, aby odpovídaly barvě krajiny nebo listí.

Zadní část domu lze mírně prodloužit na druhý čtverec.
Aby byl dům na stromě méně nápadný, je nejlepší nalepit tapetu na vnější stěny a pomocí nástroje pro přebarvení textury ji přebarvit tak, aby odpovídala barvě listů (pokud má vaše tapeta rám ve spodní části, můžete natřete ji tak, aby odpovídala barvě kůry stromu).

Postavením domů na několika stromech v okolí můžete vytvořit malou vesnici. V takových „vzdušných“ domech se může ubytovat celý kmen domorodců.

Stavba domu na stromě v The Sims 2

Stavba domu na stromě v The Sims 2

Unavený životem na zemi? Přitahuje vaše Simíky nebe? Proč si tedy nepostavit útulný dům na stromě? Není to tak těžké, jak by se mohlo zdát. Trochu fantazie a trochu znalostí — a otevřou se před vámi nové obzory!

Tajemství stvoření

Vyzbrojeni zajímavým nápadem se pustíme do stavby. Nejprve potřebujeme sloupce. Nezáleží na tom, jaké to jsou, potřebujeme je pouze k vytvoření podlahových klecí ve druhém patře, poté je odstraníme. Umístíme tedy sloupce. Pro pohodlí jimi můžete zcela zaplnit celou plochu.

Zajímavé:  Jak vybudovat hotový obchod v The Sims 4.

Stavba domu na stromě v The Sims 2

Po umístění sloupů vyjděte do druhého patra a zakryjte ho podlahou.

Stavba domu na stromě v The Sims 2

Nyní můžete sloupy odstranit a zahájit samotnou stavbu: postavit zdi, přidat okna, dveře, schody a vše, co plnohodnotný dům potřebuje. Můžete postavit jeden dům nebo několik propojit pomocí visutých mostů.

Stavba domu na stromě v The Sims 2

Nejdůležitější věcí v domku na stromě jsou samozřejmě stromy. Ve stavebnictví plní čistě dekorativní účel, takže je lze umístit, kde se vám zlíbí. Nejlepší způsob, jak umístit stromy, je pomocí kódů moveObjects on и BoolProp snapObjectsToGrid false. První vám umožní umístit stromy nezávisle na jiných objektech, zatímco druhý zakáže přichycení k mřížce, abyste mohli stromy umístit přesněji. Můžete také použít kód pro otočení o 45 stupňů — BoolProp allow45DegreeAngleOfRotation true, protože stromy s různými úhly natočení vypadají zajímavěji.

Umístění stromu však není tak jednoduché. Existuje jeden problém — jejich větve mohou procházet zdmi a zkazit celý interiér. Není třeba panikařit, toto lze snadno vyřešit. Místa, kudy budou stromy procházet, lze oplotit zdmi a uvnitř domu pak nebudou žádné větve. Takové stěny můžete umístit buď do rohů domu, nebo doprostřed, vše záleží na dispozicích domova.

Stavba domu na stromě v The Sims 2

Pokud potřebujete, aby byl strom vyšší nebo nižší, můžete zvýšit nebo snížit půdu pod ním.

Stavba domu na stromě v The Sims 2

Můžete také umístit dům ne ve druhém patře, ale ve třetím. To má řadu výhod: některé stromy dosahují až k podlaze třetího patra nebo o něco výše, což umožňuje jejich umístění úspěšněji. Umístěním domu do třetího patra navíc získáte více příležitostí k vytvoření různých schodišť, mostů a úrovní v blízkosti domu.

Chcete-li položit podlahu ve třetím patře, můžete použít dvoupatrový sloup nebo postavit stěny ve dvou patrech, pokrýt podlahu dlaždicemi ve třetím a poté odstranit stěny ve spodních patrech.

Zajímavé:  Jak zařídit dům v The Sims 4.

Stavba domu na stromě v The Sims 2

Dům na stromě je nepostradatelný bez žebříku. A zde může být výběr velký. Hlavní věc je, že schodiště nevypadá objemně a nepřirozeně.
Točité schodiště je docela vhodné pro dům na stromě — zabírá méně místa a vypadá elegantně.

Stavba domu na stromě v The Sims 2

Můžete se také podívat po zajímavých schodech od šikovných rukou tvůrců. Do stromových příbytků se velmi hodí jednoduchá schodiště, která zabírají pouze 2 buňky, které si můžete stáhnout na forum.

Stavba domu na stromě v The Sims 2

Ale to není vše! Když využijete svou představivost a stavební znalosti, můžete z modulárních schodů postavit něco originálního a umístit je do různých úrovní.

Stavba domu na stromě v The Sims 2

Pozor však při výběru schodů, je potřeba vybírat pouze ty, které nemají zespodu oporu, jinak bude část schodů viset nevzhledně ve vzduchu.

Stavba domu na stromě v The Sims 2

Domy na stromě tak mohou být buď odlehlým místem pro dovolenou pro vaše Simíky, nebo plnohodnotným domovem. A i do toho nejmenšího domku se vejde vše, co k životu potřebujete.

Stavba domu na stromě v The Sims 2

Na stromech můžete postavit i celý komplex, kde se v různých domech budou nacházet různé zóny. Například jeden dům bude ložnicí, další kuchyní a třetí obývacím pokojem.
Každý z těchto domů může mít samostatný vchod nebo může být propojen s ostatními pomocí visutých mostů.

Stavba domu na stromě v The Sims 2

Pomocí zajímavých nápadů a stavebních technik můžete svým svěřencům postavit jedinečný domov!

Stavba domu na stromě v The Sims 2

Kreativní úspěch a úspěšné nápady!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»